KMO

II YÜZEY İŞLEMLERİ SEMPOZYUMU

    Yayına Giriş Tarihi: 24.06.2013  Güncellenme Zamanı: 04.09.2013 11:51:09  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 04.09.2013 11:36:01

2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu (ISTS) 25-27 Haziran 2014 tarihleri arasında TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası ve TMMOB Kimya Mühendisleri Odası ortaklığı ile düzenlenecektir.

Türkiye`nin iki öncü mühendislik meslek odası sinerjik bir yaklaşımla dünyanın değişik yerlerindeki bilim adamlarının, mühendislerin ve üreticilerin katkısıyla "Yüzey İşlemler Teknolojilerini" değerlendirmek ve geliştirmek üzere işbirliğini bu etkinlikte de sürdürecektir.

 

Sempozyumun Ana Hedefleri

1. İlki 2011 yılında düzenlenen, 16 farklı ülkeden 115 bildirinin sunulduğu, 3`ü yurtdışından olmak üzere 20 firmanın sempozyuma paralel yürütülen sergide yer aldığı, yoğun katılımlı 1. ISTS sempozyumunda atılan temellerin daha da güçlendirilmesi.

2. Yüzey işlem süreçlerindeki bilimsel ve teknolojik gelişmeler konusunda, endüstri ve akademik dünya arasında yapıcı bir iletişim ortamının yaratılmasıdır.

Günümüzde yükselen ekonomik, teknolojik, sosyal ve etik baskılar tüm sanayii sektörlerini etkilediği gibi yüzey işlemler sektörünü de etkilemektedir. Sempozyumda, aşağıda tanımlanan odak konular aracılığı ile yüzey işlemleri alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin, güncel mühendislik uygulamalarına aktarılması hedeflenmektedir.

Odak Konular

Çevreye duyarlı ön işlemler, kaplamalar ve anodizasyon işlemleri

Vakum temelli kaplama teknikleri

Isıl Püskürtme teknikleri

Elektrokimyasal, kimyasal ve sol-jel kaplama işlemleri

Difuzyona dayalı yüzey işlemleri ve sıcak daldırma kaplamalar

Nano-biyo teknolojik uygulamalarda yüzey işlemlerinin rolü

Sempozyum kapsamında ayrıca konularında uzman kişiler tarafından kısa ders ve teknik sunumlara da yer verilecektir.

Sempozyumumuz ile eş zamanlı 500 m2`lik bir alanda düzenlenecek olan sergi ile de sektör firmaları ürünlerini ve hizmetlerini katılımcılara tanıtma fırsatı da bulacaklardır.

Bağlantılar: 
http://www.metalurji.org.tr/yuzey_2014/
 

Okunma Sayısı: 1817

Tüm Etkinlikler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME