KMO

YAPILARDA KİMYASAL KATKILAR 4. SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

    Yayına Giriş Tarihi: 04.09.2013  Güncellenme Zamanı: 04.09.2013 12:48:06  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 04.09.2013 12:48:00

Beton, dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de en yaygın kullanılan bir yapı malzemesidir. İstenilen özelliklere sahip beton üretimi, uygun bileşenlerin doğru oranlarda bir araya getirilmesi ile mümkün olmaktadır.

İnşaat sektöründeki gelişmeler ve talepler, çok farklı özelliklere sahip betonların üretilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Farklı özelliklerdeki betonların üretimi için kimyasal katkı kullanımı kaçınılmazdır. Günümüzde, kimyasal katkıların beton üretiminde kullanılması ile çok çeşitli özelliklere sahip beton tiplerinin üretilmesi mümkün olmaktadır. Piyasada farklı amaçlar için kullanıma sunulan çok sayıda çeşitli kimyasal katkılar mevcuttur. Ayrıca, sektör hızla genişlemekte ve her geçen gün yeni beton katkıları üretilmektedir. Betonda kullanılan kimyasal katkılar beton bileşenleri ile etkileşerek taze ve sertleşmiş betonun birden fazla özelliğini etkileyebilmektedirler. Bu sebeple, istenilen özellikte ve kalitede beton üretiminde uygun kimyasal katkının seçilmesi büyük önem taşınmaktadır.

Kimyasal katkı üreticileri, satıcıları, uygulayıcı ve son kullanıcıları ile standart ve şartnameleri hazırlayıp denetleyenlerin kimyasal katkıların özellikleri, betonda hangi özellikleri etkiledikleri, beton bileşenleri ile etkileşimi hakkında detaylı bilgi sahibi olması kimyasal katkıların doğru kullanımı için bir zorunluluktur. İlgili kişilerin sektörde ortaya çıkan ihtiyaçlar, kimyasal katkı üretimi, uygulaması ve kullanımı sırasında yaşanabilecek potansiyel sorunlar hakkında öngörüye sahip olması sektörün gelişimini hızlandıracaktır.

Birinci "Yapılarda Kimyasal Katkılar Sempozyum ve Sergisi" TMMOB İnşaat Mühendisleri ve Kimya Mühendisleri Odaları`nın Ankara Şubeleri`nin ortak organizasyonu ile 24-25 Mart 2005 tarihleri arasında, ikincisi 12-13 Nisan 2007 tarihleri arasında, üçüncüsü uluslararası katılımlı olmak üzere 02-03 Nisan 2009 tarihleri arasında Ankara`da Milli Kütüphane`de düzenlenmiştir. Uluslararası katılımlı yapılarda kimyasal katkılar dördüncü sempozyumu ve sergisinin amacı betonarme yapılarda yaygın olarak kullanılan kimyasal katkılar ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getirerek sektördeki gelişmelerin tanıtıldığı, sorunların tartışıldığı bir ortam oluşturulması ve kimyasal katkıların daha bilinçli kullanımının sağlanmasıdır.

Bağlantılar: 
http://ivykk.org/
 

Okunma Sayısı: 2032

Tüm Etkinlikler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME