KMO

DİYARBAKIR, VAN, ELAZIĞ VE GAZİANTEP SALDIRILARI VE KATLİAMLARINI LANETLİYORUZ.

    Yayına Giriş Tarihi: 22.08.2016  Güncellenme Zamanı: 22.08.2016 14:39:50  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.08.2016 14:39:33

Diyarbakır, Van, Elazığ ve Gaziantep… Ardı ardına patlayan bombalar… Onlarca ölü, yüzlerce yaralı… Katliam…

Ülkemiz uzun süredir toplu katliamların, ölümlerin, öldürmelerin kanıksanarak alışıldığı bir ülke haline geldi. Küresel terör örgütleri vasıtasıyla gün geçmiyor ki bir saldırı olmasın. Pakistan, Irak ve Suriye gibi bir ülke haline geldik. Emperyalizm ve onun küresel politikaları artık barışçıl (!) görünümlü bir sömürü düzenini sürdürmekte zorlanıyor. Şimdi en zayıfından başlayarak kendi ittifaklarını yok ederek kan emme peşinde. Yaratılmak istenen istikrarsızlık, kaos ve iç savaştır… Saldırıların ivmesi giderek artıyor. Saldırının hangi örgütten geldiği önemli değil. Hepsi aynı amaca hizmet ediyor. Eşiği aşmak için çatışma, katliam, darbe herşey deneniyor… Yavaş yavaş insanlar alıştırılıyor ölümlere, katliamlara… Bu amaçla halkın bütün kutsal değerleri araçsallaştırılarak kullanılıyor. Yaratılmak istenen düşmanlık… Büyük resim bu… Bir Suriye`ye daha ihtiyaç duyuyor emperyalizm. Ülkemiz Suriye`nin bir benzeri haline getirilmek ve iç savaşa sürüklenmek isteniyor. Afrika`nın Kuzey ucundan başlayan yangın kapımıza kadar geldi.

İçerisine sokulduğumuz karanlık süreçte saldırıları gerçekleştirenleri ve bu karanlık zemini hazırlayanları şiddetle kınıyoruz. Patlayan bombalar ve katliamlar bu ülkenin kaderi değildir. 

Türkiye yaşanılan bu süreçte dışarıda dahil olduğu küresel ittifakları, güvenlik ve Suriye politikalarını, içeride ise demokrasi ve özgürlüklerin kullanılması ve içselleştirilmesi politikalarını tekrar gözden geçirmelidir.

Yapılması gereken demokrasiyi, özgürlükleri, kardeşliği ve barışı inatla savunmak olmalı. Cumhuriyet değerlerinin, insanlık değerlerinin arkasında inatla durulmalıdır… Çünkü başka bir ülke yok bizim için. Sorumlu mevkilerdeki insanlardan sokaktaki vatandaşa kadar herkes ne konuştuğuna, neyi savunduğuna, neyi reddettiğine dikkat etmeli. Çünkü o eşik aşılmak üzere.

Saldırılarda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başımız sağolsun.

TMMOB
Kimya Mühendisleri Odası
4
5. Dönem Yönetim Kurulu  

 

Okunma Sayısı: 233

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME