KMO

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 22.02.2011  Güncellenme Zamanı: 20.02.2013 11:45:44  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 BASIN AÇIKLAMASINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

 

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

17.02.2011 TARİHİNDE  TPAO  BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ  ÜRETİM TESİSLERİNDE İLK BULGULARA GÖRE DOĞALGAZ SIKIŞMASI NEDENİYLE MEYDANA GELDİĞİ DÜŞÜNÜLEN  PATLAMADA 3 VATANDAŞIMIZIN VEFAT ETMESİ BİZLERİ DERİN BİR  ÜZÜNTÜYE SEVKETMİŞTİR. VEFAT EDEN VATANDAŞLARIMIZIN YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI  DİLERİZ.

 

BU YÜZDEN SORUYORUZ;

PARLAYICI VE PATLAYICI MADDELER, YANGIN VE ÖNLEMLERİ KONUSUNDA GEREKLİ STANDARTLARA, İLGİLİ MEVZUAT VE YÖNETMELİKLERE UYULMUŞ MUDUR? TEHLİKE KAYNAKLARI ÜZERİNDEN RİSK DEĞERLENDİRMELERİ YAPILMIŞ MIDIR? YİNE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU TEKNİK PERSONEL MEVCUT MUDUR? KISACASI, YÜKLENİCİ FİRMADA SORUMLU MÜDÜR OLARAK İSTİHDAM ETTİĞİ BİR KİMYA MÜHENDİSİ VAR MIDIR? KAYNAK YAPILDI İSE, KAYNAK YAPAN İŞÇİYE, EĞİTİMİNİ KİM VERMİŞTİR?

YOKSA İŞTE NE YAZIK Kİ, DEMEYE DİLİMİZ VARMIYOR.

PATLAMANIN OLUŞ ŞEKLİ VE SONUÇLARI DİKKATE ALINDIĞINDA: YÜKLENİCİ MÜTEAHHİT FİRMA ELEMANLARININ PROFESYONEL OLMADIĞI, İŞ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA GEREKLİ EĞİTİME SAHİP OLMADIKLARI, KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMA SAHİP OLMADIKLARI VE ÇALIŞMA ALANINDA BİR VEYA BİRDEN FAZLA ALEV VEYA KIVILCIMA SEBEBİYET VEREBİLECEK UNSURUN BULUNMA İHTİMALİ AĞIR BASMAKTADIR.

TEHLİKELİ KİMYASALLAR YÖNETMELİĞİ ESASLARI, İŞ GÜVENLİĞİ KURALLARINA TAM UYULMASI İLE DENETİM MEKANİZMASININ GÜÇLENDİRİLMESİNİN NE KADAR HAYATİ  ÖNEME  SAHİP  OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.

BENZER OLAYLARIN TEKRAR YAŞANARAK İNSANIMIZIN AYNI ACIYI YAŞAMAMASI İÇİN; GEREKLİ İNCELEMELER YAPILARAK SORUMLULAR TESPİT EDİLMELİ VE TÜM TEDBİRLER ALINMALIDIR.

ÜLKEMİZDE SON GÜNLERDE ARDI ARDINA YAŞANAN ÜZÜCÜ İŞ KAZALARININ ÇOK CİDDİ CAN VE MAL KAYBINA VE TAMİR EDİLEMEZ HASARLARA SEBEBİYET VERDİĞİ AÇIKTIR. BU NEDENLE; TOPYEKÜN BİR İYİLEŞTİRME VE EĞİTİM HAMLESİ YAPILMASI, TÜM İLGİLİ TEKNİK ODA VE BİRİMLERLERDEN YARARLANILMASI, DENETİM MEKANİZMASININ TAM İŞLETİLMESİ İÇİN TÜM İLGİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ.

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı: 311

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME