KMO

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI 1. ÖĞRENCİ YAZ KAMPI GERÇEKLEŞTİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 05.09.2019  Güncellenme Zamanı: 05.09.2019 17:25:54  Yayınlayan Birim: EGE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.09.2019 17:29:03

‘Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça, güzel günlere olan inancım hiç bitmeyecek.`

1954 yılından beri hayatını sürdüren Kimya Mühendisleri Odası, gençlik ve öğrenci yapılanmasını her zaman aktif şekilde sürdürmüştür. Gelecek umudumuzu birlikte yaşamak için mevcut olan şube öğrenci örgütlenmeleri, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni bir yapılanmaya giderek öğrenci komisyonları merkezi örgütlülüğü ele almıştır. Danışma Kurulu`nda bu talepler iletilmiştir. KMO Merkez öncülüğünde KMO Öğrenci Komisyonu yapısı oluşturulmuştur. 

Komisyonun hedeflerinden biri, yıllardır talep edilen fakat çeşitli nedenlerle yapılamayan KMO Öğrenci Kampı, 30-31 Ağustos 1 Eylül tarihlerinde İzmir Gümüldür Kalemlik Kampı`nda gerçekleştirilmiştir. 

Kampta deneyim kazanmak ve kampı sürdürülebilir hale getirmek için tüm gücümüzle çalıştık. Her aşamasında öğrencilerin dahil olduğu bu kamp bir sonraki düzenlenecek olan 2. KMO Öğrenci Yaz Kampına ışık olacaktır.

Kampın katılımcıları; Ankara Şube, Bursa Şube ve Ege Bölge Şube Öğrenci Komisyonları tarafından sağlanmıştır. 26 öğrenci, 3 Yönetim Kurulu üyesi ve 4 KMO emekçisinin katılımıyla tamamlanmıştır. Kozmetik Söyleşisi konu başlıklı mesleki bilgilendirme semineri Mehlika Koç tarafından verilmiştir. Sosyal Etkinlik olarak ise Tiyatro Çorba tarafından ‘Yaratıcı Drama Atölyesi` etkinliği düzenlenmiştir.

Daha önce birbirlerini tanımayan öğrenciler kamp sonunda birlik olmuştur, düzenlenen bu kamp bize ışık ve umut olmuştur. Sadece kamp etkinliği ile kalmayıp Geleceğin Kimya Mühendisleri Odası`nı kurmak için tüm öğrenciler aynı hedeflerle şehirlerine dönmüşlerdir. Bir sonraki sene aynı amaçla aynı hedefle ve daha çok kimya mühendisliği öğrencisine ulaşacak şekilde kampı tamamlamışlardır.

KMO Öğrenci örgütlenmesini tabana daha hızlı-etkili yayma inancı ve hedefleri ile ulaşılmadık tek bir bölüm tek bir öğrenci kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bizler geleceğin KMO yöneticileri olarak buradayız daha çok bilinçlenmeyle ve güzel günlere olan inancımızı daha yukarıya çekmek için burada olmaya devam edeceğiz.

Yaşasın Kimya Mühendisleri Odası

Yaşasın Kimya Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu.

 

   Kimya Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu 

Okunma Sayısı: 56

Ege Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME