KMO

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANIMIZ SN. SELİN TOP SERBEST BIRAKILMALIDIR!

    Yayına Giriş Tarihi: 24.05.2017  Güncellenme Zamanı: 24.05.2017 13:31:46  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.05.2017 13:31:09

23 Mayıs’ta Kadıköy Khalkedon Meydanında yapılan OHAL KHK’ si ile işlerinden ihraç edilenlerin işlerine geri alınması talebinin dile getirildiği basın açıklamasında İstanbul Şube Başkanımız Sn. Selin Top gözaltına alınmıştır.

23 Mayıs`ta Kadıköy Khalkedon Meydanında yapılan OHAL KHK` si ile işlerinden ihraç edilenlerin işlerine geri alınması talebinin dile getirildiği basın açıklamasında İstanbul Şube Başkanımız Sn. Selin Top gözaltına alınmıştır.

Süreklileşmiş bir OHAL rejimi içerisinde demokratik hak ve özgürlüklerin giderek yok edildiği günlerden geçmekteyiz. Hukukun ayaklar altına alındığı OHAL yönetiminde çıkarılan KHK`lar ile on binlerce insan FETÖ soruşturmaları  ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde salt muhalif kimliklerinden dolayı hiçbir gerekçe gösterilmeden işlerinden atılarak mağdur edilmiştir. Demokrasi ile hiçbir şekilde uyuşmayan KHK uygulamaları ile mağdur edilenler açlık ile terbiye edilmeye çalışılmaktadır. Hukukun askıya alındığı bu süreçte kimse hakkını koruyamamakta, KHK`lar ile yaratılan adaletsizliğe boyun eğdirilmek istenmektedir.

Suçsuz yere ihraç edilen ve açığa alınan emekçilerin haklı demokratik tepkileri görmezden gelinmekte, tahammül edilmemektedir. Mağduriyetlerinin giderilmesi ve işlerine iade edilmeyi isteyenlerin haklı taleplerine yöneli şiddet içermeyen masum hak arama eylemleri baskılar ile engellenmektedir. 

KHK ile işlerinden ihraç edilen kamu çalışanlarının taleplerine destek olmak için, 23 Mayıs`ta Kadıköy Khalkedon Meydanında ve Beşiktaş`ta yapılan ve demokratik bir hak olan basın açıklamasına kolluk kuvvetleri tarafından yapılan müdahale sonucu basın açıklaması yapan grubun içerisinde bulunan Şube Yönetim Kurulu Başkanı S. Selin Top gözaltına alınmıştır. Basın açıklaması yapmak anayasal bir haktır ve izin almayı gerektirmez. Anayasal bir hak olan "yaşama hakkını" ve "çalışma hakkını" talep etmek suç değildir. 

Haksız ve hukuksuz yere gözaltına alınmış olan İstanbul Şube Başkanımız Selin Top derhal serbest bırakılmalıdır.

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası 


Okunma Sayısı: 472

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME