KMO

TMMOB: FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!

    Yayına Giriş Tarihi: 16.01.2009  Güncellenme Zamanı: 06.08.2013 15:46:10  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 13 Ocak 2009 tarihinde İsrail`in Filistin`e yönelik devam eden saldırıları üzerine bir basın açıklaması yaptı.

 TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 13 Ocak 2009 tarihinde İsrail‘in Filistin‘e yönelik devam eden saldırıları üzerine bir basın açıklaması yaptı.

FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR !!!

İsrail‘in Filistin halkına karşı vahşice saldırıları artarak sürüyor. Faşist Nazi Almanya‘sında soykırıma uğrayanların torunları, şimdi Filistin halkına soykırım uygulaması yapıyor. İsrail, ABD emperyalizmi ve savaş lobilerinin bölgedeki ileri karakoludur ve emperyalizm adına bölgede üstlendiği görevi yapmaktadır.

Gazze‘ye atılan her bomba sıkılan her kurşun Filistin halkınadır, çocuklaradır, kadınlaradır, sivil halkadır, Filistin halkının özgürlük mücadelesinedir...

Filistinli bir kadın abluka ve saldırılar karşısında şöyle diyor: "Tek dileğim hepimizin bir arada ölmesi... Böylece hiçbirimiz bir diğerini kaybetmenin üzüntüsünü yaşamayacak..."

TMMOB‘nin yüreği annesini, babasını kaybeden çocuklarla, çocuklarını kaybeden anne ve babalarla, tüm Filistin halkıyla birlikte atıyor.

İsrail‘in Filistin halkına karşı insanlık dışı saldırıları derhal durdurulmalıdır. İsrail‘in Filistin halkına karşı Gazze‘de uyguladığı abluka ve tecrit kaldırılmalıdır.

Filistin halkı gıda ve ilaç başta olmak üzere her türlü gereksinimini özgürce ve kısıtlama olmaksızın sağlayabilmelidir.

İsrail işgal altında tuttuğu Filistin topraklarından derhal çekilmelidir...

Filistin‘e Barış Gücü yerleştirilmesi bir aldatmacadır. Filistin Halkının özgürlük mücadelesinin bastırılmasının bir aracı olarak emperyalizmin jandarmalığını yapmak üzere planlanmaktadır ve kabul edilemez.

TMMOB, İsrail‘i, onun Filistin halkına yaptığı katliamları destekleyen başta ABD ve tüm emperyalist güçleri ve bu saldırıya sessiz kalanları lanetlemektedir.

Filistin halkına yapılanların unutulmayacağını biliyor ve insanlığın bu büyük trajedisinin hesabının bir gün mutlaka sorulacağına inanıyoruz.

TMMOB, direnen Filistin halkının yanındadır.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 276

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME