KMO

1 MAYIS`I COŞKUYLA KUTLADIK

    Yayına Giriş Tarihi: 03.05.2014  Güncellenme Zamanı: 03.05.2014 18:54:57  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR BÖLGE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.05.2014 18:50:45

DİSK, KESK, TMMOB ve çeşitli siyasi partilerle sivil toplum örgütlerinin aralarında bulunduğu yüzlerce kişi çeşitli sloganlar ve dövizlerle yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Odunpazarı Meydanda büyük bir coşku ile toplanan grup 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı`nı kutladı.

 Bölge Temsilciliğimizin TMMOB` a bağlı Odalarla birlikte TMMOB pankartının arkasında yer aldığı kortej bu yıl  Adalar mevkiinde saat  13:00 ‘da bir araya gelerek kutlamaların yapılacağı Odunpazarı Meydanı`na kadar  yürüdü. Odunpazarı`nda toplanan sendikalar adına konuşan DİSK Bölge Temsilcisi Bayram Kavak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca taşeron işçilerin haklarını korumak adı altında kıdem tazminatlarının tasfiyesinin gündemde olduğunu belirterek " Kıdem tazminatlarımızdan elinizi çekin. Bu tasfiyeye biz işçiler asla izin vermeyeceğiz. İşçi simsarlığı sevdasından vazgeçin. İşçilerin kiralanıp bir mal haline getirilmesine asla izin vermeyeceğiz. Sömürüyü derinleştirme amacıyla esneklik dayatmasından vazgeçin. İşçilerin daha fazla yoğun, daha fazla güvencesiz çalıştırılmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Milletvekili Süheyl Batum, CHP İl Başkanı Nihat Çuhadar ve Odunpazarı İlçe Başkanı Erdal Çakıcıer`de bir ara Odunpazarı Meydanında kutlanan 1 Mayıs Bayramına destek için geldi. 

Okunma Sayısı: 265

Eskişehir Bölge Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME