KMO

BARIŞ İÇİN AKADEMİSYENLERDEN ÜYEMİZ MERAL CAMCI`YI İŞTEN ÇIKARAN YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ`Nİ KINIYORUZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 29.02.2016  Güncellenme Zamanı: 07.02.2018 16:29:09  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 29.02.2016 11:00:32

Barış için akademisyenler bildirisine imza atan Odamızın üyesi Meral Camcı çalıştığı Yeni Yüzyıl Üniversitesi tarafından işten çıkarıldı.

"Barış için akademisyenler"den bir akademisyen daha "barış" dediği için işten çıkarıldı. Şubemizin de üyesi olan meslektaşımız, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Yeni Yüzyıl Üniversitesi‘ndeki işinden, "barış talebine", anayasal bir hak olan "ifade özgürlüğü"ne hükümetin tahammülsüzlüğü sonucu çıkarılmıştır.

Bilim ve evrensel hukuk kurallarına uygun olarak işlemesini beklediğimiz üniversitelerde, ifade özgürlüğünü kullanan akademisyenlere karşı başlatılan "cadı avı" kabul edilemez. İnsanların öldürülmemesi talebi bir suçsa, "savaşa hayır, barış hemen şimdi" demek suçsa, çocukların, kadınların, tüm insanların, canlıların öldürülmesi, doğanın, tarihin yok edilmesi suçuna ortak olmayacağını belirtmek suçsa bilinmelidir ki bizler bu yoldan dönmeyeceğiz.

Burada yeniden ifade ediyoruz ki  Meral Camcı başta olmak üzere, işini kaybeden tüm akademisyenlerin yanındayız ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi‘ni ifade özgürlüğüne karşı takınmış olduğu tavır sebebiyle kınıyoruz.

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 442

İstanbul Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME