KMO

BİYOSİDAL EĞİTİMLERİ İÇİN HALKSAĞLIĞI GN. MD. VE ÇEVRE DAİ. BŞK. İLE GÖRÜŞÜLDÜ

    Yayına Giriş Tarihi: 24.11.2020  Güncellenme Zamanı: 24.11.2020 14:18:29  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.11.2020 14:18:25

Pandemi sürecinde tıkanan `Biyosidal Ürün Uygulayıcı Eğitimi` konusunda ODA Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali UĞURLU, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ ve Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dursun KAHRAMAN 20 Kasım 2020 Cuma günü T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih KARA’yı ve 24 Kasım 2020 Pazartesi günü de Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay ÖZER’i makamında ziyaret ettiler.

Üç Oda Başkanımızın katıldığı görüşmede Biyosidal eğitimdeki tıkanıklık dile getirilerek kısa sürede yaşama geçirilebilecek çözüm önerileri sunuldu. Biyosidal eğitiminin süresiz durdurulması nedeniyle yanıtlanamayan taleplerin yoğunluğu ile bazı sektörlerde belgeli personel çalışması zorunluğunun sıkıntıya girdiğinin aktarıldığı toplantılarda, Odalarımızın gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitim yöntemlerini uygulayabilecekleri, uygulama gibi fiziksel eğitim süreçlerinde gerekli koşulları sağlamakta sorun yaşamayacakları, bu anlamda yeterli alt yapıya sahip oldukları belirtildi.

Halk Sağlığı Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Fatih KARA görüşmede özetle, "Bu eğitimi biz de önemsiyor ve tekrar canlandırmak istiyoruz. Konu üzerinde çalışan arkadaşlarımız var. En kısa sürede talebinizi değerlendirip, Odalarınız ile iletişime geçeceğiz" dedi.

Daha sonra görüştüğümüz Çevre Sağlığı Daire Başkanı Tuncay ÖZER ise bu konudaki sıkıntıların bilindiğini söyleyerek sorunun çözümü için pandemi sürecinin engel olduğunu, bir şekilde sorunu çözeceklerini ifade etmiştir.

Oda Başkanları görüşme sonrasında yaptıkları kısa toplantıda Biyosidal uygulayıcı eğitimlerinin yeniden başlaması için gereken her türlü girişimde bulunacaklarını dile getirmişlerdir. 

Okunma Sayısı: 214

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME