KMO

BASINA VE KAMUOYUNA

    Yayına Giriş Tarihi: 07.10.2008  Güncellenme Zamanı: 27.02.2013 11:14:31  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Basına ve Kamuoyuna

 Yine kan, yine gözyaşı, yine acı, yine nefret!

Silahlar sussun barış istiyoruz, hem de hemen!

Altınova, Dikili ve Sarayköy`de yaşananların acıları daha dinmeden, Hakkâri‘nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu‘na yapılan baskınla bir kez daha sarsıldık. Yapılan saldırı sonucu onlarca insanımız yaşamını yitirmiş, yine onlarcası ise tedavi görmektedir. Ölenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bir mühendis örgütü olarak; çatışmanın ve saldırıların olduğu, etnik ayrımcılığın özendirildiği, ırkçı kışkırtmaların yaşandığı, toplumsal barışa karşı her türlü provokasyonun denendiği bir ortamda üyemiz Kimya Mühendislerinin üretemeyeceğini ve ülkemize değer katamayacağını düşünüyoruz.

Bu ve benzeri emperyalist odaklı her türlü saldırı ve çatışma, ülkemizde barış içinde bir arada yaşama umuduna vurulan bir darbedir.

Bu nedenle Kimya Mühendisleri olarak; karanlığa karşı aydınlığı; baskıcı, otoriter yönetim anlayışına karşı, özgürlük ve demokrasiyi; ırkçı ve milliyetçi anlayışın beslediği linç kültürüne karşı, bir arada kardeşçe ve barış içinde yaşamayı; her şeyin para-kâr olduğu piyasa anlayışına karşı eşit ve adil paylaşımı savunuyoruz.

Bir kez daha demokrasi, eşitlik ve kardeşliğe vurgu yapma gereğini duyuyor, ülkemizi bir iç çatışma ortamına sürükleyen emperyalist senaryoları ve onun yerli oyuncularını kınıyoruz.

Daha refah ve mutlu bir yaşamın kardeşçe bir arada yaşamaktan geçtiğini, ülkemizdeki en önemli sorunun demokratikleşme sorunu olduğunu ifade etmeyi bir görev biliyoruz.

Ülkemizde yaşanan her türlü şiddet, nefret, çatışma ve akan kana karşı birlikteliğimizi ve umudumuzu koruyalım.

Mehmet BESLEME 
TMMOB 
Kimya Mühendisleri Odası Başkanı

Okunma Sayısı: 312

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME