KMO

ONLİNE SEMİNER: ENERJİ MEDENİYET İLİŞKİSİ & ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.06.2020  Güncellenme Zamanı: 10.06.2020 12:18:52  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.06.2020 12:16:41

 

Değerli Üyelerimiz;

 

13 Haziran 2020 tarihinde saat:17:00`de Doç. Dr. Muhsin MAZMAN`ın sunumuyla Zoom üzerinden ENERJİ MEDENİYET İLİŞKİSİ & ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ online semineri gerçekleştirilecek olup, katılım ücretsizdir. Kayıt için lütfen tıklayınız.

Sağlıklı günler dileriz.

 

DOÇ. DR. MUHSİN MAZMAN


Muhsin Mazman Aktaş Dış Ticaret Ltd. Şti. grup şirketleri içinde yer alan Tdinamik  Enerji şirketi, Enerji Depolama Birim Direktörüdür.

Çukurova Üniversitesi Kimya Bölümü Mezunu olan Muhsin Mazman bu bölümde yüksek lisans ve doktora çalışmaları süresince araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Bu dönemde araştırma konuları termal enerji depolama yöntemleri üzerine yoğunlaşmış olup bu alanda Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) bünyesinde birçok çalışma içinde bulunmuştur. Doktora derecesini aldıktan sonra TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Batarya Grubunda görev almıştır. Bu dönemde elektrik enerjisi depolama tekniklerine yönelik ulusal Ar&Ge alt yapısının geliştirilmesi için TÜBİTAK bünyesinde gelişmiş altyapıların kurulması sürecinin planlama ve yürütülmesinde görev almıştır. Batarya grubu bünyesindeki çalışmaları genelde Li-iyon piller/bataryalar üzerine yoğunlaşmış olmakla birlikte lityum pillerin yanında NiMH, Mg-CuI, Ag-Zn, Pb-Asit; Li-hava v.b. teknolojileri üzerine de çalışmalar yapmıştır. 2014 yılında TÜBİTAK MAM`daki görevinden ayrılarak Mutlu Akü`de Yeni Teknolojiler Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.  Mutlu Akü`de Kurşun asit teknolojilerinin yanı sıra grubun lityum programında aktif görevler üstlenmiştir.

2019 yılı içinde Tdinamik Enerji şirketine geçiş yapmış olup, şirket bünyesinde şebeke düzeyinde enerji depolama sistemleri üzerine çalışmaktadır. 


 

Okunma Sayısı: 50

Ankara Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME