KMO

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 31.05.2022  Güncellenme Zamanı: 31.05.2022 11:28:48  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 31.05.2022 10:30:22

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 47. Olağan Genel Kurulu, davetli konukların ve Birliğimize bağlı 24 Odadan seçilen delegelerin katılımıyla 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. TMMOB Kurullarının seçimleri ise 29 Mayıs 2022 tarihinde Teoman Öztürk Öğrenci Evinde yapıldı.

TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül‘ün açtığı 47. Olağan Genel Kurulun Divan Kurulu Ali Ekber Çakar‘ın başkanlığında, Mehtap Ercan Bilgen, Adil Güneş Akbaş, İmren Taşkıran, Buket Çelik, Mukaddes Şamioğlu ve Mehmet Veysi Çevrim‘den oluştu.

Gezi Direnişi hakkında gerçekleştirilen sinevizyon gösteriminin ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, genel kurulun açılış konuşmasını yaptı. Koramaz konuşmasına cezaevinde bulunan Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve tüm Gezi Davası tutuklularını selamlayarak başladı. 

Emin Koramaz konuşmasında ayrıca bir önceki genel kurulumuzdan bu yana geçen 10 aylık sürede ülkede derinleşen kriz ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, bu süreçte TMMOB‘nin çalışmaları hakkında da bilgi vererek konuşmasını tamamladı.

Konuk konuşmalarının tamamlanmasının ardından komisyonların seçimi yapıldı. Odamızdan Mali İşler Komisyonunda Zuhal Yazıcı, Yönetmelikler Komisyonunda Mustafa Turabi Önşan yer aldı. Komisyon Seçimlerinden sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül Çalışma Raporunun özetini sundu ve rapor üzerine görüşmelere geçildi.

Genel Kurulda KMO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Çörüşlü bir konuşma yaptı.

Delegelerin konuşma yapmasının ardından TMMOB 46. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Besleme ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz söz alarak döneme ilişkin değerlendirmelere yanıt verdi.

TMMOB 46. Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu, Genel Kurula katılan binin üzerinde delegenin oybirliğiyle aklanarak görevini tamamladı. 

Kimya Mühendisleri Odası TMMOB 47. Dönem Yönetim Kurulu Adayımız Onur GÖKULU göreve seçilmiştir. 

 

Dosyalar

TMMOB Genel Kurul sonuç Bildirgesi (98 KB) (31.05.2022 10:14:18)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 101

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME