KMO

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI, GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRÜ MUHARREM SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜK

    Yayına Giriş Tarihi: 12.09.2017  Güncellenme Zamanı: 12.09.2017 17:47:57  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 12.09.2017 17:47:29

Oda Başkanımızın da dahil olduğu ve aralarında GIDAMO, ZMO ve TVHB başkan ve üyelerinin olduğu bir grupla GTHB GKGM Muharrem Selçuk ziyaret edilerek İZP uygulamasındaki sorunlar aktarılmıştır.

8 Eylül 2017 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk ile İstihdamı Zorunlu Personel istihdamı ve sorunları hakkında bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye; Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali Uğurlu, Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Songül, Yönetim Kurulu Üysi Kemal Zeki Taydaş, , Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Güngör, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aslan ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Talat Gözet katıldı.

Yapılan görüşmede, Genel müdüre aşağıda verilen iki dosya elden verilerek dosya içeriği konusundaki İZP uygulaması ve karşılaşılan sorunlar açıklanmıştır. Ülkemizde gıda güvencesi ve gıda güvenliğini sağlamada meslektaşlarımızın oynadıkları rol, 5996 Sayılı Kanun çerçevesinde İstihdamı Zorunlu Personel çalıştırması gereken işyerleri ve bu unvanla çalışan meslektaşlarımızın sorunları, Bakanlıkla meslek odalarının ortaklaşa istihdamı zorunlu personel eğitimini gerçekleştirmesi, Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik‘te yapılmak istenen değişiklik, gıda denetim hizmetlerinin yürütülmesinde kamu adına görev yapan meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar ve özlük hakları, İstihdamı Zorunlu Personel ücretlendirilmesi, tam zamanlı çalışmalarına yönelik olarak sonuçlanmış yargı kararlarına uygun bir şekilde bu personellerin çalışıp çalışmadığının, İl ve İlçe Müdürlüklerince takibinin yapılması ve bu konuda işbirliğine gidilmesi konuları görüşüldü. Çözüm önerilerimiz yazılı ve sözlü olarak Genel Müdürlük makamına iletildi.  Başarılı geçen görüşme sonunda, meslek odalarımızı ilgilendiren tüm konularda Bakanlıkla her zaman karşılıklı işbirliğine hazır olduğumuz ifade edildi.

 

 

Dosyalar

İZP BİLGİ NOTU (510 KB) (13.09.2017 10:20:24)

DANIŞTAY KARARI (2008 KB) (13.09.2017 10:21:04)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 214

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME