KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 4  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

SURUÇ KATLİAMINI ÖFKEYLE KINIYORUZ

 

— 20.07.2015 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Suruç`ta gerçekleştirilen saldırıya ilişkin 20 Temmuz 2015 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

BİRLİĞİMİZ TMMOB VE MİMARLAR ODASI İLE TAM BİR DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

 

— 01.07.2015 GENEL MERKEZ

 

Ne İktidarın Baskıları Ne de Yandaş Medyasının Yalan ve Tehditleri Bizleri Kamusal, Toplumsal, Mesleki Yararları Savunmaktan Alıkoyamaz
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİ BİR KEZ DAHA UYARIYOR, YÜZME HAVUZLARI VE HAVUZ SULARI TEHLİKE SAÇIYOR!!!

 

— 29.06.2015 GENEL MERKEZ

 

Yağışlarla birlikte bir türlü girilemeyen gecikmiş yaz mevsimine rağmen bu yıl da yüzme havuzları ve havuz suları tehlike saçmaya devam ediyor.
devamı..

»

SOMA YIRCA’DA DOĞA VE HALK KAZANDI…

 

— 14.04.2015 GENEL MERKEZ

 

Manisa 1. İdare Mahkemesi, Soma Kolin Termik Santrali ÇED Olumlu Kararını açıkça hukuka aykırı bularak yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.
devamı..

»

SOMADA MADENDE YİTİRDİĞİMİZ 301 İNSANIMIZIN DAVASINDA ADALET BEKLİYORUZ

 

— 13.04.2015 GENEL MERKEZ

 

Yeterli ve gerekli önlemler alınmadığı ve daha çok kar etmek adına yapılan uygulamalar nedeniyle geçen yıl Somada maden ocağında katledilen 301 insanımız ile ilgili açılan davanın ilk duruşması bu gün yapılacak. Bu dava, günümüzde iş cinayetleri konusunda, dünyanın en önemli davasıdır. İş kazası ve işçi ölümleri açısından Türkiye’yi dünyada üst klasmanlara taşıyan bu davanın vicdanlarda açılan yaraları onaracak şekilde sonuçlanmasını bekliyoruz.
devamı..

»

GIDA DENETİMLERİ ALARM VERİYOR!

 

— 21.03.2015 GENEL MERKEZ

 

Gıda İşletmelerinde Mühendis Yoksa Güvenilir Gıda da Yok !!!
devamı..

»

ODAMIZIN ÇALIŞMALARI SONUCUNDA KİMYA MÜHENDİSLİĞİ KONTENJANLARI % 35 AZALDI

 

— 03.03.2015 GENEL MERKEZ

 

43. Dönemde başlattığımız mücadelenin sonucu olarak bu dönem üniversitelerdeki Kimya Mühendisliği kontenjanlarında önemli ölçüde bir azalma yaşandı. 2012 yılında 3150 olan Kimya Mühendisliği kontenjanı yaklaşık % 35 azalarak 1995 kişiye indirildi. Amacımız; hiçbir bilimsel çalışma yapılmadan, eğitim, meslek gerekleri düşünülmeden ve mezuniyet sonrasındaki mesleki durum değerlendirilmeden yapılmış olan bu kontenjanı daha da azaltmak …
devamı..

»

GÜVENİLİR GIDA İÇİN DANIŞTAY DEVREDE!..

 

— 05.02.2015 GENEL MERKEZ

 

İnsanların yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürebilmesi için gerekli olan gıdayı kolayca elde etmesi ve bu gıdanın güvenilir olması gerekir. Bunu sağlamak devletin asli görevlerindedir.
devamı..

»

HÜKÜMET MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN VE BİLİMİN GELİŞTİRİLMESİ YERİNE BÜTÜN AMACI BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK OLAN ODALARIMIZI VE MESLEĞİMİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR

 

— 17.12.2014 GENEL MERKEZ

 

devamı..

»

AKP İKTİDARI, YENİ BİR TORBA YASA TASARISI İLE KAMUSAL ALANLARA EL KOYMA VE RANT SÜREÇLERİNİN ÖNÜNDEKİ SON ENGELLERİ KALDIRMA HAZIRLIĞINDA..

 

— 11.12.2014 GENEL MERKEZ

 

TMMOB ve Odalarımızın Ülkemizin Kentsel ve Doğal Değerlerinin Talanına ve Meslek Örgütlerimizin Etkisizleştirilmesine Karşı Mücadelesi Büyüyerek Sürecek.
devamı..

»

AİLE ÇİFTÇİLİĞİ; DÜNYAYI BESLE, YERYÜZÜNÜ ÖNEMSE!

 

— 17.10.2014 GENEL MERKEZ

 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO, 1979 yılında almış olduğu bir kararla kuruluş günü olan 16 Ekimi, “Dünya Gıda Günü” olarak ilan etmiştir. Dünya Gıda Günü sonraki yıllarda değişik temalarla kutlanmaya devam edilmiştir. Yapılan kutlamalarda `açlığın önüne geçilmesi, yeterli ve güvenilir gıdaya erişimin herkes için sağlanması` konularına dikkat çekilmesi amaçlanmaktadır.
devamı..

»

BOR MADENLERİMİZİN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ!

 

— 16.10.2014 GENEL MERKEZ

 

BOR MADENLERİMİZİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ İÇİN YENİ ve GİZLİ BİR FORMÜL DAHA BOR MADENLERİMİZİN ÖZELLEŞTİRİLME ÇALIŞMALARI GİZLİ ve DEĞİŞİK FORMÜLLERLE GERÇEKLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR. BOR MADENLERİMİZİN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ!
devamı..

»

ENERJİYİ YÖNETEMEYENLER ZAM YAPMAYA – FATURAYI HALKA KESMEYE MECBURDUR

 

— 02.10.2014 GENEL MERKEZ

 

devamı..

»

ANKARA’DA İSHAL PATLADI MI, YETKİLİLER NEDEN SUSUYOR?

 

— 09.09.2014 GENEL MERKEZ

 

Ankara Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi ve Çevre Mühendisleri Odası ile ortaklaşa düzenlenen `Ankara`da İshal Patladı mı, Yetkililer Neden Susuyor?` başlıklı basın açıklamasına Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi adına Şube Başkanı Sn. Erkin Etike katıldı.
devamı..

»

OKULLAR AÇILIRKEN; KIRTASİYE MALZEMELERİYLE OKUL ARAÇ VE GEREÇLERİNE DİKKAT!

 

— 08.09.2014 GENEL MERKEZ

 

devamı..

»

BARIŞ İSTİYORUZ…

 

— 01.09.2014 GENEL MERKEZ

 

ÜRETİM İÇİN, EMEK İÇİN, ÇOCUKLARA YAŞAYABİLECEKLERİ BİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN DÜNYA 01 EYLÜL BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN.
devamı..

»

DEPREM DEĞİL DENETİMSİZLİK ÖLDÜRÜR

 

— 16.08.2014 GENEL MERKEZ

 

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Marmara Depremlerinin 15. Yıldönümünde TMMOB’ye Bağlı Odaların Görev ve Yetki Alanını Daraltan; Onları Kamu Adına Yaptıkları Mesleki Denetim, Yeterlilik, Eğitim ve Belgelendirmeye Dayalı Görevlerinden Alıkoyanları, Mühendislik Mesleğini Belge Kiralama Düzeyine İndirgeyenleri, Geçen 15 Yılda Göstermelik Önlemlerin Dışında Ülkeyi Kaderi ile Başbaşa Bırakanları Bir Kez Daha Uyarıyoruz:
devamı..

»

10 NUMARA YAĞ TOPLUMSAL BİR SORUNDUR.

 

— 13.08.2014 GENEL MERKEZ

 

Söyledik, ısrarla yine söylemeye devam edeceğiz… 10 numara yağ kullanımı ile yurttaşlarımıza, çevreye ve ülke ekonomisine zarar verilmektedir… Akaryakıttaki ÖTV düşürülmeli, denetimler arttırılmalıdır…
devamı..

»

LPG SONUMUZ OLMAMALI!

 

— 24.07.2014 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası uyarıyor! Tehlikeli maddelerin taşınması ciddi ve uzmanlık gerektiren bir dizi çalışmayı gerektirir. Tehlikeli maddelerin taşınması sırasında olabilecek bir kaza nedeniyle bir şehir tamamen yok olabilir.
devamı..

»

KİMYASAL YANGINLAR , KAZALAR VE ÖLÜMLER KADER DEĞİLDİR !!!

 

— 17.07.2014 GENEL MERKEZ

 

Kazalar, Yangınlar ve Ölümler Üzerine Bir Kez Daha Hatırlatıyoruz…
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI UYARIYOR !!!! BONZAİ ÖLÜM DEMEKTİR.

 

— 10.07.2014 GENEL MERKEZ

 

Son günlerde gençlerimizin ölümüne neden olan ve halk arasında “Bonzai” olarak bilinen uyuşturucu madde FENAZEPAM; sentetik bir benzodiazepin türevi ilaç olması nedeniyle yasa dışı olarak çok ucuza kolayca üretilip ve satılmaktadır.
devamı..

»

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KUTLANACAK BİR GÜN DEĞİLDİR.

 

— 05.06.2014 GENEL MERKEZ

 

`Son ırmak kuruduğunda, Son ağaç yok olduğunda, Son balık öldüğünde, Beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.`
devamı..

»

DURMAK YOK ! İŞ CİNAYETLERİNE DEVAM!

 

— 14.05.2014 GENEL MERKEZ

 

Soma`da meydana gelen ve yüzlerce işçinin yaşamını yitirdiği iş cinayeti ile ilgili olarak Oda Yönetim Kurulumuz `Durmak Yok ! İş Cinayetlerine Devam!` başlıklı bir açıklama yayınladı.
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİ 1 MAYISDA ALANLARDA OLACAKTIR

 

— 30.04.2014 GENEL MERKEZ

 

Odamız 1 Mayıs İşçi Bayramı açıklama metni aşağıdadır.
devamı..

»

BASINA VE KAMUOYUNA

 

— 12.03.2014 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 12.03.2014 tarihinde Oda Merkezinde Berkin Elvan için basın açıklaması yapmıştır.
devamı..

»

FAŞİZME GEÇİT VERMEYECEĞİZ!

 

— 12.03.2014 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 11 Mart 2014 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

EN YÜKSEK HAVA KİRLİLİĞİ ANKARA’DA

 

— 01.03.2014 GENEL MERKEZ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Açıkladı: “En Yüksek Hava Kirliliği Ankara’da” Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Erkin ETİKE 1 Mart 2014 Cumartesi günü saat 12:30`da yaptığı basın toplantısında şunları belirtti:
devamı..

»

LPG VE DOĞALGAZ KULLANILAN MEKANLARDA ALT VE ÜST HAVALANDIRMA MENFEZLERİ ZORUNLU OLMALIDIR!

 

— 27.02.2014 GENEL MERKEZ

 

Doğalgaz ve LPG tüp patlamalarının ana nedeni kapalı ortamlarda havalandırmanın yetersiz oluşudur. Alt ve üst havalandırma menfezleri, patlamanın oluşmasını engelleyerek hayat kurtaracaktır.
devamı..

»

HALKIN GIDA GÜVENLİĞİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ!!!

 

— 24.01.2014 GENEL MERKEZ

 

YAŞANANLAR 8 OCAK’TA SÖYLEDİKLERİMİZİ TEYİT ETMEKTEDİR TEKRAR EDİYORUZ: MESLEK ODALARI MESLEKİ DENETİMİN GARANTİSİDİR
devamı..

»

MESLEK ODALARI MESLEKİ DENETİMİN GARANTİSİDİR İNSANLARIMIZIN GIDA ZEHİRLENMESİNDEN ÖLMESİNİ İSTEMİYORUZ

 

— 08.01.2014 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanları, 08.01.2014 tarihinde ortak basın açıklaması yapmıştır.
devamı..

»

GAZİANTEP SAMÖZÜ DERESİ VE NİZİP ÇAYINDAKİ KİRLİLİK ÜRKÜTÜCÜ BOYUTLARA ULAŞTI

 

— 16.12.2013 GENEL MERKEZ

 

Nizip Çayındaki kirlilik tehlike sınırlarını çoktan aşmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığını Göreve çağırıyoruz.
devamı..

»

MÜHENDİSLİK MESLEĞİ CAN ÇEKİŞİYOR.

 

— 20.11.2013 GENEL MERKEZ

 

Mühendislik Kontenjanları Yine Boş Kaldı! Devletin ve yüksek öğrenimle ilgili kurumu YÖK’ün eğitim politikaları iflas etmiştir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)` nin 3 Ekim 2013 günü yaptığı açıklama ile ek yerleştirme sonuçları ilan edilmiş, ek yerleştirmelerin ardından 118 bin 700 üniversite kontenjanın boş kaldığı tespit edilmiştir. Boş kontenjanların oranı ise rekor kırarak bu yıl % 15,2`ye ulaşmıştır.
devamı..

»

KÜTAHYA’DA EYLEMİN SORUMLULARI DEĞİL EYLEMİN KENDİSİ YARGILANMIŞTIR

 

— 18.11.2013 GENEL MERKEZ

 

Kütahya 1. Sulh Ceza Mahkemesi`nin 2011/853 E. sayılı dosyasından yürütülen davanın 12.11.2013 tarihli duruşmasında, Mahkeme, sanıkların üçer ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına hükmetmiş ve hükmün açıklamasını ertelemiştir.
devamı..

»

TMMOB TÜM SALDIRILARA KARŞIN TOPLUMSAL VE MESLEKİ YARARI SAVUNMAK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEKTİR

 

— 12.11.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye bağlı odalar, 12 Eylül döneminde çıkarılan ve bugüne kadar hiç uygulanmayan, meslek örgütlerinin ilgili bakanlıklarca idari ve mali denetimi yoluyla vesayet oluşturma girişimine ilişkin bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

12 EYLÜL AKP İLE SÜRÜYOR

 

— 11.09.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 12 Eylül darbesinin yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

OKUL AÇILIRKEN

 

— 06.09.2013 GENEL MERKEZ

 

KIRTASİYE MALZEMELERİYLE OKUL ARAÇ VE GEREÇLERİNE DİKKAT!
devamı..

»

17 AĞUSTOS DEPREMİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 

— 17.08.2013 GENEL MERKEZ

 

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Marmara Depremlerinin 14. Yıldönümünde TMMOB’ye Bağlı Odaların Görev ve Yetki Alanını Daraltan; Onları Kamu Adına Yaptıkları Mesleki Denetim, Yeterlilik, Eğitim ve Belgelendirmeye Dayalı Görevlerinden Alıkoyan İktidarları Bir Kez Daha Uyarıyoruz:
devamı..

»

MÜHENDİSLİK, MİMARLIK, ŞEHİR PLANCILIĞI MESLEĞİ VE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜ AKP’NİN TORBASINA SIĞMAZ, SIĞMAYACAKTIR!

 

— 02.08.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB`nin yetkilerini kısıtlayan 3194 Sayılı İmar Kanunu değişikliğinin de yer aldığı 6495 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un Resmi Gazete`de yayımlanması üzerine bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

ANKARA`NIN SUYUNDA KİRLİLİK SAPTANDI! KİRLİLİK GİDERİLENE KADAR MUSLUK SUYU İÇİLMEMESİNİ ÖNERİYORUZ.

 

— 27.07.2013 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve II. Başkanı Erkin ETİKE 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 11:30`da Oda merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler:
devamı..

»

ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

 

— 09.07.2013 GENEL MERKEZ

 

Oda Başkanları, TMMOB`ye bağlı Odaların yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin haksız yere gözaltına alınmasına ilişkin 9 Temmuz 2013 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TEKNİK ÖĞRETMENLERE MÜHENDİSLİK UNVANI VERİLMESİNE YÖK’ÜN ÖNÜNDE PROTESTO…

 

— 04.07.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB üyesi mühendis, mimar ve şehir plancılar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)`nun teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesini sağlayacak “mühendislik tamamlama programı”na karşı 4 Temmuz 2013 Perşembe günü YÖK önünde kitlesel bir basın açıklaması yaptılar.
devamı..

»

BİBER GAZI BASIN AÇIKLAMASI

 

— 22.06.2013 GENEL MERKEZ

 

Göz yaşartıcı gazlar ölüme yol açabilir. Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve II. Başkanı Erkin ETİKE 22 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 12:00`de Oda Merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler.
devamı..

»

ÖZGÜRLÜĞÜN VE DEMOKRASİNİN SESİNİ HİÇBİR ZORBALIK KESEMEZ! GÖZALTINA ALINANLAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

 

— 19.06.2013 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, gözaltılar üzerine 19 Haziran 2013 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

BİBER GAZI KİMYASAL SİLAHLAR SINIFINDADIR

 

— 17.06.2013 GENEL MERKEZ

 

BİBER GAZI KİMYASAL SİLAHLAR SINIFINDADIR. KULLANIMI DERHAL DURDURULMALI VE YASAKLANMALIDIR!
devamı..

»

DİSK, KESK, TMMOB, TTB VE TDB 17 HAZİRAN`DA İŞ BIRAKIYOR

 

— 16.06.2013 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB temsilcileri 16 Haziran Pazar günü TTB binasında yaptıkları basın toplantısıyla 17 Haziran 2013 tarihinde, yaşananlara karşı Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladılar.
devamı..

»

TMMOB TÜM KARALAMA VE İFTİRALARA KARŞI HALK İÇİN MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

 

— 09.06.2013 GENEL MERKEZ

 

AKP iktidarının Taksim Gezi parkına Topçu kışlası yapma hevesi ve parktaki direnişçilere kolluk kuvvetleriyle saldırmasıyla ortaya çıkan direniş çok kısa zaman içerisinde siyasal iktidarın politikalarına karşı bütün ülkeyi saran halkın meşru bir hak arayışına dönüşmüştür.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 07.06.2013 GENEL MERKEZ

 

BİR ÇEVRE KATLİAMINA DAHA SİVAS İDARE MAHKEMESİ DUR! DEDİ SİVAS İli, Kangal İlçesi ; Eğricek, Elkondu ve Pınargözü Köyleri sınırları içerisinde bulunan SİYANÜRLÜ ALTIN İşletmeciliği ile ilgili olarak ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI tarafından 13.03.2013 tarihinde ``Bakırtepe Altın Madeni Projesi`` Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu`na OLUMLU kararı verilmiştir.
devamı..

»

OSTİM DAVASI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI.

 

— 16.05.2013 GENEL MERKEZ

 

Ostim Davasında Sadece Suçlu Aranmamalı, Süreç Sorgulanmalı, Devlet Organlarının Organizasyonu ve Denetim Süreçleri Gözden Geçirilmelidir.
devamı..

»

SABAH GAZETESİ`NDEN ALDIK HABERİ: `TMMOB YASASI AKP`NİN 150 MİLYAR LİRALIK RANTINA ENGEL OLDUĞU İÇİN DEĞİŞTİRİLİYORMUŞ`

 

— 22.04.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 1 Aralık 2012 tarihli Sabah gazetesinde yayımlanan TMMOB yasa değişikliğiyle ilgili “150 milyarlık neşter” başlıklı haber üzerine 4 Aralık 2012 tarihinde bir açıklama yaptı.
devamı..

»

08 MART BASIN AÇIKLAMASI

 

— 08.03.2013 GENEL MERKEZ

 

08 Mart Basın Açıklaması
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 4  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME