KMO

ÖĞRENCİ KOMİSYONU STAJ DESTEK ÇAĞRISI

    Yayına Giriş Tarihi: 05.03.2021  Güncellenme Zamanı: 05.03.2021 19:43:54  Yayınlayan Birim: EGE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.02.2021 16:02:03

Değerli Kimya Mühendisi ve Biyomühendis Meslektaşlarımız,

Pandemi dönemi tüm dünyanın düzenini değiştirdiği gibi biz öğrencilerin eğitim alma şartlarını da değiştirmiştir. Yaklaşık 1 yıldır uzaktan eğitim ile mesleğimize atılma heyecanı artmakta ve bir o kadar da korkutmaktadır. Bu nedenle süreci daha verimli kullanmak, mesleki korkularımızı azaltmak adına Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi altında Öğrenci Komisyonu çalışmaları ile teknik sunumlar, mesleki bilgilendirme, sektör tanıtımları, mühendislik etiği gibi alanlarda söyleşiler, eğitimler ve etkinlikler düzenledik ve içinde yer aldık. 

Yaşadığımız bir çok sorun arasında geleceğe umutla bakmayı sürdürüyoruz. Bilimden, teknikten yana çalışmalarda yer almak için heyecanımızı canlı tutuyoruz. 

Mezun olma aşamamız öncesinde önümüzdeki en önemli sorun staj bulamama sorunumuzdur. Pandemi öncesinde çoğunlukla sadece ‘referans` ile ilerleyen sistem, pandemi sürecinde durma noktasına gelmiştir. 

Mesleğimize adım atarken sanayiden ve sektörlerden uzak olmak istemiyoruz. Bu nedenle siz gelecekteki meslektaşlarımızdan, bizlere staj imkanı sağlamanızı talep ediyoruz.  Komisyonumuza başvuran ve mesleğin geleceği olan bizler ve bir çok arkadaşımız, benzer durumlardan endişe duymaktayız. 

Çalıştığınız firmada staj için bizlere ayırdığınız kontenjanı(fiili veya online) ege@kmo.org.tr adresine bildirmenizi talep ederiz.

Mesleki dayanışmamızı büyütmek için kimya mühendisi ve biyomühendis öğrencileri olarak desteğinizi bekliyoruz.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere.


TMMOB Kimya Mühendisleri Odası
Ege Böle Şubesi Öğrenci Komisyonu

Okunma Sayısı: 503

Ege Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME