KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

GIDA FİYATLARINDAKİ ENFLASYONUN NEDENLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 

— 03.06.2023 GENEL MERKEZ

 

GIDA FİYATLARINDAKİ ENFLASYONUN NEDENLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
devamı..

»

DEPREM, SEL VB DOĞAL AFETLER SONRASINDA KURULAN ÇADIR VE KONTEYNER ALANLARINDA OLUŞABİLECEK YANGIN, SEL RİSKLERİNE KARŞI ÖNLEMLER

 

— 06.05.2023 GENEL MERKEZ

 

Çadır kentlerde çıkan yangın ve sel sonrasında bu gibi alanların yer seçiminde tüm risklerin göz önüne alınarak seçilmelidir.
devamı..

»

DEPREMLER KAÇINILMAZ, DOĞA İLE UYUMLU YAŞAM ALANLARI ŞART

 

— 28.03.2023 GENEL MERKEZ

 

Ülkemizde yaşanan son deprem, etkilenen iller ve ardından yaşananlar nedeniyle hepimizi çok etkiledi. Konu, yer seçiminden başlayıp, yapının son kullanımına dek olan tüm evrelerini ele alan, bütüncül bir yaşam döngüsü çözümlemesini öncelikle ve vazgeçilmez olarak önümüze getirmiştir.
devamı..

»

DEPREM ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARININ YENİ FELAKETLERE YOL AÇMASI KAÇINILMAZDIR

 

— 20.03.2023 GENEL MERKEZ

 

DEPREM ENKAZLARININ KALDIRILMASI İŞLERİ ÇEVRE ve TOPLUM GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE ATILMADAN YAPILMALIDIR.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 07.03.2023 GENEL MERKEZ

 

Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olaylar ile ilgili basın açıklamamız;
devamı..

»

ÖLÜM HEP BİZE, BİZE Mİ DÜŞER…

 

— 06.03.2023 GENEL MERKEZ

 

3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü dolayısıyla işçi sağlığının ve iş güvenliğinin önemini vurgulamak ve ülkemizdeki iş cinayetlerine dikkat çekmek için TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

YANLIŞ KARARDAN DERHAL DÖNÜLMELİ, ÜNİVERSİTELER YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMALIDIR...

 

— 20.02.2023 GENEL MERKEZ

 

Üniversite sadece derslik ve derslerden ibaret değildir. Üniversite kenttir, kampüstür, yurttur, ev arkadaşlığıdır, kütüphanedir, yemekhanedir, birey olmaktır, günlük yaşamını bağımsız sürdürebilmektir, öğretim elemanları, öğrenciler velhasıl gençliktir.
devamı..

»

06 ŞUBAT 2023 DEPREMİ SONRASINDA ASBEST VE TEHLİKELİ MADDE RİSKLERİ

 

— 20.02.2023 GENEL MERKEZ

 

On ilimizde yaşanan deprem felaketinin akut dönemi sona eriyor. Deprem bölgesinde çalışan sivil toplum örgütlerinin üyeleri ve kamu görevlileri bu süreçte ciddi sağlık riskleriyle karşı karşıyadır.
devamı..

»

GIDA FİYATLARINDAKİ ENFLASYONUN NEDENLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 

— 26.12.2022 GENEL MERKEZ

 

Gıda fiyatlarındaki artışların sebebi ve çözüm önerileri hakkında Oda Yönetim Kurulumuz 26.12.2022 tarihinde bir basın açıklaması yapmıştır. Basın açıklamasını haberin devamından ulaşabilirsiniz.
devamı..

»

FABRİKA YANGINLARI

 

— 07.11.2022 GENEL MERKEZ

 

01 Kasım 2022 tarihinde saat 19:00 sıralarında Bursa Nilüfer ilçesi Minareliçavuş Mahallesi’ndeki Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde (Bursa OSB) faaliyet gösteren Karesi Tekstil Fabrikası’nda henüz belirlenemeyen nedenler ile yangın çıkmıştır.
devamı..

»

TMMOB-DİSK-KESK-TTB: ŞEBNEM KORUR FİNCANCI YALNIZ DEĞİLDİR!

 

— 27.10.2022 GENEL MERKEZ

 

Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısıyla aralarında TMMOB`nin de bulunduğu emek ve demokrasi güçleri, TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın kamuoyuna da yansıyan ve kendisine dönük çirkin saldırılar sonucu gözaltına alınması üzerine 26 Ekim 2022 günü TTB’de bir basın toplantısı düzenledi.
devamı..

»

AMASRA TAŞKÖMÜRÜ İŞLETMESİ MÜESSESİNDE YAŞANAN FACİAYA DAİR BASIN AÇIKLAMASI

 

— 17.10.2022 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası 14 Ekim 2022’de Amasra TTK işletmesinde meydana gelen Grizu patlaması ile ilgili 16.10.2022 tarihinde bir basın açıklaması yapmıştır. Açıklamaya haberin devamından ulaşabilirsiniz.
devamı..

»

ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZIN BARTIN`DA YAŞANAN MADEN KAZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

 

— 15.10.2022 GENEL MERKEZ

 

14.10.2022 tarihinde Bartın`ın Amasra ilçesindeki TTK maden ocağında meydana gelen patlama ile ilgili Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Engin Çörüşlü bir açıklama yapmıştır;
devamı..

»

AMASRA`DA YÜREĞİMİZ BİR KEZ DAHA YANDI, SORUMLULAR HESAP VERSİN!

 

— 15.10.2022 GENEL MERKEZ

 

Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesine bağlı yeraltı kömür ocağında meydana gelen “grizu patlaması` sonucunda yaşanan maden faciasına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

DÜNYA GIDA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI: GIDAYA ERİŞİM İNSAN HAKKIDIR. KİMSE GERİDE KALMAMALI !

 

— 14.10.2022 GENEL MERKEZ

 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’nun kuruluş günü olan 16 Ekim, “Dünya Gıda Günü” olarak kutlanmaktadır. Her yıl belirlenen bir tema çerçevesinde yapılan etkinliklerde açlık ile mücadele, yetersiz beslenme, adil paylaşım, gıda üretimi ve gıda güvenliğine ilişkin konular gündeme getirilerek doğru gıda ve tarım politikalarına dikkat çekilmek istenmektedir.
devamı..

»

KAMUDA KADRO AÇILMAMASI VE İŞSİZLİK ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİDİR MESLEKTAŞLARIMIZIN BOYNUNU EĞDİRMEMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!

 

— 13.09.2022 GENEL MERKEZ

 

Atanmadığı için gözyaşlarını tutamayan bir öğretmene “Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” cevabını veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in sözlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 13 Eylül 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI : İLİÇ ALTIN MADENİ SİYANÜR KAÇAĞI

 

— 23.07.2022 GENEL MERKEZ

 

21 Haziran’da Erzincan’ın İliç ilçesinde Çöpler altın madeninde yaşanan kaza çokça konuşuluyor ama kazanın havada, suda ve toprakta yarattığı tehlikenin boyutu hâlâ bilinmiyor.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: İLİÇ ALTIN MADENİ SİYANÜR KAÇAĞI ÜZERİNE

 

— 30.06.2022 GENEL MERKEZ

 

21 Haziran 2022 günü Erzincan İliç Çöpler Altın madeninde yaşanmış olan kaza, ülkemizin içinde bulunduğu zor durumun yeni bir acı örneğidir.
devamı..

»

BAKANLIĞI, YEREL YÖNETİMLERİ VE HALKIMIZI ASBEST TEHLİKESİNE KARŞI UYARIYORUZ…

 

— 30.06.2022 GENEL MERKEZ

 

13 Ekim 2021 tarihli ve 31627 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Binaların Yıkılması Hakkında Yönetmelik’ 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Bu yönetmelik binalarda bulunan ve canlı sağlığı açısından son derece tehlikeli olan asbest maddesi hakkında düzenlemeler getirmektedir.
devamı..

»

15-16 HAZİRAN DİRENİŞİ`Nİ YARATANLARA SELAM OLSUN!

 

— 15.06.2022 GENEL MERKEZ

 

Ülke tarihimizin en önemli işçi hareketlerinden biri olan 15-16 Haziran 1970 Direnişi`nin 52. yılı nedeniyle TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMAMIZ

 

— 07.06.2022 GENEL MERKEZ

 

Oda Yönetim Kurulumuz Tarım ve Orman Bakanlığının yapmış olduğu eleman alımı ile ilgili bir basın açıklaması yapmıştır.
devamı..

»

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARININ SORUMLUSU SİYASİ İKTİDARDIR! ZAMLAR DERHAL GERİ ÇEKİLSİN!

 

— 02.06.2022 GENEL MERKEZ

 

Halkın temel ihtiyaçları olan elektrik ve doğalgaza yapılan erken ve fahiş zamlara ilişkin TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül tarafından 1 Haziran 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

ENERJİ ZAMLARI KADER DEĞİLDİR

 

— 01.04.2022 GENEL MERKEZ

 

Son günlerde enerji fiyatlarının artması ile ülkemiz enerjide ciddi bir kriz ile karşı karşıyadır. Sürekli ve fahiş bir şekilde artarak gündeme gelen akaryakıt, elektrik ve doğal gaz zamları ve bunun iğneden ipliğe piyasaya yansıması halkımızı canından bezdirmiştir.
devamı..

»

SU HAKKINI VE SUYU KORUMALIYIZ

 

— 22.03.2022 GENEL MERKEZ

 

Her yıl 22 Martta kutlanan Dünya Su Günü; 2.3 milyar insanın güvenli içme suyuna erişim hakkının bulunmadığı bir ortamda yeniden kutlanmaktadır. Dünyanın su kaynakları açısından sorunlu bir bölgesinde olan ülkemizde de 2050 yıllarından sonra ciddi anlamda bir su sorunu yaşanacağı öngörülmektedir.
devamı..

»

ENDÜSTRİYEL YANGINLAR VE PATLAMALAR 2021 RAPORU YAYINLANDI

 

— 15.03.2022 GENEL MERKEZ

 

Odamız İstanbul Şubesi tarafından her yıl için hazırlanan Endüstriyel Yangınlar ve Patlamalar 2021 Rapor yayınlandı.
devamı..

»

AKARYAKIT ÜRÜNLERİNDEN ALINAN KDV VE ÖTV KALDIRILMALIDIR

 

— 10.03.2022 GENEL MERKEZ

 

Türkiye uzun zamandan buyana enerji krizi yaşayan bir ülke. Fosil yakıtlardaki dışa bağımlılık bu olayda önemli bir faktör.
devamı..

»

YAŞASIN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ… YAŞASIN DAYANIŞMA…

 

— 08.03.2022 GENEL MERKEZ

 

İstanbul Sözleşmesi Yasaklanamaz !!!
devamı..

»

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ “EK GÖSTERGELERİ”NİN YÜKSELTİLMESİ ŞART!

 

— 18.02.2022 GENEL MERKEZ

 

Kamu çalışanlarının ek göstergelerine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı başkanlığında düzenlenen Ek Gösterge Komisyonunun ilk toplantısı üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının talepleri hakkında basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

ENERJİ KRİZİ ÜLKEYİ ESİR ALDI

 

— 07.02.2022 GENEL MERKEZ

 

Son günlerde ülkemiz enerjide ciddi bir kriz ile karşı karşıya. Biryandan sürekli ve fahiş bir şekilde artarak gündeme gelen akaryakıt, elektrik ve doğal gaz zamları diğer yandan ise İran’ dan gelen doğal gaz akışındaki kesinti ve sıkıntılar halkımızı canından bezdirmiştir.
devamı..

»

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: `KRİZDEN ÇIKIŞ EMEKTEN YANA POLİTİKALARLA MÜMKÜNDÜR! SİYASİ İKTİDARI HALKIN İNSANCA YAŞAM TALEPLERİNE KULAK VERMEYE DAVET EDİYORUZ!`

 

— 19.01.2022 GENEL MERKEZ

 

Ekonomik kriz koşullarında insanca yaşamaya yetecek bir ücret, insanca yaşayabileceğimiz koşullar ve demokratik bir Türkiye için Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 18 Ocak 2022 tarihinde ortak mücadele çağrısı yapıldı.
devamı..

»

TMMOB VE BAĞLI ODALARININ ELEKTRİK, DOĞALGAZ VE PETROL ÜRÜNLERİNE YAPILAN YÜKSEK ORANLI ZAMLARLA İLGİLİ ORTAK RAPORU

 

— 06.01.2022 GENEL MERKEZ

 

TMMOB ve Bağlı Odaları, Elektrik, Doğalgaz ve Petrol Ürünlerine yapılan yüksek oranlı zamlarla ilgili olarak 6 Ocak 2022 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaparak hazırlanan ortak raporu kamuoyu ile paylaştı.
devamı..

»

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLMELİ VE EK GÖSTERGE 6400 SEVİYESİNE YÜKSELTİLMELİDİR

 

— 01.12.2021 GENEL MERKEZ

 

TMMOB tarafından düzenlenen `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyası kapsamında kamuda çalışan meslektaşlarımızın maaş, özlük ve ek gösterge taleplerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 1 Aralık 2021 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
devamı..

»

DİPLOMALI İŞSİZ OLMAK İSTEMİYORUZ! İŞSİZLİK SORUNA ÇÖZÜM İSTİYORUZ!

 

— 26.11.2021 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB tarafından düzenlenen `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyası kapsamında meslektaşların işsizlik sorununu gündeme getiren `Diplomalı İşsiz Olmak İstemiyoruz! İşsizlik Soruna Çözüm İstiyoruz!` başlıklı basın açıklamasını 25 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirdi.
devamı..

»

HAKLARIMIZDAN, EŞİTLİKTEN, ADALETTEN, İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN VAZGEÇMİYORUZ

 

— 22.11.2021 GENEL MERKEZ

 

20-21 Kasım 2021`de Ankara’da gerçekleştiriliyor olan TMMOB 7. Kadın Kurultay’nda mühendis, mimar, şehir plancısı kadınlar Kurultayın ilk gününde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

ARDARDA GELEN ENERJİ ZAMLARI YURTTAŞLARI BEZDİRDİ

 

— 26.10.2021 GENEL MERKEZ

 

Enerji zamları ile ilgili olarak TMMOB`a bağlı Odalar ortak bir açıklama yaptı.
devamı..

»

KURULUŞUMUZUN 67. YILINDA AYNI KARARLILIKLA MÜCADELEYE, MESLEĞİMİZİ, MESLEKTAŞLARIMIZI VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDİYORUZ!

 

— 19.10.2021 GENEL MERKEZ

 

18-21 Ekim 1954 yılında gerçekleştirilen TMMOB`nin Birinci Genel Kurulu`nun 67. yıldönümünü ve Mühendislik-Mimarlık Haftasını kutlamak amacıyla TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 18 Ekim 2021 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

DAHA İYİ ÜRETİM, DAHA İYİ BESLENME, DAHA İYİ BİR ÇEVRE VE DAHA İYİ BİR YAŞAM MÜMKÜN

 

— 15.10.2021 GENEL MERKEZ

 

Yaşasın Dünya Gıda Günü!...
devamı..

»

DOĞALGAZ ZAMLARI CAN YAKIYOR

 

— 03.09.2021 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Ali Uğurlu’ nun doğalgaz zamları nedeniyle yaptığı açıklama:
devamı..

»

DÜNYA BARIŞ GÜNÜNÜ SELAMLIYORUZ

 

— 01.09.2021 GENEL MERKEZ

 

Şimdi ülkede, bölgede ve dünyada barış sesini yükseltmenin, kardeş halkların kalplerini körelten kin ve nefret söylemlerine karşı sevgi tohumları ekmenin, özlem duyduğumuz barış ve kardeşlik için mücadele etmenin zamanıdır…
devamı..

»

DEPREMDE KİMYASALLARDAN KAYNAKLANABİLECEK SORUNLAR ÖNLENEBİLECEK Mİ

 

— 17.08.2021 GENEL MERKEZ

 

Sorun Deprem Değil, Denetimsizlik, Bilim ve Teknik Dışı Anlayıştır. 17 Ağustos 1999 Depremi yıldönümünde; Depremler sonrasında kimyasallardan kaynaklanacak tehlikelere karşı stratejik bir master planın bu zamana kadar hazırlanmamış olması düşündürücüdür.
devamı..

»

ACİL DURUM YÖNETİMİNDE BİLGİSİZ VE BECERİKSİZ SİYASİ İKTİDAR, ORMAN YANGINLARINI ADETA SEYREDİYOR

 

— 09.08.2021 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğurlu, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Pala, Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yüksel ve Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, “Acil Durum Yönetiminde Bilgisiz Ve Beceriksiz Siyasi İktidar, Orman Yangınlarını Adeta Seyrediyor” başlığı ile ortak bir açıklama yaptı.
devamı..

»

SAKARYA / HENDEK İLÇESİNDE MEYDANA GELEN HAVAİ FİŞEK FABRİKASI PATLAMASININ DEĞERLENDİRİLMESİ

 

— 01.07.2021 GENEL MERKEZ

 

03 Temmuz 2020 tarihinde Hendek ilçesi Yukarı Çalıca Mahallesi, Tepeaçma mevkinde faaliyet gösteren, Büyük Coşkunlar Piroteknik Kimya Sanayi Havai Fişek Oyuncak Pazarlama Tic. ve Ltd. Şti. isimli şirkete ait fabrikada ard arda patlamalar meydana gelmiş, olayda 7 kişi vefat etmiştir.
devamı..

»

MKE KURUMUNUN KANUN DIŞI ÖZELLEŞTİRME HEDEFİYLE ŞİRKETE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ!

 

— 24.06.2021 GENEL MERKEZ

 

TBMM’ye AKP milletvekilleri tarafından sunulan bir teklifle savunma sanayiinde yurdumuzun önemli bir kuruluşu olan Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumunun yapısal durumu Kamu İktisadi Kuruluşu statüsünden Anonim Şirkete (A.Ş.) çevrilmek istenmektedir. Yapılmak istenen bu stratejik kurumun şirkete dönüştürülerek özelleştirilip satılması için gerekli koşulları hazırlamaktır.
devamı..

»

15 – 16 HAZİRAN DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ

 

— 14.06.2021 GENEL MERKEZ

 

Oda Başkanımız Dr. Ali Uğurlu’nun 15-16 Haziran Direnişi ile İlgili Yaptığı Açıklama
devamı..

»

AKARYAKIT ZAMLARI HALKI CANINDAN BEZDİRDİ !

 

— 20.05.2021 GENEL MERKEZ

 

Benzinin Fiyatı 8 TL’ye Dayandı…
devamı..

»

İKİZDERE’DEKİ DOĞA KATLİAMI DURDURULSUN

 

— 12.05.2021 GENEL MERKEZ

 

Rize`nin İkizdere İlçesi İşkencedere mevkisinde ormanlık alan içinde açılmak istenen taş ocağına karşı TMMOB ve bağlı odalarının başkanları tarafından 12 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen ortak basın açıklaması ile doğa katliamının ve insanlık suçunun durdurulması çağrısı yapıldı
devamı..

»

EMEK VE BİLİM İLE KURULACAK YENİ BİR TOPLUMSAL DÜZEN İÇİN: YAŞASIN 1 MAYIS!

 

— 29.04.2021 GENEL MERKEZ

 

İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs bu sene Covid-19 salgını koşullarında kutlanacak.
devamı..

»

MESLEK DİSİPLİNLERİMİZDE KAYITLI İŞSİZ SAYILARINI AÇIKLIYORUZ

 

— 09.04.2021 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası (KMO) kimya mühendislerinin, biyomühendislerin, biyoproses mühendislerinin, proses mühendislerinin ve polimer mühendislerinin yasal meslek kuruluşu olarak meslek alanlarımızdaki çalışma yaşamına ilişkin çok yönlü çalışmalar yürütmektedir.
devamı..

»

BİRLİĞİMİZİ HEDEF ALAN SUÇLAMALAR VE KULLANDIĞI YAKIŞIKSIZ İFADELER NEDENİYLE ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM’U KINIYORUZ! KANAL İSTANBUL PROJESİ’NE KARŞI MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ!

 

— 05.04.2021 GENEL MERKEZ

 

Çevre Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında Birliğimizi hedef alan suçlamalara karşı TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 5 Nisan 2021 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
devamı..

»

SU SORUNLARIYLA BOĞUŞAN BİR DÜNYADAYIZ…

 

— 22.03.2021 GENEL MERKEZ

 

1993 yılında BM tarafından kabul edilen ve kutlanan Dünya Su Günü bu yıl pandeminin ağırlaştırdığı su sorunlarıyla; Dünyada 2.2 milyar insanın güvenli içme suyuna erişim hakkının bulunmadığı bir ortamda yeniden kutlanmaktadır. Dünyanın su kaynakları açısından sorunlu bir bölgesinde olan ülkemizde de 2050 yıllarından sonra ciddi anlamda bir su sorunu yaşanacağı öngörülmektedir.
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME