KMO

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZDEN ASKİ İVEDİK İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE ZİYARET!

    Yayına Giriş Tarihi: 08.02.2021  Güncellenme Zamanı: 08.02.2021 12:20:40  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.02.2021 12:18:34

Şubemiz Yönetim Kurulu tarafından 18 Ocak 2021 tarihinde ASKİ Genel Müdürlüğüne; Ankara`nın şebeke suyuna Kızılırmaktan su katılıp katılmadığına dair, katılıyorsa hangi oranlarda katıldığına dair yazılan resmi yazıya cevaben bizzat ASKİ Genel Müdürü Erdoğan ÖZTÜRK tarafından Yönetim Kurulu Üyelerimiz İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisine davet edilmiştir. Davete icabet eden Yönetim Kurulu Üyelerimiz Şebeke Suyunun arıtımını yerinde incelemiş ve aşağıdaki açıklamaları yapmıştır.

"KIZILIRMAK SUYU KONUSUNDA RAHATLADIK"

 

Bilgi Edinme Kanunu kapsamında ASKİ`ye Ankara`nın içme suyu hakkında sorular soran oda başkanları, tesis ziyareti sonrasında şu açıklamalarda bulundu:

-Ali Uğurlu (Kimya Mühendisleri Odası (KMO) Genel Başkanı): "Şimdiye kadar bu tesise bizim bir ziyaretimiz olmamıştı. Su konusu Ankaralılar için en önemli konu. Zaman zaman özellikle Kızılırmak suyunun verilmesiyle ilgili Ankara halkının endişeleri var. Bu endişeleri gidermek üzere buraya davet edildik. Gezdik, gördük, açıklamaları dinledik. Bu suyun verilmesinin zorunlu olduğunu ve ölçülerle harmanlandığında herhangi bir tehlike arz etmediğini gördük. Bu nedenle bu teknik gezi bizi rahatlattı. Geçmiş yıllara göre biz bahar aylarına daha düşük bir su rezerviyle gireceğiz. Bu nedenle Kızılırmak suyunu kullanmak bir mecburiyet olarak önümüze çıkıyor."

 

-ALİ NAR (KMO Ankara Şube Başkanı): "Bu gezi doğrultusunda kafamızdaki bazı karanlık noktalar, soru işaretleri aydınlandı. Bize kamuoyundan gelen sorulara daha net ve doğru bir şekilde hem gördüklerimizle hem de birinci ağızlardan duyduklarımızla cevap vereceğiz. Bu anlamda çok yararlı bir gezi oldu. Tesisin daha ileriye gitmesi için emeği geçen, çalışma yapan, geliştiren tüm arkadaşlara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Şu an ben kendi adıma bu suyu şebekeden doldurup içiyorum."

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla.

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası

Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 114

Ankara Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME