KMO

`EVİMİZDEKİ TEHLİKELİ KİMYASALLAR` BİLGİLENDİRME BROŞÜRÜ YAYINLANDI!

    Yayına Giriş Tarihi: 25.05.2016  Güncellenme Zamanı: 25.05.2016 15:18:53  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.05.2016 14:23:40

Şubemiz tarafından hazırlanan `Evimizdeki Tehlikeli Kimyasallar` broşürü yayınlanmıştır. Büyük emekle ortaya çıkan bu broşür çalışmasının, özellikle evlerimizde kimyasallardan yana yaşanması muhtemel kazaların azalmasında etken olmasını umut ederiz.

SUNUŞ

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, 1954 yılında Anayasanın 135. Maddesinde tanımlanan 7303 sayılı yasa ile kurulmuş, kamu kurumu niteliğinde, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`ne (TMMOB) bağlı bir meslek kuruluşudur.

Kimya Mühendisleri Odası çalışmalarını kamu yararı gözeterek sürdürmektedir. Kimya Mühendisliği ve Biyomühendislik mesleklerinin ülke, toplum ve üyelerinin yararları doğrultusunda uygulanması ve geliştirilmesini amaçlar.

Kuruluş amaçlarımızdan biri de meslek alanlarımızdan yola çıkarak halk sağlığının korunmasına yönelik çalışmalar yapmaktır.  Bu amaçla çeşitli konularda Odamız, kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar, incelemeler yapmakta, raporlar, broşürler yayınlamaktadır.

Kimyasal maddeler birçok alanda hayatımızı kolaylaştırırken, beraberinde birçok tehlikeyi de en yakınımıza kadar taşımaktadır. Bu tehlikelerin bir kısmı fark edilirken çoğu fark edilememekte, bilinmemektedir. Tehlikeleri belirlenmiş olan ya da bilinen kimyasal
maddelere karşı, korunma tedbirleri alınmaması, birçok tehlikeli davranışa ve sonuç olarak yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilmektedir.

Şubemiz üyesi uzmanlardan oluşan Bilimsel ve Teknik Danışma Kurulumuz (BİTEDAK) tarafından hazırlanan bu broşür ile "Evlerimizde Kullanılan Kimyasal Maddeler, Tehlikeleri ve Korunma Yolları"na dair net bilgiler vermeye çalıştık. Bu çalışmaya katkıda bulunan, destek veren üyelerimize teşekkür eder, çalışmanın özellikle evlerimizde kimyasallardan yana yaşanması muhtemel kazaların azalmasında etken olmasını umut ederiz.

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
45. Dönem Yönetim Kurulu

 

Dosyalar

"Evimizdeki Tehlikeli Kimyasallar" Bilgilendirme Broşürü (945 KB) (25.05.2016 14:45:59)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 5627

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME