KMO

GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİMİZİN SOMA İLE İLGİLİ DEMECİ

    Yayına Giriş Tarihi: 12.05.2014  Güncellenme Zamanı: 23.05.2014 12:58:30  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.05.2014 23:04:59

Ülkemizin en büyük maden faciası olan Soma`da yaşanan katliam (zira göz göre göre gelen bir olaya iş kazası veya kader diyemezsiniz) ve sonrasında yaşananlara bakıldığında hala birileri bunu siyasi şova dönüştürme ve kendi menfaatlerine çevirme çabasında olduğunu görüyoruz.

Toplumun duyarlı kesimleri, onurlu insanları olarak artık birilerinin bu ve buna benzer katliamlar, facialar yaşanmasın diye acilen çaba göstermelidirler.

Kimya Mühendisleri Odası ve şahsım olarak Soma katliamından ders çıkarmadığımız takdirde bugün madenlerde yaşanan sıkıntıların yarın bir gün herhangi bir yerde toplu zehirlenmeler, toplu yangın vb facialar, toplu hastalıklar, sonucu toplu ölümlerle sonuçlanabilecek olaylara gebe olduğumuzu özel likle vurgulamak isterim.

Bu nedenle ekte bugün Gaziantep Hakimiyet Gazetesi‘nde  yayınlanan yazımızı okumanızı ve Soma vb olayların yaşanmaması için bu gerçekleri her platformda dile getirmemizin Soma‘da şehit olan 301 madenci için insanlık görevimiz olduğunu belirtmek isterim.

Ekte ayrıca KMO Gaziantep İl Temsilciliği penceresine astığımız pankart-afiş de görülmektedir.

Bir avuç kömür için ömrünü tüketenlere ve ömrünü vermiş olanlara vefa borcu olarak, ayrıca  geride bıraktıklarına (diğer emekçiler, eş ve çocuklar) sahip çıkmak  adına vicdanı olan onuru olan her bireyin bu gerçekleri her ortam ve platformda dile getirmesinin ayrı bir insanlık görevi olduğunu unutmamalıyız.

Dünyanın hiçbir noktasında böylesi olayların bir daha yaşanmaması dileğiyle bütün insanlığın başı sağ olsun.

SAYGILARIMLA 
Mehmet Ebreç USALP

Okunma Sayısı: 161

Tüm Basında Odamız »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME