KMO

ÇŞB YAPI DENETİMİ DAİRE BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 24.06.2020  Güncellenme Zamanı: 24.06.2020 13:33:48  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Yakın bir süre önce “Yapı Denetim yasası Yapı Malzemeleri ve Zemin Laboratuvarları Uygulama Yönetmeliğinin değiştirilmesi çerçevesinde yeniden hazırlanan taslak metninde, denetçi kimya mühendislerinin 20 yıldan beri kazanmış oldukları yapı malzeme laboratuvarı denetçiliği inisiyatifinin gerekçesiz bir şekilde ortadan kaldırılmasının düşünüldüğü öğrenilmiştir.

Bunun üzerine KMO 27.05.2020 tarihinde ilgili yaptırımcı kuruluşa bir yazı göndererek ülke çapında çalışan 120 denetçi mühendis için ilgili Yapı Denetim Daire Başkanlığına yazılı olarak itiraz hakkını kullanmıştır.

23 Haziran 2020 tarihinde aynı daire başkanlığından randevu alınarak;Yapı Denetim Daire Başkanı Sn. Tuna Acar, Laboratuvar Şube Müdürü Sn. İrşade AYDOĞDU GÜRBÜZ, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Sn. Hüseyin ALAN, KMO Oda Başkanı Sn. Dr. Ali UĞURLU, KMO Onur Kurulu üyesi Sn. Kemal AKBAY ve KMO KİMSEM eğitmeni Sn. Ömer İÇEMER bir araya gelerek konu boyutlarıyla değerlendirilmiştir.

Yapılan görüşmede Kimya Mühendislerinin, yapı denetim laboratuvarlarına katmış oldukları değer takdir edilerek yönetmeliğin henüz hazırlık aşamasında olduğu ve üzerinde değişikliklerin mümkün olduğu belirtilmiştir.. 

Konunun ileriki günlerde çok boyutlu olarak değerlendirileceği şu an bir işlem yapılmadığı ifade edilmiştir. 

Okunma Sayısı: 143

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME