KMO

ALTIN’DAN GEÇİNENLER, ÜLKENİN ALTINI OYUYOR!

    Yayına Giriş Tarihi: 25.02.2009  Güncellenme Zamanı: 25.04.2013 12:04:56  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Altın’dan Geçinenler, Ülkenin Altını Oyuyor!

 Altın`dan Geçinenler, Ülkenin Altını Oyuyor!

TMMOB adına Birlik Başkanımız Sayın Mehmet Soğancı` nın "Bergama-Ovacık Altın Madeni İşletmesinin Ayrıcalığına Son Verilmelidir" başlıklı basın açıklamasına, Koza Altın İşletmeleri A.Ş tarafından basın açıklaması yoluyla cevap verilmiştir.

Başlangıçta demokratik teammüller açısından normal kabul ettiğimiz bu yanıt, içeriği ve üslubu incelendiğinde, Türkiye` de Altın İşletmeciliği yapan bu şirketin ne kadar pervasız ve kendini nasıl dokunulmaz hissettiğini tüm yalınlığı ile gözler önüne seriyor.

Yazılı metinde bile adını doğru dürüst telaffuz etmeyi beceremediği Birliğimizi, diğer paydaş örgüt ve platformları marjinal ve güdümlü grup olarak suçlayan bir kişinin bu şirketin üst yöneticisi olması ise ayrı bir trajedi.

Bakın Sayın yönetici, Türk Mühendis Mimar Odaları Birliğinin kısa adı TMMOB` dir. TMOOB değildir. Bünyesinde barındırdığı 23 Meslek Odası ile üye sayısı 300 bini geçmiştir. Kurulduğu 1954 yılından bu yana, ülkesi ve halkının çıkarları doğrultusunda enerjiden, sanayiye, kentleşmeden, kalkınmaya, sağlıktan eğitime, tarımdan teknolojiye kadar birçok alanda bilgi, proje, plan ve politika üretmiştir. 

TMMOB ve Odaları bundan sonra da bu yurtsever ve bilimsel kimliğini koruyarak üretmeye devam edecektir. Her kurum ve kuruluş gibi altın şirketlerinin de kullandığı dile ve yönteme dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca Koza Altın İşletmeleri AŞ.` nin maliyetleri ve karı düşünmeden, önceliğinin çevre duyarlılığı olduğunu iddia etmesi ise eşyanın ve kapitalist sistemin doğasına aykırı olup, retorikten öte bir şey değildir.

Bu ülke altın şirketlerinin çiftliği değil, haddinizi ve yerinizi bilin, hukukun gerekliliklerine uyun. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mehmet BESLEME
Kimya Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 376

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME