KMO

6. TEHLİKELİ KİMYASALLARIN YÖNETİMİ VE PROSES GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU

    Yayına Giriş Tarihi: 23.11.2023  Güncellenme Zamanı: 23.11.2023 14:33:26  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 23.11.2023 14:33:18

24-25 Kasım 2023 tarihinde Zoom üzerinden online olarak düzenlenecektir. Ayrıntılar için www.tkypgs.org

Birincisi 8-9 Ocak 2009, ikincisi 12-13 Ocak 2012, üçüncüsü 21-22 Mayıs 2015, dördüncüsü 24-25 Nisan 2019, beşincisi 24-25 Eylül 2021 tarihlerinde düzenlenen Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi Sempozyumu`nun altıncısı, 24-25 Kasım 2023 video konferans yöntemiyle düzenlenecektir.

AMACIMIZ; Daha sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama bilincine ek olarak, milli ve ekonomik değerlerin de korunmasına katkıda bulunmak odamızın en temel görevlerinden biridir. Kamu, özel sektör, üniversite ve diğer paydaşların katılımlarıyla, Cumhuriyetin 100. yılında bilimsel gelişmelerden elde edilen deneyimlerin geniş kitlelere aktarılacağına ve sürdürülebilir bir gelecek için ülkemizin bilimsel / teknolojik altyapısının güçlendirileceğine inancımız tamdır.

Kimyasalların tehlikelerinin belirlenmesi kapsamında, hammaddeden nihai ürüne / bertarafa kadar olan süreçte olası tehlikelerin belirlenmesi, yok edilmesi / azaltılması ve acil durumlarda idari / teknik önlemlerin saptanması ve uygulamalardaki eksikliklere dikkat çekilmesi başlıca hedefimizdir. Ayrıca, prosesin tasarımından işletmeye alma ve güvenli yönetimine kadar olan süreçleri irdeleyerek, tesis revizyon çalışmalarında yapılabilecek doğru bilinen yanlışlara da vurgu yapmak istemekteyiz.

Bu kapsamda, firmalardan gelecek eğitimler, burslar, atölye çalışmaları, örnek uygulamalar, oyunlar, vb. gibi teklifleriniz ile kurumların kurumlarla, kurumların kullanıcılarla buluşturulması amaçlanmaktadır. Ulusal sempozyumda siz değerli kurumları aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sempozyumda ortaya çıkacak taleplerin ve tartışılan tebliğlerin, önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmalar için bilgi birikimi oluşturacağı ve ülke sanayisinin gelişmesine ışık tutacağı öngörülmektedir.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.tkypgs.org ‘u ziyaret ediniz. Katılım sağlamanız için lütfen katılım koşullarını dikkatli okuyunuz. Etkinlik lisans öğrencilerine ücretsizdir. 

Okunma Sayısı: 170

Tüm Haberler »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME