KMO

BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.03.2023  Güncellenme Zamanı: 07.03.2023 12:23:26  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.03.2023 12:14:24

Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olaylar ile ilgili basın açıklamamız;

TFF İkinci Lig takımlarından Bursaspor ile Amedspor arasında 05 Mart 2023 tarihinde Bursa`da oynanan futbol karşılaşması öncesinde, maç sırasında ve sonrasında yaşanan olaylar utanç vericidir.

Amedspor`lu futbolculara ve yöneticilere Bursa`da kaldıkları süre boyunca ırkçı söylemlerle saldırılmış, futbolcular darp edilmiştir.

Tribünlerde, ülkemizin karanlık dönemlerinde gerçekleşmiş olan 3,000`in üzerindeki faili meçhul cinayeti hatırlatan afişler sergilenmiş, Amedspor`lu futbolcu ve yöneticiler ölümle tehdit edilmiştir. Yurttaşlarımız o günlere dönmeyi katiyen istemiyor. Bursaspor`un değerli taraftarları arasında küçük bir grubun yarattığı bu ırkçı ve saldırgan eylemleri şiddetle kınıyoruz.

Kimya Mühendisleri Odası, her türden ırkçılığa, yurttaşlar arasında ayrımcılığa şiddetle karşıdır. 

Bursaspor taraftarlarının bu şiddet yanlısı ırkçı insanları dışlamasını, faillerin cezalandırılmasını, sorumlular hakkında soruşturma açılmasını bekliyoruz.

Amedspor`lu futbolculara, yöneticilere ve Amedspor taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu türden ırkçı şiddet eylemleri ve ölüm tehditleri karşısında kendileriyle dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz.

Kimya Mühendisleri Odası

48.Dönem Yönetim Kurulu adına

Engin Çörüşlü

Okunma Sayısı: 70

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME