KMO

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

    Yayına Giriş Tarihi: 28.06.2022  Güncellenme Zamanı: 28.06.2022 12:00:29  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 28.06.2022 11:58:41

26 Haziran tarihinde Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünün Mezuniyet etkinliğine Oda Adına Sekreter Üyemiz Hasan Küçük katılmıştır.

Etkinliğe Prof.Dr. Göksel Özkan (Bölüm Başkanı), Prof.Dr. Çiğdem Güldür, Prof.Dr. Ayla Altınten, Prof.Dr. Alper Tapan, Prof.Dr. Sena Yaşyerli, Doç.Dr. Müjgan Telli Okur, Doç.Dr. Ferda Mutlu, Doç.Dr. Alpay Şahin katılmıştır.

Etkinliğin kapanışında Bölüm Başkanı Prof.Dr. Göksel Özkan öğrencilere hitap ederken Odamızın katkıları için teşekkür ederek, Oda adına Sekreter Üyemiz Hasan Küçük‘ü kürsüye davet etmiştir. 

Hasan Küçük öğrencilerin staj yeri konusundaki sıkıntıları için Oda‘nın bu konuda Sanayi Odası ile görüşeceğini belirtilerek, iş bulma konusundaki sıkıntının İktidarın hatalı sanayileşme politikasından kaynaklandığını ve iş bulmak için sadece diplomanın yeterli olmadığını ayrıca sertifikalarında istendiğini belirterek, KMO‘nun bu konuda eğitimler düzenlediğini belirtmiştir. 

Ayrıca Odamıza öğrencilerin "Öğrenci Üye" kimliği ile ücretsiz üye olabileceklerini ve bunun kendileri için çok faydalı olacağına vurgu yapmıştır. 

Hasan Küçük, Bölüm Başkanı Prof.Dr. Göksel Özkan ve diğer üniversitelerinde bölüm başkanları ile ortak online toplantı yapmak istediğimizi iletmiştir. Bu isteğimiz olumlu karşılanmıştır. Sanayicimiz için teknokentlerin yetersiz kaldığını bu nedenle Oda, Sanayici ve Üniversitelerin iş birliğinin gerekli olduğunu, bunu da Odamızın organize edebileceğini belirmiştir. Bu doğrultuda önemli adımların atılacağı umudunu taşıdığını söyleyerek konuşmasını sonlandırmıştır. 

Okunma Sayısı: 64

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME