KMO

DÜNYA GIDA GÜNÜ 2018 SEMPOZYUMU`NU GERÇEKLEŞTİRDİK.

    Yayına Giriş Tarihi: 22.10.2018  Güncellenme Zamanı: 22.10.2018 17:02:11  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.10.2018 16:47:00

Dünya Gıda Günü 2018 Sempozyumu, TMMOB çatısı altında; ODA’mız, Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası’nın ortak çalışması ile 20 Ekim 2018 Cumartesi günü, İMO Teoman Öztürk Konferans Salonu’nda yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Ana teması: "Gıda ve Tarımda Dışa Bağımlılık Açlık ve Yoksullukla Mücadele" olarak belirlenen sempozyumun açılış konuşmaları; üç oda adına Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zeki TAYDAŞ, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ ve FAO Türkiye Temsilcisi Viorel GUTU tarafından yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından; Prof.Dr. Onur HAMZAOĞLU (Doktor, Halk Sağlığı Uzmanı): "Herkes İçin Gıda",  Keigo OBARA (FAO Gıda Güvenliği Uzmanı): "SOFI 2018 Dünya`da Gıda Güvencesi ve Beslenme Durumu Raporu", Erhan ÜNAL (Araştırmacı-Yazar): "Küresel Planlar ve Tarımda Tekelleşme", Doç.Dr. Gökhan GÜNAYDIN (Önceki dönemler ODA Başkanımız):"Gıda, Tarım ve Türkiye Ekonomisi" konu başlıklarında değerlendirmelerde bulundu.

Panel bölümünde ise:  "Gıda ve Tarımda Dışa Bağımlılık-İthalat" konu başlığı ele alındı.

Oturum Başkanlığını Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali UĞURLU`nun üstlendiği panelde konuşmacılar; Çukurova Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Dilek BOSTAN BUDAK, Ekonomist Prof.Dr. Aziz KONUKMAN, Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Abdullah AYSU, İktisatçı-Yazar Mustafa SÖNMEZ ve CHP Bursa Milletvekili  Orhan SARIBAL konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sempozyum tartışma bölümünün ardından sona erdi. 

Okunma Sayısı: 47

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME