KMO

DAĞLICA SALDIRISINI KINIYORUZ, SAVAŞI, ŞİDDETİ VE ÖLÜMLERİ DURDURUN! ARTIK YETER!

    Yayına Giriş Tarihi: 08.09.2015  Güncellenme Zamanı: 08.09.2015 14:25:50  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.09.2015 14:26:20

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 6 Eylül Dağlıca saldırısı üzerine 7 Eylül 2015 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

DAĞLICA SALDIRISINI KINIYORUZ,

SAVAŞI, ŞİDDETİ ve ÖLÜMLERİ DURDURUN!

ARTIK YETER!

Ülkemiz, 7 Haziran seçimleri ardından Suruç katliamı ile birlikte sistemli bir şekilde savaş ve kaos ortamına sürüklenmiştir. Saray merkezli süren iktidar oyununun ağır bilançosu ise yoksul halkımıza ödetilmektedir.

Son olarak Dağlıca`da yaşanan saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yanmıştır. TMMOB, PKK tarafından Dağlıca`da gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınamaktadır. TMMOB, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşarak ailelere başsağlığı dilemektedir.

İçerisinden geçtiğimiz süreç nasıl değerlendirilirse değerlendirilsin, yaşanan ölümler söylenen bütün sözleri anlamsız kılmaktadır. Ölümler acilen durdurulmalıdır. PKK koşulsuz olarak silahlı eylemlerine son vermeli, devlet ise operasyonlarını durdurmalıdır.

Dökülen her damla kan ve yaşanan her ölüm yeni ölümlerin kapısını açmaktadır. Savaş ve şiddet ortamını besleyen, büyüten ve ateşe benzin döken her kim olursa olsun Birliğimiz tarafından şiddetle kınanmaktadır.

Ülkemiz, Saray merkezli bir irade ile parlamentonun ve Anayasa`nın askıya alındığı karanlık bir girdabın içerisine sürüklenmektedir. İktidar hırsı ile gözlerini kan bürümüş olanlar, ağızlarından kan damlayarak toplumu savaşa ve ölüme davet etmektedir. Bu ülke ve bu halk; AKP`nin 400 milletvekili ve diktatörlük hevesleri için adanacak kurban değildir.

TMMOB, bir kez daha güçlü bir şekilde söylüyor; şimdi tam da karanlığa karşı aydınlığı; baskıcı, diktatoryal yönetim anlayışına karşı, özgürlük ve demokrasiyi; ırkçı ve milliyetçi anlayışın beslediği linç kültürüne karşı, bir arada kardeşçe yaşamayı; savaşa karşı barışı; sömürüye karşı emeği; adaletsizliğe karşı eşitliği savunma zamanıdır. Şimdi tam da, eşit, özgür, demokratik bir Türkiye‘de bir arada yaşamı savunma, bunun için mücadele etme zamanıdır.

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 33

Denizli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME