KMO

TMMOB 44. DÖNEM III. DANIŞMA KURULU’NA KATILDIK

    Yayına Giriş Tarihi: 29.05.2017  Güncellenme Zamanı: 29.05.2017 17:13:56  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 29.05.2017 17:09:35

44. Dönem TMMOB III. Danışma Kurulu toplantısı, 27 Mayıs 2017 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Danışma Kurulu, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açış konuşmasıyla başladı. Ardından TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, 2. Danışma kurulu sonrası TMMOB`ye bağlı Odalar, İl Koordinasyon Kurulları, örgüt içi toplantıları, etkinlikler ve yayınlar konusunda geniş kapsamlı bir sunum yaptı.

"Referandum süreci ve sonuçlarının değerlendirilmesi, güncel gelişmeler ve TMMOB" gündemiyle toplanan III. Danışma Kurulu TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz‘ın açılış konuşması ile başladı. Koramaz yaptığı konuşmada referandum süreci ve sonrasını değerlendirerek bu sürece ilişkin TMMOB yaklaşımından bahsetti. Daha sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül Bu süreçte yapılan çalışmaları özetledi. Oda Başkanımız Dr. Ali Uğurlu da yaptığı konuşmada süreci kısaca değerlendirdikten sonra yaşanılanların 1980 yılından bu yana devam eden neo liberal sistemin ve politikalarının bir sonucu olduğundan bahsetti. Daha sonra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Odamızı denetleme isteğini yargıya taşıdığından bahsederek odamız hakkında açılan davaya ilişkin  danışma kurulu üyelerine bilgi verdi.

300 TMMOB Yöneticisinin  katıldığı toplantı da sırasıyla; Danışma Kurulu üyeleri Yavuz Önen (TMMOB YK eski BAŞKANI - MO), Mehmet Soğancı (TMMOB YK eski BAŞKANI - MMO), Hüseyin Alan (JMO), Ali Ekber Çakar (MMO), Eyüp Muhçu (Mimarlar Odası), Ali Uğurlu (KMO), Cemal Gökçe (İMO), Yaşar Üzümcü (GIDAMO), Hüseyin Yeşil (EMO), Melih Yalçın (MMO), Necmi Ergin (MADENMO), Ali Ekinci (MO), Güniz Gacaner (MMO), Herdem Doğrul (MO), Tevfik Peker (MMO), Erdal Yavaş (MMO), Mehmet Mak (EMO), Cem Nuri Aldaş (BMO), Meryem Kaya (ÇMO), Zeki Arslan (MMO), Battal Kılıç (MMO), Özgür Topçu (İMO), Hulusi Sarıkaya (JMO) ve Fikri Düşünceli (MMO) konuştu.


Okunma Sayısı: 313

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME