KMO

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI ONLINE EĞİTİMİ VE SINAVI

    Yayına Giriş Tarihi: 29.03.2021  Güncellenme Zamanı: 29.03.2021 20:04:33  Yayınlayan Birim: EGE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.03.2021 16:21:47

15-16-17-18 NİSAN 2021

 TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi, 15-16-17-18 NİSAN  2021 tarihlerinde GÜVENLİK  BİLGİ  FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ‘ni düzenleyecektir. Zoom programı üzerinden online olarak yapılacak eğitim ile ilgili detaylı bilgi ekte/aşağıda yer almaktadır. Eğitime katılmak isteyenlerin, başvuru formunu doldurarak ege@kmo.org.tr  e-posta adresine göndermeleri rica olunur.

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi uygulama ağırlıklı bir eğitim olup, GBF sertifikası almak isteyen, GBF sertifika süresi dolan, GBF sertifikası olan ancak GBF hazırlama yeteneğini geliştirmek isteyenlere yönelik bir eğitimdir. Ayrıca bu eğitimde,  Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması hakkındaki yönetmelikteki yeni köklü değişiklikler ve Avrupa Birliğindeki uygulamalar eğitim sürecince işlenecektir.

Eğitimin Amacı: 

Güvenlik bilgi formu, tehlikeli maddelerin ve müstahzarların;  özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri, alınacak güvenlik önlemlerini ve çevre ve insan sağlığının olumsuz etkilerinden korunmasına yönelik gerekli bilgileri içeren belgedir. 13.12.2014 tarih ve 29204 sayılı Resmi Gazete` de yayımlanarak yürürlüğe giren "Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik`in 5.Maddesinin 13. fıkrasında "Güvenlik bilgi formları, belgelendirme kuruluşu tarafından belgelendirilmiş kişilerce hazırlanır. İthalatçı, ithal edilen madde ve karışımların güvenlik bilgi formlarını aynı niteliğe sahip kişilere hazırlatır." denmektedir.

Eğitimi tamamlayanlar, TÜRKAK dan akredite olmuş Tüv Austria ile Odamız arasında yapılan protokol kapsamında yapılacak sınavda başarılı olanlar, "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" Sertifikasına sahip olabilecektir.

Eğitim, Kimya Sanayicileri Derneğinde uzun yıllar Genel Sekreter olarak  görev yapmış olan Mustafa Bağan tarafından verilecektir. 

Mustafa Bağan, Türkiye‘de Kimyasalların tüm yönleriyle yönetimiyle ilgili yasal düzenlemeleri geliştirmek için yine uzun yıllar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte çalışmıştır. Kimyasal Riskler, Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması (CLP), Tehlikeli Maddelerin Taşınması, Tüketicinin Korunması, Sağlık ve Güvenliğin Korunması, İş Güvenliği alanlarında AB Mevzuatı konusunda uzmandır. Türkiye‘de REACH‘in öncüsüdür. 2003 yılından bu yana çeşitli paydaşlara (Sanayi, Kamu; Üniversite) REACH  konusunda yüzlerce kurs ve seminer vermiştir. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı REACH Danışma Grubu üyesidir. Endüstriye yönelik eğitim uygulamaları kapsamında, Tehlikeli Kimyasal Maddeler Ve Ürünlerin  Kontrol Yönetmelikleri, Malzeme Güvenlik Bilgi Formları , Kimyasal Kazalar ve Acil Müdahale konularında çok sayıda Sanayi Odası ve Ticari Kurumlara seminerler vermiş olup kimyasalların yönetimi ve acil durumlar konusunda düzenli olarak uluslar arası stratejik ve teknik konferanslara katılmaktadır. 

Saygılarımızla,

TMMOB 

Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi

Tel: 232 4213535

 

 

EĞİTİMİN ADI GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ VE SINAVI    

EĞİTMEN Mustafa BAĞAN, Kimya Mühendisi    

EĞİTİMİN YERİ Eğitimimiz Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşecektir.    

EĞİTİM TARİHİ VE SAATİ 15-16-17-18 NİSAN 2021 (Perşembe, Cuma, C.tesi, Pazar), Saat: 10:00- 14:00    

SINAV TARİHİ-SAATİ-YERİ Sınav  26 NİSAN 2021 Pazartesi günü, saat 11:00- 13:00 arasında İzmir‘de gerekli sağlık tedbirleri alınarak düzenlenecektir.    

ÖN KAYIT Ön kayıt için ekteki başvuru formunun doldurulup istenen evraklar ile birlikte ege@kmo.org.tr  adresine gönderilmesi gerekmektedir.    

KONTENJAN Eğitime katılım 20 kişi ile sınırlıdır. (Eğitim/Sınav sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşeceğinden öncelikli başvurular değerlendirilecektir.)    

SON BAŞVURU TARİHİ 6 Nisan 2021, Salı   

Eğitim notlarının basılıp, katılımcı adreslerine önceden ulaştırılması için erken başvuru önemlidir.    

KATILIMCILARDA ARANACAK ŞARTLAR (EĞİTİME KİMLER KATILMALI) 1. Lise mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az beş yıl çalışmış olanlar,

2. Kimya teknik lisesi, kimya meslek lisesi ve benzeri liselerden mezun olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az ikiyıl çalışmış olanlar,

3. Kimya ön lisans mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az bir yıl çalışmış olanlar,

4. Mühendislik ve eczacılık fakültelerinden, fen veya fen-edebiyat fakültelerinin kimya, biyoloji veya fizik bölümlerinden mezun olanlar,

5. Kimya bilimi ile ilgili yüksek lisans, doktora yapmış olanlar.    

EĞİTİM BAŞVURU BELGELERİ Belgeler e-posta yoluyla alınacaktır.

*Başvuru Formu

*1 Fotoğraf

*Nüfus Cüzdan Fotokopisi

*Diploma ya da çıkış belgesi fotokopisi

* Mühendisler için ilgili meslek odasına kayıtlı olduğuna dair yazı

*Eğitim ve sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont (Önkayıt sonrasında ödeme için teyid beklenmesi uygun olacaktır.)

 

(Eğitim ücreti, Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi`nin, sınav ücreti, Tüv Austria Personel Belgelendirme Eğitim Ltd. Şti`nin aşağıdaki hesap numaralarına  yapılacaktır.)

NOT: Katılımcıların yeterlilik tariflerine göre çalıştıkları dönemleri belgelemeleri istenecektir.    

EĞİTİM ÜCRETİ TMMOB Üyesi: 1.000 TL

Genel Katılımcı: 1.300 TL

Eğitim ücretinin yatırılacağı hesap bilgileri:

Hesap Adı: TMMOB Kimya Mühendisleri Odası

İban: TR 39 0006 4000 0013 4010 006078 (İş Banbkası)

Odamız KDV ve kurumlar vergisinden muaftır.    

SINAV ÜCRETİ KMO Üyesi: 400 TL+KDV

Genel Katılımcı: 500 TL+KDV

Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap No:

Hesap Adı : TÜV AUSTRIA PERSONEL BELGELENDİRME EĞİTİM LTD. ŞTİ. 

İban: TR81 0006 4000 0014 3710 1485 91 (İş Bankası Mustafa Kemal Mahallesi /Ankara Şubesi)    

İLETİŞİM ege@kmo.org.tr  

 Notlar:

1)Eğitimler Zoom programı üzerinden gerçekleşecek olup Zoom programını bilgisayarınıza indirmek için https://zoom.us/download adresine girdiğinizde download butonuna tıklayarak program kurulum dosyasını indirebilir, daha sonra inen dosyanın kurulumunu yaparak bilgisayara kurabilirsiniz.

2Eğitim başvurusu onaylanan kişilere eğitime giriş linki e-posta ve sms yoluyla gönderilecektir.

 

ÖNEMLİ NOT: Coronavirüs salgın önlemleri nedeniyle Şubemiz hafta içi 11:00-16:00 saatleri arasında açık olacaktır


 

Dosyalar

(107 KB) (12.03.2021 16:21:57)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 852

Ege Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME