KMO

BURSA ŞUBE BAŞKANIMIZ ALİ ULUŞAHİN İÇİN BURSA İKK`NIN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA

    Yayına Giriş Tarihi: 23.11.2016  Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:23:13  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:21:58

15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de hedeflenerek adeta bir muhalif avı yürütülmektedir.

Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı ve Bursa Akademik Odalar Dönem Sözcüsü Ali Uluşahin,  sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, "darbe girişimini övdüğü ve Cumhurbaşkanı`na hakaret ettiği" iddiasıyla dün sabah "FETÖ soruşturması" kapsamında gözaltına alınmış,  Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubemizde polislerce arama yapılmış ve suçlamaya ilişkin herhangi bir şeyin bulunmadığı yönünde tutanak tutulmuştur. 

Arkadaşımız Ali Uluşahin hakkında 5 gün avukat kısıtlaması getirilmiş, tepkiler üzerine kısıtlılık kararı kaldırılıp ve Uluşahin gece avukatlarıyla birlikte emniyette ifade vermişti. Bu sabah adliyeye sevk edilen Uluşahin, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

TMMOB ve bağlı odalarımızın herhangi bir suçla ilişkilendirilebilecek hiçbir faaliyetin olmadığı ve olamayacağını ifade ettik. Kamu Kurumu niteliğindeki meslek odalarımızın, polis tarafından herhangi bir sebeple aranması olağan değildir, kabul edilemez.

Geldiğimiz nokta, hükümete muhalif olan tüm güçlerin bertarafı projesidir, sindirmedir, yıldırmadır. Hiçbir muhalif sese tahammül dahi edemeyen egemen güçlerin, iktidarın imkânlarını kullanarak kendisi gibi düşünmeyenleri sindirme politikaları asla kabul edilemez.

Siyasi iktidar kendilerinden farklı düşünen her kesimden insanlardan yeni suçlular yaratmaya çalışıyor, onurlu insanları kendi hatalarına ortak etmeye çalışıyor. Bu akıldışı uygulama asla kabul edilemez.

Her zaman darbelere ve dikta rejimlerine karşı duran TMMOB üyesi meslektaşlarımıza ve ilerici, demokrat yurttaşlarımıza yönelik bu tutumlara bir son verilmelidir.

Bizler, yani demokrasiye, laikliğe, Atatürk devrimlerine inanan kişiler için yapılan bu baskılar bizi sindirmeyecek ve yürüdüğümüz yoldan alıkoyamayacaktır.

Zorlukları sıkıntıları dayanışma ile aşacağımıza olan inancımız bir kat daha arttı. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bizler birlikte mücadele ve dayanışmanın gücüne inanarak tüm demokratik kitle örgütlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. 

Okunma Sayısı: 182

Bursa Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME