KMO

TMMOB HEYETİ KASTAMONU- BOZKURT`TA VE SİNOP- AYANCIK`TA

    Yayına Giriş Tarihi: 27.08.2021  Güncellenme Zamanı: 27.08.2021 14:46:32  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.08.2021 14:41:47

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, ODA Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali UĞURLU`nun aralarında bulunduğu TMMOB heyeti, Türkiye tarihinin en büyük sel felaketlerinden birinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’nde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, Oda başkanlarımız ve bölge illerdeki İKK bileşenlerimizden oluşan heyet tarafından 26 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette, sel bölgesinde, taşkın yatağında ve yıkılan yapılarda teknik incelemelerde bulunuldu.

İncelemelerin ardından TMMOB Heyeti tarafından Bozkurt Belediye Başkanı Muammer YANIK ziyaret edildi. Ziyarette 10-11 Ağustos 2021 tarihindeki yoğun yağışların ardından yaşanan sel sonrasında ilçenin durumu ve ihtiyaçları ele alındı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı KORAMAZ, bölge halkıyla dayanışma duygularını ileterek, ilçenin ihtiyaçlarının karşılanması için bölgenin yeniden yapılandırılması için TMMOB olarak her türlü yardıma hazır olduğunu ifade etti. Ziyarette İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından bölgede yapılan teknik gözlemler sonrasından hazırlanan ön inceleme raporu da belediye başkanı ile paylaşıldı. Heyet tarafından yapılan incelemelerin de en kısa zamanda raporlaştırılarak kamuoyu ve yetkililerle paylaşılacağı ifade edildi.

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer YANIK bölgede yaşanan felaketin boyutlarına ve yardım faaliyetlerine ilişkin bilgiler vererek, dayanışma ve destekleri için TMMOB Heyetine şükranlarını iletti. 

TMMOB heyeti TMMOB Yönetim Kurulu başkanı Emin KORAMAZ, TMMOB Yönetim Kurulu İkinci başkanı Selçuk ULUATA, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Orhan SARIALTUN, Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ali UĞURLU, 46. Dönem ZMO Yönetim Kurulu Başkanı Özden GÜNGÖR, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Ersin GIRBALAR, TMMOB Genel Sekreteri Dersim GÜL, ZMO 47. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ,  Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ali İPEK, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Yunus YENER, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yazman üyesi Özer AKKUŞ, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu İkinci başkanı Faruk İLGÜN, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Dursun KAHRAMAN, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi İshak MEMİŞOĞLU, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyesi Mehmet ÖZDAĞ, Meteoroloji Mühendisleri Odası İkinci başkanı İsmail KÜÇÜK, Samsun İKK Sekreteri Veli KEBAPÇI, Zonguldak İKK Sekreteri Çağlar ÖZTÜRK, Elektrik Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu başkanı Suat YILMAZ, Samsun İKK Sekreteri Veli KEBAPÇI, Zonguldak İKK Sekreteri Çağlar ÖZTÜRK,  Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tarık TARHAN, İnşaat Mühendisleri Odası Kastamonu Temsilci yardımcısı Kaan KARA, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Müdürü Tahsin ASAN, Jeoloji Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü YILMAZ ve TMMOB Teknik Görevlisi Eren ŞAHİNER`den oluşuyor.

Bozkurt`taki incelemelerini tamamlayan TMMOB Heyeti aynı gün Ayancık Belediyesi`ni mevcut durum değerlendirmesi ve dayanışma duygularını iletmek üzere ziyaret etti. 

Okunma Sayısı: 48

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME