KMO

ÜYELERİMİZE

    Yayına Giriş Tarihi: 27.04.2008  Güncellenme Zamanı: 27.02.2013 14:51:01  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Üyelerimize

 Değerli Meslektaşlarımız;

Şube ve Bölge Temsilcilikleri Genel Kurullarında olduğu gibi, Kimya Mühendisleri Odası 41. Olağan Genel Kurulu`nu da demokratik teamüllere uygun, odamızın ve mesleğimizin saygınlığına yakışır bir biçimde tamamlandık.

Dünyanın, ülkemizin yaşadığı ekonomik, siyasal sıkıntılar toplumsal hayatımızı olduğu gibi, meslek alanlarımızı da birebir etkilemekte, siyasi iktidarların tasarrufları her aşamada belirleyici olmaktadır.

Özellikle iktidarların bütçe uygulaması, ekonomik tercihi, yabancı teknik elemanların çalıştırılması ile ilgili yaklaşımı, yatırım ve istihdam programları, kimya mühendisliğini de etkilemektedir.

Bu öngörü ile baktığımızda önümüzdeki dönem üyelerimizi; istihdamdan, sosyal ve özlük haklarına, mesleki uygulama alanlarından, ücret adaletsizliğine, görevde yükselmelerinden, işsizliğe kadar birçok sorunun beklediği açıktır.

KMO, Kimya Mühendislerinin örgütüdür. Bu nedenle toplumsal faydayı ön planda tutarak üyelerinin hak ve çıkarlarını korumak, buna yönelik çalışmalar yapmak durumundadır.

Ancak her kurumsal disiplin gibi odamız kurumsal yapısı da; sadece bugünü kurtararak değil, geleceği inşa ederek büyür ve gelişir.

Bu nedenle; meslek ve meslektaşlarının sorunlarını çözümleyen, bilgi ve deneyim paylaşımını asli görev sayan, yetkili kurullarımıza ve genç meslektaşlarımıza örnek oluşturan, mesleki tartışmalarda ufuk açıcı yaklaşımlar sunan, kapsayıcı, birleştirici, yol gösterici olmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisindeyiz.

Temel ilkemiz; KMO` nun Mesleki Demokratik Kitle Örgütü olduğudur. Bu nedenle her türlü etkinlik ve kararlarımızda Demokratik Merkeziyetçi bir tutum sergilemek durumda olduğumuzu düşünüyoruz. Bunu; üyelerimizin görüş ve taleplerinin şube ve temsilciliklerimizde değerlendirileceği, bu birimlerimizde olgunlaşan kararlarının ise merkezi bir tutumla, tüm KMO ve ülkemizde hayata geçirileceği şeklinde özetleyebiliriz.

Meslektaşlarımız ve ülkemiz için daha etkin, daha üretken, daha dinamik bir KMO yaratabilmek, ancak kurullarını iyi işletebilmekten, üyelerinin aktif katılımını sağlamaktan geçer. Mesleğimizi ve odamızı güçlü kılacak tek şey üyelerinin sürekli ilgisi ve desteği olacaktır.

Bunun için tüm üyelerimizi; bulunduğu her ortamda mesleğimize ve ülkemize yönelik öneri ve düşünce geliştirmeye, birlikte üretmeye, bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla;

41. Dönem 
KMO Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 379

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME