KMO

SİİRT KURTALAN`DAKİ KLOR GAZI ZEHİRLENMESİ RAPORU YAYINLANDI.

    Yayına Giriş Tarihi: 18.09.2017  Güncellenme Zamanı: 18.09.2017 17:47:40  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.09.2017 16:36:26

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından oluşturulan içerisinde Oda Başkanımız Dr. Ali UĞURLU`nun da bulunduğu heyet bölgede incelemeler ve görüşmeler yaparak yüzün üzerindeki yurttaşımızın zehirlenmesi ile ilgili aşağıdaki raporu hazırlayarak ilgili kurumlara ve kamuoyuna açıklamıştır.

TTB ve TMMOB tarafından oluşturulan bir heyet Siirt` e bağlı Aktaş köyüne klor gazına bağlı zehirlenme konusunda incelemeler yapmak üzere 14-15 Eylül tarihlerinde bir bölgede inceleme ve temaslarda bulunmuştur. İnceleme heyetinde TTB Merkez Konseyinden Dr. Şehmuz Gökalp, TTB halk sağlığı kolundan Prof. Dr. Ali Osman Karababa, TTB ODSH kolundan Dr. Coşkun Ova Şeyhoğlu ve TMMOB` yi temsilen de Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu yer almıştır. Heyete daha sonra Siirt Tabip Odası yöneticileri de katılmışlardır.
14 Eylül tarihinde Batman`da buluşan heyet ilk olarak Kurtalan Belediye Başkanlığını ziyaret ederek olayın gelişimi hakkında bilgi alarak belediyenin deposuna kaldırılan klor gazı tanklarını yerinde gördü ve bazı önerilerde bulundu. Daha sonra olayın vuku bulduğu Aktaş Köyü` ü ziyaret edilerek olay mahalli gezilerek muhtardan bilgi alınmış akabinde Siirt Valiliği ziyaret edilerek Siirt Valisi bilgilendirildi ve valinin inisiyatifi sonucu klor gazı tanklarının bertaraf konusunda aşama kaydedildi. Arkasından Siirt Belediye Başkanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü ile bir toplantı gerçekleştirilerek klor gazı tanklarının daha emniyetli bir ortama alınması ve akabinde bertaraf tesisine gönderilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır. İnceleme heyeti ertesi gün de ÇŞB`lığı Siirt Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD il Müdürlüğü ziyaret edilerek konu ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. 
 

Dosyalar

SİİRT KURTALAN KLOR GAZI ZEHİRLENMESİ RAPORU (1678 KB) (18.09.2017 18:57:05)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 215

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME