KMO

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

    Yayına Giriş Tarihi: 22.04.2021  Güncellenme Zamanı: 23.04.2021 10:25:16  Yayınlayan Birim: EGE ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.04.2021 17:14:19

 ‘Bir gün de olsa öğrensin dünya, öğrensin arkadaşlığı

Çocuklar dünyayı alacak elimizden, ölümsüz ağaçlar dikecekler

 

Dünyayı çocuklara verelim,`

 

Nazım Hikmet

 

Bağımsızlık mücadelesi fitilinin yakıldığı, özgür bir ülkenin temellerinin atıldığı Büyük Millet Meclisi`nin açılışının yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla karşılıyoruz.

 

Bu yıl egemenlik kavramının bir çok darbe aldığı yıl olmaya ne yazık ki devam etti. Pandemi nedeniyle çocukları evlere hapsettik. Okulların uzaktan eğitime dönmesi nedeniyle eğitimdeki eşitsizlik derinleşti.

 

Sosyo ekonomik ve politik gerginlik, ülkemizin geleceğini oluşturan genç beyin gücünün yurt dışına göç etmesine neden oldu ve eğitim alma imkanından yoksun çocuklar ise yasadışı yollarla çocuk işçiliğine yönlendirildi.

 

İstanbul Sözleşmesi`nin feshedilmesinin öncesinde bile bir çok çocuk istismara uğramışken fesih sonrası istismar derinleşmiş, suçluların ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşmasına neden olmuştur.

 

Oluşan karamsar döneme rağmen bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün hediyesi olan bu günü çoşkuyla kutlarken, daha aydın bir geleceği çocuklara devredebilmek ve aynı amaçlar uğruna birlikte yürüyeyerek 1920 ruhuyla mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız.

 

Hayallerimiz farklı değil; özgür bir gelecekte özgür çocuklar dünyanın her yerinde eşit hak ve hürriyet içinde yaşasın. Bunun inancı bizlerin mücadelesine ışık tutmaya devam edecek. Ölümsüz ağaçların dikileceği günü mücadele ve hasretle bekliyeceğiz.

 

Dünyanın bütün çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

 

TMMOB

Kimya Mühendisleri Odası

Ege Bölge Şubesi

Okunma Sayısı: 27

Ege Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME