KMO

BURSA ŞUBE BAŞKANIMIZ ALİ ULUŞAHİN SERBEST BIRAKILMALIDIR !!!

    Yayına Giriş Tarihi: 23.11.2016  Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 09:59:24  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 10:00:34

 15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de bu darbe girişimi sonucunda çıkartılan olağanüstü hal kapsamında gözaltına alınmaktadır. Bu durumun meslektaşlarımıza yansıdığı son örnek Odamızın Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uluşahin`in sabah evinde gözaltına alınması, evinde ve  Bursa Şubemizde arama yapılmasıdır.

Edindiğimiz bilgiler, Ali Uluşahin arkadaşımızın sosyal medyada yaptığı paylaşımların bu gözaltı kararında etkili olduğu yönündedir. Eleştirel haber paylaşımlarının ve kişisel düşünceleri açıklamanın 15 Temmuz sonrası yürütülen birçok uygulamada bu olayda da görüldüğü üzere FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamına alınması kabul edilemez bir durumdur. Kendisi de kişi olarak FETÖ/PDY mağduru olan arkadaşımızın gözaltına alınması paradokstur.

Her zaman darbelere, özgürlüklerin kısıtlanmasına, kişisel ve toplumsal düşüncelerin açıklanmasına karşı çıkan odamız, hukukun üstünlüğü ilkesinin uygulanması doğrultusunda soruşturmanın uzatılmaksızın adil bir şekilde sonuçlandırılarak arkadaşımızın serbest bırakılmasını talep etmektedir.

                                                                           

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası

Okunma Sayısı: 54

Denizli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME