KMO

ENDÜSTRİYEL KAZA BİLDİRİM FORMU

    Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2018  Güncellenme Zamanı: 11.12.2018 17:32:10  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.05.2018 15:15:38

2018 yılında derleyeceğimiz, sahada çalışan uzmanlar ve meslektaşlarımızın tarafımıza yapacağı bildirimlerle hazırlanacak olan 2018 Yılı Endüstriyel Kazalar Raporu için tüm meslektaşlarımızdan hazırladığımız form aracılığıyla tanık oldukları olayları bildirmelerini bekliyoruz.

 

Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak 2017 yılı sonunda hazırladığımız Endüstriyel Yangın ve Patlamalar Raporu kamuoyunda büyük ilgi topladı. 2018 yılında kapsamı genişleterek Endüstriyel Kazalar Raporu hazırlamayı planlıyoruz.  

Hazırlanacak olan Endüstriyel Kazalar Raporu yangın, patlama, kimyasal sızıntı vb. nitelikte, endüstriyel tesislerdeki ve tehlikeli maddelerin taşınmasında oluşacak kazaların büyüklüğüne bakılmaksızın hepsini kapsayacaktır. Endüstriyel Yangın ve Patlamalar 2017 Yılı Raporunu basından ulaştığımız veriler kapsamında hazırlamıştık. Endüstriyel Kazalar Raporunda ise basından ulaştığımız verilerin yanı sıra, kamu kurumlarından ve olayın birincil kaynaklarından ulaşacağımız verileri de kullanmayı amaçlıyoruz. Birincil kaynaklardan verilere ulaşmak için Endüstriyel Kaza Bildirim Formunu hazırladık. Bu formu endüstriyel kazaların yaşandığı yerlerde çalışan veya dışarıdan hizmet veren üyelerimizin, diğer mühendislik disiplinlerinden çalışanların ve iş güvenliği uzmanlarının doldurmasını bekliyoruz. 

Formu doldururken vermiş olduğunuz bilgiler istatistik tutma ve kazaların sebepleri hakkında anlamlı bilgi edinme amacıyla kullanılacaktır. Kişisel bilgiler ve firma bilgileriniz isteğiniz dışında kesinlikle kamuoyu ile paylaşılmayacaktır.  Elde edilen verilerle endüstriyel kazaların azaltılmasına katkı koymayı hedefliyoruz. 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 

Endüstriyel Kaza Bildirim Formu`na ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

 

Okunma Sayısı: 943

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME