KMO

SARAYKÖY’DE JEOTERMAL PROTESTO

    Yayına Giriş Tarihi: 18.12.2018  Güncellenme Zamanı: 27.12.2018 15:33:35  Yayınlayan Birim: DENİZLİ ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.12.2018 15:20:28

TEKKEKÖY SANTRALE “HAYIR” DEDİ!

 

Sarayköy`de Jeotermal Protestosu

TEKKEKÖY SANTRALE "HAYIR" DEDİ!

Sarayköy`ün Tekkeköy Döşeme mevkiinde kurulmak istenen Tekke hamam Jeotermal Enerji Santrali II (35 MWe) projesi ilgili olarak 19 Aralık günü yapılmak istenen bölge sakinlerini bilgilendirme toplantısı, köylüler ve çevreci grupların yoğun protestosu sonucu yapılamadı.

İlgili destekçilere; İKK adına katılan, Şube Başkanımız Ömer Duysal jeotermal santralleri ile ilgili teknik bilgilendirme yapmıştır.

Yapılması planlanan Tekke hamam Jeotermal Enerji Santrali II (35 MWe) projesi ilgili olarak 18.10.2018 tarihinde saat 14.00`de yapılması planlanan halkın katılımı toplantısı- çevre köylerden katılanların yoğun protestosu ile karşılandı. Toplantı yapılmamıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nda görev yapan Hande Keskin, Çevre ve Şehircilik Denizli Müdürlüğü`nde görevli Ayşe Aydın ve İdil Uzunoğlu`nun Tekke hamam Mevkii`nde bulunan İnaltı Hamamı`nda düzenlediği bilgilendirme toplantısına çevre köylerinden gelen bölge sakinler ile Tekke, Tırkaz, Kabaağaç, Karakıran, Hasköy ve Gereli köy muhtarları, Denizli`den katılan çevreci gruplar, Sarayköy Çevre Gönüllüleri ve Denizli Barosu Çevre Komisyonu adına Av. Ozan Orpak, İKK adına Ömer Duysal katıldı.

Okunma Sayısı: 79

Denizli Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME