KMO

14. ULUSAL, 1. ULUSLAR ARASI TEKSTİL TEKNOLOJİSİ VE KİMYASINDAKİ SON GELİŞMELER SEMPOZYUMU HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 25.05.2012  Güncellenme Zamanı: 01.06.2013 11:53:42  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.06.2013 11:58:26

14. Ulusal, 1. Uluslar arası Tekstil Teknolojisi ve Kimyasındaki Son Gelişmeler Sempozyumu hakkında Basın Açıklaması

 "Tekstil Teknolojisi ve Kimyasındaki Son Gelişmeler Sempozyumu"nun on dördüncüsü bu kez 08-09-10 Mayıs 2013 tarihlerinde Tekstil Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ile ilk kez uluslararası olarak "İnovatif ve Uygulanabilir Teknikler" temasıyla Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir. Konu ile ilgili basın açıklaması 25/06/2012 tarihinde yapılmış olup aşağıda paylaşılmaktadır.

14. ULUSAL, 1. ULUSLARARASI -  TEKSTİL TEKNOLOJİSİ VE KİMYASINDAKİ SON GELİŞMELER SEMPOZYUMU BASIN AÇIKLAMASI

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi`nin, 26 yıldır her iki senede bir geleneksel olarak düzenlediği "Tekstil Teknolojisi ve Kimyasındaki Son Gelişmeler Sempozyumu"nun on dördüncüsü bu kez 08-09-10Mayıs 2013 tarihlerinde Tekstil Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ile ilk kez uluslararası olarak "İnovatif ve Uygulanabilir Teknikler" temasıyla Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Sempozyumda bu yıl;

- Tekstil Teknolojisindeki Yenilikler

- Tekstil Kimyası ve Terbiyesindeki Yenilikler

- Teknik ve Fonksiyonel Tekstiller

- İnsan, Çevre, Enerji, Ekonomi

- Standartlar  

başlıkları ele alınacaktır.Bu başlıklarla ilgili olarak araştırmacılar, akademisyenler ve tekstil boya-yardımcı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren öncü firmaların değerli bildiri sunumları gerçekleştirilecektir.

Tekstil sektörü uzun yıllar istihdam, üretim ve ihracat bakımından etkin olmasına rağmen günümüzdeki küresel rekabet şartları altında her geçen gün giderek güç kaybetmektedir. Hem bu güç kaybını durdurmak, hem de dünya pazarlarına olan coğrafi konumu dolayısı ile ülkemiz için son derece önemli olan tekstil sektörünün sürdürülebilir güç sahibi olabilmesi için, bir yandan üretimde verimlilik ve kaliteyi artırması, diğer yandan da katma değeri yüksek yenilikçi ürünlere yönelmesi şarttır.

Tekstil sanayisinin ülke ekonomisi ve dünya pazarındaki etkinliğini sürdürmesi, bu etkinliğin yeni alanlara ve ürünlere yayılması; tekstil makineleri ve teknolojileri üretimiyle AR-GE çalışmalarına gerekli önem verilmesiyle ve dünya ölçeğinde marka haline gelmeyi sağlayacak yenilik ve farkındalıkların geliştirilmesiyle mümkün olacaktır.

Tekstil sektörü, inovasyonla biçimlenen bir vizyon ile bugünkü sıkıntılarını aşarak varlığını koruma ve güçlendirme donanım ve yetisine sahiptir. Bursa`nın kimliğine işlemiş olan tekstil sektörünün gelişmesi amacıyla devlet halk bütünleşmesini tesis ederek sektörü layık olduğu yere getirmek için üniversite sanayi meslek kuruluşları arasında oluşturulacak işbirliği ile tekstildeki sorunların çözümü noktasında tüm dinamiklerimize görevler düşmektedir.

Oda, araştırmacı ve sanayici şeklinde tüm sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte, tekstil sektörünün acil çözüm bekleyen sorunları için çözüm önerileri içeren bir yol haritası elde edileceğine inanmaktayız. Saygılarımızla,  

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, Bursa Şubesi

TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası, Bursa Şubesi

Okunma Sayısı: 405

Bursa Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME