KMO

ODA GENEL KURULU KATILIMI ŞUBELER TUTUM DEKLARASYONU

    Yayına Giriş Tarihi: 11.09.2020  Güncellenme Zamanı: 11.09.2020 18:30:30  Yayınlayan Birim: SAMSUN ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.09.2020 11:43:24

12-13 Eylül`de Ankara`da gerçekleşecek KMO Genel Merkez Genel Kurulu nedeniyle Odamızın birimleri bir araya gelerek Covid-19 pandemisi nedeniyle ortak tutum kararı yayınladı. Tüm birimlerimize, birim yöneticilerine ve delegelerimize gönderilen tutum deklarasyon metni aşağıdadır.

 

TMMOB
Kimya Mühendisleri Odası Genel Merkez,
Şubeler, Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulları‘na,

Genel Kurulumuza sayılı günler kaldı. Gerek deklarasyonla, gerekse de daha önce gerçekleştirilen ortak toplantılar ve Genel Merkez mevcut yöneticileri ile birebir görüşmelerimizde, örgütümüz için hırslardan arınmış, önceki eksiklikleri görüp kapatacak modelin şubelerin iradesini de içeren ortak liste ile gerçekleşeceğini belirttik. Pandemi koşullarında, üyelerimizin sağlığı her şeyin önünde gelmektedir. Hem üyelerimizin sağlığını düşünen, hem de örgütümüzde iletişim kopukluğunu giderecek koordinasyonu sağlayacak ve hepimizin temsilini mümkün kılacak demokratik yöntem için emek verdik.
Ancak tüm çabalarımız ne yazık ki, birtakım politik hesaplar ve kişisel hırslarla görmezden gelindi ve yıllardır bir artısını görmediğimiz, şubelerin eşit temsiliyetini sağlamayan liste modelinde ısrar edildi. Kimya Mühendisleri Odası geçmişinden bugüne devrimci demokrat çizgisini sürdürmek için emek verenlerle büyümüştür. Bizler bu emeği görenler, üyelerimizi birilerinin hırsları yüzünden tehlikeye atmamayı tercih ediyoruz. Bu sorumsuzca ve şube yönetimlerinin/delegelerinin talebini görmeyen dayatmaya karşı bunun pandemi koşullarında demokratik bir seçim olmadığının altını çiziyoruz.

Açıkça bir şubenin avantajı varken, diğer şubelerde gerek yaş gerekse de kronik rahatsızlıkları sebebi ile en doğal hakkını kullanamayacak olan üyelerimiz görmezden gelinerek örgütümüzün delegeleri ve şubelerinin bu hakkaniyetsiz seçime itilmesini kaygıyla izliyoruz. Bu dayatmaya ve fırsatçılığa karşı bizler aşağıda imzası bulunan şubeler ve bölge temsilcilikleri Genel Kurul`a gelmeyeceğimizi, delegelerimizi bu demokratik olmayan seçime sürüklemeyi reddettiğimizi bildiririz.

Delegelerin iradelerini yansıtmalarının önünde özellikle pandemi engelinin bulunması nedeniyle, genel kurula katılımın az olacağının doğallığı ortadadır. Bu şartlarda kendilerini dayatarak ve en az delege oylarıyla oluşacak yönetim kurulunun örgüt tabanını yansıtmadığının altını çizmek isteriz. Bizler önümüzdeki süreçte çalışmalarımıza odaklanacak ve "tüm üyelerimizin" sağlıklı koşullarda oy kullanabileceği bir süreçte demokratik bir KMO Genel Merkezi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın dayanışmamız.


TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilciliği

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi

Okunma Sayısı: 53

Samsun Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME