KMO

DÜNYA GIDA GÜNÜ SEMPOZYUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİK

    Yayına Giriş Tarihi: 17.10.2023  Güncellenme Zamanı: 17.10.2023 10:44:55  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 17.10.2023 10:44:04

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü`nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, Dünya Gıda Günü olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda, TMMOB çatısı altında, Odamızın, Gıda ve Ziraat Mühendisleri Odalarıyla ortaklaşa olarak düzenlediği, TMMOB Dünya Gıda Günü Sempozyumu`nu, 15 Ekim 2023 tarihinde Ankara`da gerçekleştirdik.

Sempozyumun açılışında, üç Oda‘yı temsilen Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Üzümcü, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Kıdemli Politika Sorumlusu Sumiter Broca birer konuşma yaptı.

TMMOB`ye bağlı Odaların, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin, akademisyenlerin, meslektaşlarımızın üyelerimizin ve öğrenci üyelerin katıldığı Sempozyumda, Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez`in yönettiği "Türkiye‘de Su Güvencesi ve Su Güvenliği "Su Hayattır"" Panelde , Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü‘nden Dr. Mehmet Bingöl , "İnsani Tüketim Amaçlı İçme Sularının Güvenilirliği", Odamız adına Doç. Dr. Saffettin Ferda Mutlu "Sanayi Atık Sularının Değerlendirilmesi", Ziraat Mühendisleri Odası Y.K. Üyesi Muhammet Temel "Tarımda Su Kullanımı Politikaları", Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı İsmail Küçük "İklim Değişimi ve Su Güvencesi" konulu sunumları ile konuşmacı olarak yer aldılar.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçük`ün yönettiği "Yüksek Gıda Enflasyonlu Ortamda Gıda Güvencesi - Kimseyi Geride Brakma" başlıklı Panelde, Ankara Üni. Ziraat Fakültesi Öğr. Üyesi - Ziraat Mühendisleri Odası YK Üyesi Doç. Dr. Yener Ataseven "Neoliberal Politikaların Dünya da ve ülkemizde Gıda Güvencesine Etkileri", ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tarık Şengül "Gıda Sorununa Metropollerden Bakmak", Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar "Tüketiciler Açısından Gıda Güvencesi" konulu sunumları ile konuşmacı olarak yer aldılar. 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası 

Okunma Sayısı: 42

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME