KMO

GÜNGÖREN VAHŞETİNİ KINIYORUZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 29.07.2008  Güncellenme Zamanı: 05.08.2013 15:26:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

GÜNGÖREN VAHŞETİNİ KINIYORUZ!

 Ülkeyi karanlığa ve vahşete sürükleyen tüm anlayışlara dur diyoruz!..

Gün geçmiyor ki, sokaklarda siyasi, sosyal, ekonomik, etnik ayrıma dayalı kargaşa olmasın, üzülmeyelim. Gün geçmiyor ki yürekleri parçalayan ve "onlar masumdu" dedirten üzüntüler yaşamayalım.

Korkarız ki, her an başına bir şey geleceğini bilerek, yine de ısrarla yaşamaya devam eden halkımız için barışa, özgürlüğe ve kardeşce yaşama dayalı atılan darbe ile yine kin ve nefret körüklenmektedir.

Dün Sivas Madımak`ta, Çorum`da, Maraş`ta aydınlarımıza, halkımıza yaşatılanlar sanki unutturulmamacasına, bugün Ulus Anafartalar`da, Güngören`de akla hayale sığmayan ve masum halkı, genç yaşlı ayırt etmeksizin hedef almaya devam etmektedir.

Patlamalar sonrasında ansızın hayatlarını kaybeden birbirinden masum ve belki de bir daha asla eski yaşamlarına kavuşamayacak onlarca ağır yaralı insanımızın hayatı, ne istikrarsız ve gözünü rant bürümüş siyasilerin, ne de ülkemiz üzerindeki dış politika oyuncularının oyuncağı olamayacak kadar kıymetlidir.

Bugün bu katliam ile hem gündem değiştirilip birşeylerin üstü örtülmeye, ayrımcılık körüklenmeye, hem de ülkede korku kültürü yaratılmaya çalışılmaktadır.

Fatura yine en savunmasız ve güçsüz olana yani insanlarımızın yaşamlarına kastedilerek kesilmiştir. Bu masum halkın oyuyla seçilenlerin ise görevi sadece "KINAMAK" olmamalıdır.

Halkımızı böylesi vahşet dolu ve insan hayatını hiçe sayan anlayışların oyununa gelmemeye ve kardeşlik, barış ve demokrasi için ortak mücadeleye çağırıyoruz.

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI 
YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı: 370

Tüm Basın Açıklamaları »

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME