KMO

GMP İyi Üretim Uygulamaları Eğitimi

Eğitimin Verileceği Tarih :

18.05.2024 - 19.05.2024

Eğitimin Verileceği Yer / İletişim :

Karanfil Sokak 19/5 Kızılay ANKARA

Katılımcı Sayısı :

15

Eğitim Malzemeleri :

Ders Notları

Eğitimin İçeriği :

• Yönetim sistemleri yaklaşımı,

• GMP nedir, tarihçesi

• GMP sektörel etkileri

• Diğer yönetim sistemleri ile karşılaştırma

• GMP Temel gereklilikleri

• GMP sistem kurulumundan son ürüne GMP süreçlerinin tek tek açıklanması

• Örneklemeler

• Soru Cevap

Eğitimin Amacı :

 İyi Üretim Uygulamaları, gıda, ilaç, kozmetik, medikal cihaz ve diğer endüstrilerde üretim yaparken kalite, güvenlik ve uygunluk standartlarını sağlamak amacıyla kullanılan bir dizi yöntem ve prensiplerdir.

GMP belgesi, üretim sürecinde hammaddelerin kalitesi, üretim ortamı, personel eğitimi, ürün etiketlemesi ve ambalajlama, depolama ve nakliye gibi faktörleri içeren bir dizi prosedür ve gereksinimleri içerir. Bu gereksinimlerin amacı, üretimin her aşamasında ürün kalitesini ve güvenliğini sağlamaktır.

İyi Üretim Uygulamaları, ürünlerin üretiminden başlayarak dağıtımına kadar olan süreçleri kapsar. Bu süreçlerin her biri, üretim sürecinde kullanılan ekipmanların temizliği, üretim ortamının uygunluğu, üretim personelinin eğitimi ve uygun giyimleri gibi ayrıntılı gereksinimleri içerir.

GMP belgesi, üreticilerin ürünlerinin güvenliğini ve kalitesini sağlamalarına yardımcı olur ve son tüketicilere sağlıklı ve güvenli ürünler sunmayı amaçlar. Bu nedenle, İyi Üretim Uygulamaları, birçok ülke ve endüstri tarafından yasal olarak zorunlu kılınmıştır.

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin üretiminde hijyenik koşulların sağlanması gerekir. Hijyenik koşulların sağlanması ve üretimin bu koşullarda yapılması GMP (Good Manufacturing Practices; İyi Üretim Teknikleri) uygulanması ile gerçekleşir.

GMP bir ürünün ham madde ve ambalaj malzemelerinden başlayarak tüketiciye ulaşana kadar etkin ve güvenli olması için uyulması gereken kurallar bütünüdür. GMP`de amaç sıfır hata, hedef ise sürekli kalitenin sağlanmasıdır.

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin (gıda, ilaç , medikal cihazlar vs,) üretim şartları GMP kurallarını sağlamak zorundadır. Üretimin yapılabilmesi için GMP kurallarının sağlanması esastır.

Üretimin yapılabilmesi için GMP kurallarının sağlanması esastır.

Katılımda Aranacak Şartlar :

GMP Eğitimi, Gıda maddeleri üretiminden ambalajlama, depolama ve taşımaya kadar bütün aşamalardaki gıda zincirinde yer alan firmaların çalışanları ve yöneticileri, gıda mühendisleri, veteriner hekimler, ziraat mühendisleri, su ürünleri mühendisleri, kimya mühendisleri, gıda teknikerleri ile GMP kurmak isteyen ve/veya Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi üzerine etkileri konusunda bilgi almak isteyen katılımcılara yöneliktir.

Sınav ve Belgelendirme :

Eğitim sonu değerlendirme sınavından başarılı olan katılımcıları GMP Eğitimi Başarı Belgesi verilecektir. 

Seminer Ücreti :

5600₺/Katılımcı

Belge Ücreti :

-

Açıklama :

Başvuru için 

https://forms.gle/PuY1ah8ct3X3ugpp6

 

Eğitim Tel/Faks :

0533 320 38 09

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME