KMO

SURUÇ KATLİAMINI ÖFKEYLE KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 20.07.2015  Güncellenme Zamanı: 20.07.2015 21:53:09  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 20.07.2015 21:55:35

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Suruç`ta gerçekleştirilen saldırıya ilişkin 20 Temmuz 2015 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

SURUÇ KATLİAMINI ÖFKEYLE KINIYORUZ

Suruç`ta bugün Kobane`nin yeniden inşa sürecine destek olmaya giden SGDF`li gençlere yönelik alçakça bir saldırı oldu. Saldırıda onlarca gencimizi kaybettik. Yüzlercesi yaralandı. Kaybettiğimiz gençlerin ailelerinin ve sevdiklerinin acısı bizim de acımız. Yaralı gençlerimize acil şifalar diliyoruz.

İçimiz yandı. Öfkemiz çok büyük. 

Katilleri de, bu ortamı hazırlayanları da aslında herkes çok iyi biliyor. Emperyalizmin çıkarları ile Ortadoğu halklarına kan kusturanlar, katilleri bu ülke coğrafyasında kollayanlar, besleyenler ve işbirliği içinde olanlar bu katliamın gerçek sorumlularıdır.

Eşit, özgür demokratik bir Türkiye mücadelesi verenler; "Kahrolsun emperyalizm, yaşasın halkların kardeşliği" diyenler, bu katliamın hesabını er geç soracaktır.

TMMOB Suruç katliamının sorumlularının açığa çıkarılması ve hesabının sorulmasına yönelik olarak tüm örgütlü gücüyle mücadelesini sürdürecektir.

 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 105

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME