KMO

IV. ULUSAL LABORATUVAR AKREDİTASYONU VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUM II. DUYURUSU VE PROGRAMI

    Yayına Giriş Tarihi: 09.03.2018  Güncellenme Zamanı: 09.03.2018 11:50:57  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 09.03.2018 11:46:11

25-26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek olan 4. Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu ve Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nin (4.ULAG) ikinci duyurusu ve sempozyum programı yayınlandı.

25-26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü`nde düzenlenecek olan 4. Ulusal Laboratuvar Akreditasyonu ve Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi`nin (4.ULAG) ikinci duyurusu ekte yer almaktadır.

Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen bu sempozyumun amacı, sektör, bilim çevreleri, laboratuvar personeli ve yöneticilerini, içinde TÜRKAK uzmanlarının da bulunduğu konu uzmanlarıyla bir araya getirerek TS EN ISO/IEC 17025 standardının tartışmalı alanları ile ilgili özgür bir tartışma platformu oluşturmak ve standardın en çok tartışılan maddeleri ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri katılımcılara aktarmaktır. Bir diğer amaç da laboratuvar güvenliği konusunda alanında yetkin uzmanlarla, laboratuvar çalışanlarını aynı ortamda buluşturmak ve bu uzmanlar aracılığıyla en güncel bilgileri aktarmaktır.

Günümüzde akredite olsun ya da olmasın TS EN ISO/IEC 17025 ve TS EN ISO 15189 prensiplerine göre faaliyet göstermeyen laboratuvarların verdiği sonuçların doğruluğunun ve güvenirliğinin her zaman sorgulanacağı tartışılmaz bir gerçekliktir. Laboratuvarlarda çalışan her teknik disiplinden ve her düzeyden laboratuvar personel ve yöneticilerinin, TÜRKAK denetçi ve denetçi adaylarının, sanayide geniş bir yer bulan kalite kontrol laboratuvar personelinin veya gelecekte laboratuvarlarda çalışmayı düşünen tüm ilgililerin laboratuvarcılıkla ilgili temel ve üst düzey bilgilere ulaşabileceği ve konunun uzmanları ile bir araya gelebileceği ve revizyonla birlikte gelen tüm konular hakkında bilgi sahibi olacağı 4. ULAG, bu bağlamda büyük önem taşımaktadır.

Sempozyumumuzun duyurusunu kurumunuz/işletmeniz bünyesinde yapılmasını rica eder, ayrıca sergi alanında stand açma, destekleyen kuruluşlar arasında yer alma vb. konularda, kurumunuzun/işletmenizin katkı ve katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Detaylı bilgiye web adresimizden ulaşabilirsiniz; www.ulagsempozyum.org

Taylan ÇORUH 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası 

Sempozyum Düzenleme Kurulu a.

Düzenleme Kurulu Başkanı

 

Ek: Sempozyum 2. Duyurusu ve Programı 

 

Dosyalar

Sempozyum Programı ve II. Duyurusu (3480 KB) (09.03.2018 11:48:02)

Sempozyum Afişi (2744 KB) (09.03.2018 11:50:08)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 247

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME