KMO

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ 23-24-25-26 MART 2023 (UZAKTAN EĞİTİM)

    Yayına Giriş Tarihi: 07.03.2023  Güncellenme Zamanı: 07.03.2023 18:53:02  Yayınlayan Birim: ANKARA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 07.03.2023 18:51:45

Sayın Üyemiz,

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi, 23-24-25-26 MART 2023 tarihlerinde GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ‘ni düzenleyecektir. Zoom programı üzerinden online olarak yapılacak eğitim ile ilgili detaylı bilgi ekte/aşağıda yer almaktadır. Eğitime katılmak isteyenlerin, başvuru formunu doldurarak ankara@kmo.org.tr  e-posta adresine göndermeleri rica olunur.

Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı Eğitimi uygulama ağırlıklı bir eğitim olup, GBF sertifikası almak isteyen, GBF sertifika süresi dolan, GBF sertifikası olan ancak GBF hazırlama yeteneğini geliştirmek isteyenlere yönelik bir eğitimdir. Ayrıca bu eğitimde,  Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması hakkındaki yönetmelikteki yeni köklü değişiklikler ve Avrupa Birliğindeki uygulamalar eğitim sürecince işlenecektir.

Eğitimin Amacı:

Güvenlik bilgi formu, tehlikeli maddelerin ve müstahzarların; özelliklerine ilişkin ayrıntılı bilgileri, alınacak güvenlik önlemlerini ve çevre ve insan sağlığının olumsuz etkilerinden korunmasına yönelik gerekli bilgileri içeren belgedir. 13.12.2014 tarih ve 29204 sayılı Resmi Gazete` de yayımlanarak yürürlüğe giren "Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik`in 5.Maddesinin 13. fıkrasında "Güvenlik bilgi formları, belgelendirme kuruluşu tarafından belgelendirilmiş kişilerce hazırlanır. İthalatçı, ithal edilen madde ve karışımların güvenlik bilgi formlarını aynı niteliğe sahip kişilere hazırlatır." denmektedir.

Eğitimi tamamlayanlar, TÜRKAK dan akredite olmuş NCR UYGUNLUK DEĞERLENDİRME EĞİTİM LTD. ŞTİ. ile Odamız arasında yapılan protokol kapsamında yapılacak sınavda başarılı olanlar, "Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı" Sertifikasına sahip olabilecektir.

Eğitim, Kimya Sanayicileri Derneğinde uzun yıllar Genel Sekreter olarak görev yapmış olan Mustafa Bağan tarafından verilecektir.

Mustafa Bağan, Türkiye‘de Kimyasalların tüm yönleriyle yönetimiyle ilgili yasal düzenlemeleri geliştirmek için yine uzun yıllar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte çalışmıştır. Kimyasal Riskler, Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi ve Ambalajlanması (CLP), Tehlikeli Maddelerin Taşınması, Tüketicinin Korunması, Sağlık ve Güvenliğin Korunması, İş Güvenliği alanlarında AB Mevzuatı konusunda uzmandır. Türkiye‘de REACH‘in öncüsüdür. 2003 yılından bu yana çeşitli paydaşlara (Sanayi, Kamu; Üniversite) REACH konusunda yüzlerce kurs ve seminer vermiştir. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı REACH Danışma Grubu üyesidir. Endüstriye yönelik eğitim uygulamaları kapsamında, Tehlikeli Kimyasal Maddeler Ve Ürünlerin  Kontrol Yönetmelikleri, Malzeme Güvenlik Bilgi Formları , Kimyasal Kazalar ve Acil Müdahale konularında çok sayıda Sanayi Odası ve Ticari Kurumlara seminerler vermiş olup kimyasalların yönetimi ve acil durumlar konusunda düzenli olarak uluslar arası stratejik ve teknik konferanslara katılmaktadır.

 

EĞİTİMİN ADI

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HAZIRLAYICISI EĞİTİMİ VE SINAVI

EĞİTMEN

Mustafa BAĞAN, Kimya Mühendisi

EĞİTİMİN YERİ

Eğitimimiz Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşecektir.

EĞİTİM TARİHİ VE SAATİ

23-24-25-26  MART 2023 (Perşembe, Cuma, C.tesi, Pazar), Saat:10:00- 14:00

SINAV TARİHİ-SAATİ-YERİ

31 MART 2023, CUMA günü, saat 11:00 - 13:00 arasında İzmir‘de gerekli sağlık tedbirleri alınarak düzenlenecektir. Diğer illerdeki sınavlar, katılımcı sayısına göre gerçekleşecektir. Katılımcının az olduğu illerden katılanlar sınav tarihlerini, NCR UYGUNLUK DEĞERLENDİRME EĞİTİM LTD. ŞTİ. ‘nin web sayfasından takip edebilirler.

ÖN KAYIT

Ön kayıt için ekteki başvuru formunun doldurulup istenen evraklar ile birlikte ankara@kmo.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

KONTENJAN

Eğitime katılım 20 kişi ile sınırlıdır. (Eğitim/Sınav sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşeceğinden öncelikli başvurular değerlendirilecektir.)

SON BAŞVURU TARİHİ

15 MART 2023, ÇARŞAMBA

Eğitim notlarının basılıp, katılımcı adreslerine önceden ulaştırılması için erken başvuru önemlidir.

KATILIMCILARDA ARANACAK ŞARTLAR (EĞİTİME KİMLER KATILMALI)

1. Lise mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az beş yıl çalışmış olanlar,

2. Kimya teknik lisesi, kimya meslek lisesi ve benzeri liselerden mezun olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az iki yıl çalışmış olanlar,

3. Kimya ön lisans mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az bir yıl çalışmış olanlar,

4. Mühendislik ve eczacılık fakültelerinden, fen veya fen-edebiyat fakültelerinin kimya, biyoloji veya fizik bölümlerinden mezun olanlar,

5. Kimya bilimi ile ilgili yüksek lisans, doktora yapmış olanlar.

EĞİTİM BAŞVURU BELGELERİ

Belgeler e-posta yoluyla alınacaktır.

*Başvuru Formu

*1 Fotoğraf

*Nüfus Cüzdan Fotokopisi

*Diploma yada çıkış belgesi fotokopisi

*Mühendisler için ilgili meslek odasına kayıtlı olduğuna dair yazı

*Eğitim ve sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont (Ön kayıt sonrasında ödeme için teyid beklenmesi uygun olacaktır.)

 (Eğitim ücreti, Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi`nin, sınav ücreti, NCR UYGUNLUK DEĞERLENDİRME EĞİTİM LTD. ŞTİ.‘nin aşağıdaki hesap numaralarına  yapılacaktır.)

NOT: Katılımcıların yeterlilik tariflerine göre çalıştıkları dönemleri belgelemeleri istenecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ

TMMOB Üyesi: 2.000,00 TL

Genel Katılımcı: 2.500,00 TL

Eğitim ücretinin yatırılacağı hesap bilgileri:

Hesap Adı: TMMOB Kimya Mühendisleri Odası

İban: TR22 0006 4000 0014 2130 5088 24 (İş Bankası)

Odamız KDV ve kurumlar vergisinden muaftır.

SINAV ÜCRETİ

KMO Üyesi       : 708,00 TL (KDV Dahil)

Genel Katılımcı: 1.180,00 TL (KDV Dahil)

Sınav Ücretinin Yatırılacağı Hesap No:

Hesap Adı : NCR UYGUNLUK DEĞERLENDİRME EĞİTİM LTD. ŞTİ.

İban: TR69 0011 1000 0000 0102 7364 28    (QNB Finansbank /Batıkent Şubesi)

İLETİŞİM

ankara@kmo.org.tr , 0533 320 38 09

 

 

 

Dosyalar

b (107 KB) (07.03.2023 18:52:06)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 466

Ankara Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME