KMO

V. TEHLİKELİ KİMYASALLARIN YÖNETİMİ VE PROSES GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU BAŞLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 24.09.2021  Güncellenme Zamanı: 24.09.2021 10:48:19  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 14.09.2021 16:21:29

Birincisi 08-09 Ocak 2009 tarihlerinde, ikincisi 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde, üçüncüsü 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenen Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi Sempozyumu ve Sergisinin dördüncüsü proses güvenliğini de bünyesine alarak 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara`da düzenlenmiştir.

Tüm dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 pandemisi nedeniyle V. Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi ve Proses Güvenliği Sempozyumu`nun 24-25 Eylül 2021 tarihlerinde video konferans yöntemiyle düzenlemesine karar verilmiştir.

V. Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi ve Proses Güvenliği Sempozyumu`nun amacı: Kimyasalların tehlikelerinin belirlenmesi kapsamında, hammaddeden nihai ürüne / bertarafa kadar olan süreçte olası tehlikelerin belirlenmesi, yok edilmesi / azaltılması ve acil durumlarda idari / teknik önlemlerin saptaması ve uygulamalardaki eksikliklere dikkat çekilmesi başta olmak üzere, prosesin tasarımından işletmeye alma ve güvenli yönetimine kadar olan süreçleri irdeleyerek, tesis revizyon çalışmalarında yapılabilecek doğru bilinen yanlışlara da vurgu yapmak olarak belirlenmiştir.

Daha sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama bilincine ek olarak, milli ve ekonomik değerlerin de korunmasına katkıda bulunmak odamızın en temel görevlerinden biridir. Kamu, özel sektör, üniversite ve diğer paydaşların katılımlarıyla, bilimsel gelişmelerden elde edilen deneyimlerin geniş kitlelere aktarılacağına ve sürdürülebilir bir gelecek için ülkemizin bilimsel / teknolojik altyapısının güçlendirileceğine inancımız tamdır.

Sempozyuma katılım ücreti 100 TL/kişi olup, KMO Üyeleri aidat borcu olmaması durumunda etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecektir. KMO Öğrenci Üyeleri de etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecektir. Etkinliğe katılım için sempozyum web sitesi üzerinden kayıt formu doldurmak zorunlu olup, detaylı bilgi ve kayıt için sempozyum resmi web sitesi olan https://www.tkypgs.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Okunma Sayısı: 208

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME