KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

TMMOB TÜM SALDIRILARA KARŞIN TOPLUMSAL VE MESLEKİ YARARI SAVUNMAK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEKTİR

 

— 12.11.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye bağlı odalar, 12 Eylül döneminde çıkarılan ve bugüne kadar hiç uygulanmayan, meslek örgütlerinin ilgili bakanlıklarca idari ve mali denetimi yoluyla vesayet oluşturma girişimine ilişkin bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

12 EYLÜL AKP İLE SÜRÜYOR

 

— 11.09.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 12 Eylül darbesinin yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

OKUL AÇILIRKEN

 

— 06.09.2013 GENEL MERKEZ

 

KIRTASİYE MALZEMELERİYLE OKUL ARAÇ VE GEREÇLERİNE DİKKAT!
devamı..

»

17 AĞUSTOS DEPREMİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 

— 17.08.2013 GENEL MERKEZ

 

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Marmara Depremlerinin 14. Yıldönümünde TMMOB’ye Bağlı Odaların Görev ve Yetki Alanını Daraltan; Onları Kamu Adına Yaptıkları Mesleki Denetim, Yeterlilik, Eğitim ve Belgelendirmeye Dayalı Görevlerinden Alıkoyan İktidarları Bir Kez Daha Uyarıyoruz:
devamı..

»

MÜHENDİSLİK, MİMARLIK, ŞEHİR PLANCILIĞI MESLEĞİ VE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜ AKP’NİN TORBASINA SIĞMAZ, SIĞMAYACAKTIR!

 

— 02.08.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB`nin yetkilerini kısıtlayan 3194 Sayılı İmar Kanunu değişikliğinin de yer aldığı 6495 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un Resmi Gazete`de yayımlanması üzerine bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

ANKARA`NIN SUYUNDA KİRLİLİK SAPTANDI! KİRLİLİK GİDERİLENE KADAR MUSLUK SUYU İÇİLMEMESİNİ ÖNERİYORUZ.

 

— 27.07.2013 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve II. Başkanı Erkin ETİKE 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 11:30`da Oda merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler:
devamı..

»

ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

 

— 09.07.2013 GENEL MERKEZ

 

Oda Başkanları, TMMOB`ye bağlı Odaların yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin haksız yere gözaltına alınmasına ilişkin 9 Temmuz 2013 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TEKNİK ÖĞRETMENLERE MÜHENDİSLİK UNVANI VERİLMESİNE YÖK’ÜN ÖNÜNDE PROTESTO…

 

— 04.07.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB üyesi mühendis, mimar ve şehir plancılar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK)`nun teknik öğretmenlere mühendislik unvanı verilmesini sağlayacak “mühendislik tamamlama programı”na karşı 4 Temmuz 2013 Perşembe günü YÖK önünde kitlesel bir basın açıklaması yaptılar.
devamı..

»

BİBER GAZI BASIN AÇIKLAMASI

 

— 22.06.2013 GENEL MERKEZ

 

Göz yaşartıcı gazlar ölüme yol açabilir. Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve II. Başkanı Erkin ETİKE 22 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 12:00`de Oda Merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler.
devamı..

»

ÖZGÜRLÜĞÜN VE DEMOKRASİNİN SESİNİ HİÇBİR ZORBALIK KESEMEZ! GÖZALTINA ALINANLAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

 

— 19.06.2013 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, gözaltılar üzerine 19 Haziran 2013 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

BİBER GAZI KİMYASAL SİLAHLAR SINIFINDADIR

 

— 17.06.2013 GENEL MERKEZ

 

BİBER GAZI KİMYASAL SİLAHLAR SINIFINDADIR. KULLANIMI DERHAL DURDURULMALI VE YASAKLANMALIDIR!
devamı..

»

DİSK, KESK, TMMOB, TTB VE TDB 17 HAZİRAN`DA İŞ BIRAKIYOR

 

— 16.06.2013 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB temsilcileri 16 Haziran Pazar günü TTB binasında yaptıkları basın toplantısıyla 17 Haziran 2013 tarihinde, yaşananlara karşı Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladılar.
devamı..

»

TMMOB TÜM KARALAMA VE İFTİRALARA KARŞI HALK İÇİN MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

 

— 09.06.2013 GENEL MERKEZ

 

AKP iktidarının Taksim Gezi parkına Topçu kışlası yapma hevesi ve parktaki direnişçilere kolluk kuvvetleriyle saldırmasıyla ortaya çıkan direniş çok kısa zaman içerisinde siyasal iktidarın politikalarına karşı bütün ülkeyi saran halkın meşru bir hak arayışına dönüşmüştür.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 07.06.2013 GENEL MERKEZ

 

BİR ÇEVRE KATLİAMINA DAHA SİVAS İDARE MAHKEMESİ DUR! DEDİ SİVAS İli, Kangal İlçesi ; Eğricek, Elkondu ve Pınargözü Köyleri sınırları içerisinde bulunan SİYANÜRLÜ ALTIN İşletmeciliği ile ilgili olarak ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI tarafından 13.03.2013 tarihinde ``Bakırtepe Altın Madeni Projesi`` Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu`na OLUMLU kararı verilmiştir.
devamı..

»

OSTİM DAVASI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI.

 

— 16.05.2013 GENEL MERKEZ

 

Ostim Davasında Sadece Suçlu Aranmamalı, Süreç Sorgulanmalı, Devlet Organlarının Organizasyonu ve Denetim Süreçleri Gözden Geçirilmelidir.
devamı..

»

SABAH GAZETESİ`NDEN ALDIK HABERİ: `TMMOB YASASI AKP`NİN 150 MİLYAR LİRALIK RANTINA ENGEL OLDUĞU İÇİN DEĞİŞTİRİLİYORMUŞ`

 

— 22.04.2013 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 1 Aralık 2012 tarihli Sabah gazetesinde yayımlanan TMMOB yasa değişikliğiyle ilgili “150 milyarlık neşter” başlıklı haber üzerine 4 Aralık 2012 tarihinde bir açıklama yaptı.
devamı..

»

08 MART BASIN AÇIKLAMASI

 

— 08.03.2013 GENEL MERKEZ

 

08 Mart Basın Açıklaması
devamı..

»

08 MART BASIN AÇIKLAMASI

 

— 07.03.2013 GENEL MERKEZ

 

KADINLAR BARIŞ İSTİYOR! SAVAŞA, YOKSULLUĞA, KADIN KATLİAMLARINA, CİNSİYET AYRIMCILIĞINA, EMEĞİMİZİN SÖMÜRÜSÜNE KARŞI DİRENEREK ÖRGÜTLENİYORUZ!
devamı..

»

KAZALAR, YANGINLAR VE ÖLÜMLER ÜZERİNE BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUZ.

 

— 01.02.2013 GENEL MERKEZ

 

Kazalar, Yangınlar ve Ölümler Üzerine Bir Kez Daha Hatırlatıyoruz.
devamı..

»

DEĞİŞTİRİLMEK İSTENEN EMEKTEN, BİLİMDEN, İNSANDAN YANA KİMLİĞİMİZDİR!

 

— 18.12.2012 GENEL MERKEZ

 

AKP TMMOB YASASI DEĞİŞİKLİĞİYLE MESLEĞİMİZİ ODALARIMIZI VE BİRLİĞİMİZİ TESLİM ALMAYA İŞLEVSİZLEŞTİRMEYE VE PARÇALAMAYA ÇALIŞMAKTADIR. Değiştirilmek İstenen Emekten, Bilimden, İnsandan Yana Kimliğimizdir! TESLİM OLMAYACAĞIZ!
devamı..

»

CUMHURİYET SAVCILARINA CEZA KOVUŞTURMASI YAPMAK ÜZERE AÇIK ÇAĞRIMIZDIR! BAKANLIK, HUKUK DEVLETİ İLKESİ VE ANAYASA’YA AYKIRI OLARAK TMMOB’YE BAĞLI ODALARI VE BELEDİYELERİ TEHDİT EDİYOR.

 

— 14.12.2012 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nın proje onaylarında üye kayıt belgesi ve sicil durum belgesi sunan meslek mensuplarının projelerinin alınmaması, alınır ise hem belediye hem de oda yöneticileri hakkında yargı yoluna başvurulması yönündeki genelgesi üzerine 14 Aralık 2012 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

MESLEKLERİMİZE, ODALARIMIZ VE BİRLİĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ KAPALI KAPILAR ARDINDA HAZIRLIKLARI YAPILAN TMMOB’SİZ TMMOB YASASINI KABUL ETMEYECEĞİZ

 

— 16.11.2012 GENEL MERKEZ

 

Son yıllarda gündeme gelen Odalarımız ve üst Birliğimiz Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği-TMMOB’nin mevzuatını düzenlemeye yönelik adımlar, bugün doğrudan TMMOB Yasasını değiştirmeye yönelmiştir. Anayasa’nın 123, 124 ve özellikle 135. maddelerinden hareketle yayımlanan 6235 sayılı TMMOB Yasasının değiştirilmesi yoluyla TMMOB örgütlülüğü ve mühendis, mimar, şehir plancılığı disiplinlerinin meslek örgütlülükleri, kapalı kapılar ardında yapılan hazırlıklarla tasfiye edilmek üzeredir.
devamı..

»

ÖLÜM HABERLERİ DEĞİL, ÇÖZÜM HABERLERİ DUYMAK İSTİYORUZ!

 

— 06.11.2012 GENEL MERKEZ

 

ÖLÜM HABERLERİ DEĞİL, ÇÖZÜM HABERLERİ DUYMAK İSTİYORUZ!
devamı..

»

BOR MADENLERİNİN İŞLETİLMESİNİN ÖZEL SEKTÖRE DEVRİ AÇIK BİR ÖZELLEŞTİRMEDİR

 

— 01.11.2012 GENEL MERKEZ

 

Bilindiği üzere, yürürlükteki 2840 sayılı Kanun Bor tuzları, uranyum ve toryum madenlerinin aranması ve işletilmesi Devlet eliyle yapılır. Bu madenler için 6309 sayılı Maden Kanunu gereğince gerçek ve özel hukuk tüzelkişilerine verilmiş olan ruhsatlar iptal edilmiştir.` şeklinde düzenlenmiştir.
devamı..

»

DÜNYA GIDA GÜNÜ, `AÇLIK GÜNÜ` OLMASIN!

 

— 15.10.2012 GENEL MERKEZ

 

Sermayenin doğayı, insanı ve emeği tarumar ettiği, 1 milyar insanın açlıktan, bir o kadar insanın ise dengesiz ve sınırsız gıda tüketimi yani obeziteden kaynaklanan sağlık sorunları yaşadığı bir ortamda, Dünya Gıda Günü’nü hep birlikte yeniden kutluyoruz (!)
devamı..

»

ÜLKEDE, BÖLGEDE, DÜNYADA BARIŞ, BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!

 

— 05.10.2012 GENEL MERKEZ

 

TMMOB`ye bağlı 22 Oda, Suriye`deki iç savaş ve son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine 5 Ekim 2012 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

PEŞKEŞ ÇEKİLME SIRASI KÜTAHYA - SEYİTÖMER’DE

 

— 04.10.2012 GENEL MERKEZ

 

Tüm dünyada enerji alanında yürütülen serbest piyasa uygulamaları sorgulanırken, enerji arz güvenliği sorunuyla karşı karşıya bulunan ülkemizde AKP Hükümeti, enerji alanında özelleştirmeleri sürdürmektedir. TBMM’de bir gece operasyonu ile torba yasanın içine termik santrallere kömür sağlayan 2172 sayılı yasa ile devletleştirilen, daha sonra 2840 sayılı yasa ile devlet eliyle işletilecek madenler kapsamına alınan linyit sahalarının, 4046 sayılı özelleştirme yasası kapsamında özelleştirilmesini sağlayan bir hüküm konulmuştur. Bu hükümle; Türkiye Kömür İşletmelerinin (TKİ) işlettiği ve termik santrallere kömür sağlayan bütün linyit sahalarının, termik santraller ile birlikte yerli-yabancı enerji tekellerine verilmesi amaçlanmıştır.
devamı..

»

BAZI YÖNETMELİKLERİN KRİTERLERİ DEĞİŞTİRİLEREK VEYA YÜRÜRLÜK TARİHLERİ ERTELENEREK KİRLİLİĞE, HASTALIKLARA VE ÖLÜMLERE DAVETİYE ÇIKARILIYOR!

 

— 01.10.2012 GENEL MERKEZ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 16 Haziran 2012 tarihinde ülkemiz için çok önemli olan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’ n de değişiklik yapılmasına ve 31 Temmuz 2012 tarihinde Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik’ in ise yürürlük tarihini iki yıl erteleyerek, olabilecek hava kirliliğine, kazalara, maddi kayıplara ve ileride olabilecek hastalık ve ölümlere alt yapı hazırlamıştır.
devamı..

»

BUGÜN 19 EYLÜL. MESLEĞİMİZE, HALKIMIZA, ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!

 

— 19.09.2012 GENEL MERKEZ

 

TMMOB üyesi binlerce mühendis, mimar, şehir plancısı “19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü”nde `Mesleğimize, Halkımıza, Ülkemize Sahip Çıkıyoruz` demek için alanlarda sözünü söyledi. TMMOB tarihinde önemli bir yere sahip olan 19 Eylül 1979 bir günlük iş bırakma eyleminin yıldönümünde geçen yıldan itibaren düzenlenmeye başlanan “TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü” çerçevesinde İl Koordinasyon Kurullarının örgütlü olduğu 40 ilde kitlesel basın açıklamaları gerçekleştirildi.
devamı..

»

MESLEĞİMİZE, HALKIMIZA, ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ.

 

— 18.09.2012 GENEL MERKEZ

 

19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde Alanlarda Olacağız
devamı..

»

KIRTASİYE MALZEMELERİYLE OKUL ARAÇ VE GEREÇLERİNE DİKKAT !

 

— 14.09.2012 GENEL MERKEZ

 

Kırtasiye Malzemeleriyle Okul Araç Ve Gereçlerine Dikkat !
devamı..

»

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

 

— 31.08.2012 GENEL MERKEZ

 

Egemenler dünya kurulduğundan buyana ve özellikle de kapitalizmin 20 yüzyıldaki bunalımını aşmak üzere çatışmanın, düşmanlığın ve savaşın dilini egemen kılmaya çalışıyor. Bu uğurda insanlar, halklar, ülkeler birbirine düşman ediliyor. Ülkeler işgal ediliyor, parçalanıyor. Daha kolay sömürmek için, daha kolay ezmek için yapay nedenler, insani olmayan fiili durumlar yaratılıp savaşlar çıkarılıyor. Oysa dünyamız zengin, herkese yetecek kadar kaynak var. Yeter ki adalet olsun. Barışın olması için, yoksulluğun yok olması için, sömürünün yaşanmaması için, odalardan alanlara, alanlardan sınırlara kadar Dünya’nın bütün coğrafyalarında adalet duygusunun yerleşmesi gerek… Adaletin olmadığı yerde barış olmaz, kardeşlik olmaz, sevgi olmaz… Kapitalizmin bunalım döneminin bir aşaması olan emperyalizm daha çok sömürmek, pastadan daha çok pay almak için farklılıkları düşmanlık için kullanmaktadır. Oysaki farklılıklarımız zenginliktir. Demokrasi de bu farklılıklarla birlikte yaşamaktır.
devamı..

»

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: ŞİMDİ SAVAŞ KARŞITLARININ SESİNİ BİRLEŞTİRME ZAMANIDIR

 

— 17.08.2012 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla ortak bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TÜRKİYE`NİN NÜKLEER ENERJİYE İHTİYACI YOK!

 

— 16.08.2012 GENEL MERKEZ

 

Bilindiği üzere Hükümet bundan önceki hükümetler zamanında da mahcup bir şekilde dillendirilen Nükleer Enerji konusunda kararlı bir tavır göstererek yatırım için gerekli anlaşmaları Ruslarla imzaladı. Yakında Mersin ilimize bağlı Akkuyu beldesinde Nükleer Santral yapımına başlanacak. Biz 25 000 Kimya Mühendisini temsilen bu anlaşmanın çok ağır koşullarla imzalandığını ve “Türkiye’nin bu enerjiye ihtiyacı var, yoksa ülkemiz elektriksiz kalır” diye yaratılan kamuoyunun yanlış ve yapay olduğunu belirtmek istiyoruz.
devamı..

»

TOPLUMSAL YAŞAMIN BİLİMSEL-TEKNİK ÖLÇÜTLERE GÖRE DÜZENLENMESİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

— 10.05.2012 GENEL MERKEZ

 

Bugün gazetesinde 4 gündür TMMOB`ye ve bağlı odalarına saldırı niteliğinde ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik yayınlanan haberler üzerine TMMOB`ye bağlı 22 oda 10 Mayıs 2012 tarihinde bir basın toplantısı düzenledi. 22 odanın imza attığı metni TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı okudu.
devamı..

»

BORLA İLGİLİ YASA DEĞİŞİKLİĞİ KİME HİZMET EDECEK?

 

— 20.04.2012 GENEL MERKEZ

 

TBMM gündeminde bulunan 4840 sayılı kanunun 2. Maddesinin değiştirilmesi önerisine yönelik basın açıklaması yapıldı. Türkiye Maden-İş, Petrol-İş, Türk Enerji Sen, Kesk-Esm sendikaları ile TMMOB`ye bağlı Jeoloji, Kimya, Maden ve Metalurji Mühendisleri Odalarının ortak açıklamasını Maden Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet TORUN okudu. Basın açıklaması metnini görmek için lütfen haberin devamına bakınız.
devamı..

»

BOR MADENİ İLE İLGİLİ YASAL DÜZENLEMELER BİZİ KAYGILANDIRIYOR! BASIN AÇIKLAMASI

 

— 14.03.2012 GENEL MERKEZ

 

BOR MADENİ İLE İLGİLİ YASAL DÜZENLEMELER BİZİ KAYGILANDIRIYOR!
devamı..

»

KADINLARIN DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ 8 MART

 

— 07.03.2012 GENEL MERKEZ

 

1857 yılında ABD’de, tekstil iş kolundaki bir fabrikada büyük bir grev başladı. Fabrika sahipleri müdahalesi ile polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 emekçi can verdi. 1910 yılında Clara Zetkin’in önerisi ile ölen kadın işçilerin anısına 8 Mart “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak kabul edildi.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI`ANKARA`DA HAVA KİRLİLİĞİ 1990`LI YILLARA GERİ DÖNÜYOR!`

 

— 12.12.2011 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve Kimya Mühendisleri Odası Hava Kalitesi Takip Merkezi Başkanı Erkin ETİKE 10 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 12:00`de Oda merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler:
devamı..

»

VAN`DAKİ İNCELEMELERİNİ TAMAMLAYAN TMMOB HEYETİ BUGÜN (26 EKİM 2011) BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEREK TESPİTLERİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTI.

 

— 26.10.2011 GENEL MERKEZ

 

Van`daki incelemelerini tamamlayan TMMOB Heyeti bugün (26 Ekim 2011) bir basın toplantısı düzenleyerek tespitlerini kamuoyu ile paylaştı.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 14.10.2011 GENEL MERKEZ

 

BASIN AÇIKLAMASI
devamı..

»

ON BİNLER “EŞİT, ÖZGÜR, DEMOKRATİK TÜRKİYE” İÇİN ANKARA’DA ALANDA BULUŞTU

 

— 10.10.2011 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin “İnsanca yaşam için eşit, özgür, demokratik bir Türkiye” sloganıyla düzenlediği miting Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce insanı Ankara’da buluşturdu. “Dereler özgür aksın” diyen Karadenizlilerden “Füze kalkanı kurdurmayacağız” diyen Küreciklilere, “Nükleere inat yaşasın hayat” diyen Sinoplulardan, altın aramaları için toprakları zehirlenen Kazdağları halkına kadar binlerce insan 8 Ekim’de Ankara’da “Sokağın Meclisi”ni kurdu.
devamı..

»

TMMOB 19 EYLÜL`DE TÜM TÜRKİYE`DE SOKAKTA...

 

— 17.09.2011 GENEL MERKEZ

 

TMMOB tarihinde önemli bir yeri olan 19 Eylül 1979 iş bırakma eyleminin yıldönümünü 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ olarak kutlamak için, `Mesleğimize ve örgütümüze sahip çıkıyoruz` demek için İKK’larımızın örgütlü olduğu tüm illerde kitlesel basın açıklamaları düzenliyoruz.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 09.09.2011 GENEL MERKEZ

 

Gerzelilerin Yanındayız! Direnişi Yaygınlaştıralım!
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCISI ODALAR ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İLE DAYANIŞMA İÇİNDEDİR!

 

— 08.07.2011 GENEL MERKEZ

 

Çevre Mühendisleri Odası’nın (ÇMO), Eti Gümüş AŞ’ye ait Kütahya’daki tesisin atık havuzunda yaşanan kısmi yıkılma üzerine oluşan siyanür sızıntısı üzerine yaptığı açıklamalara karşı Eti Gümüş AŞ’nin ÇMO’nun basın açıklamalarının dava sonuna kadar durdurulması ve 30 bin TL’lik tazminat istemiyle dava açması üzerine TMMOB’ye bağlı 19 Oda, ÇMO ile dayanışma amacıyla 8 Temmuz 2011 tarihinde ortak bir açıklama yaptı.
devamı..

»

GENEL SEÇİM SONUÇLARI, KHK’LER, YENİ KURULAN BAKANLIKLAR VE GÖREVLERİMİZ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

 

— 20.06.2011 GENEL MERKEZ

 

GENEL SEÇİM SONUÇLARI, KHK’LER, YENİ KURULAN BAKANLIKLAR ve GÖREVLERİMİZ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI MTA‘DA ÖZELLEŞTİRMELERE, TAŞERONLAŞMAYA,HİZMETLERİN DEVRİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR.

 

— 11.06.2011 GENEL MERKEZ

 

DAHA DÜŞÜK MALİYET VE DAHA FAZLA TASARRUF ! ADINA DAHA FAZLA İNSAN ÖLMESİN! MTA‘DA ÖZELLEŞTİRMELERE, TAŞERONLAŞMAYA,HİZMETLERİN DEVRİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR.
devamı..

»

BİYOMÜHENDİSLER İSTİHDAM YARATACAK YASAL DÜZENLEMELER İSTİYOR

 

— 07.06.2011 GENEL MERKEZ

 

BİYOMÜHENDİSLER İSTİHDAM YARATACAK YASAL DÜZENLEMELER İSTİYOR
devamı..

»

BİBER GAZI ÖLÜMCÜLDÜR!

 

— 03.06.2011 GENEL MERKEZ

 

Nisan 2009 ve Nisan 2010 tarihlerinde aşağıdaki uyarıcı başlıkla kamuoyunu bilgilendirmiş ve yetkilileri uyarmıştık. Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve diğer kolluk kuvvetlerinden, ithal edilen Gaz Bombalarında kullanılan etken madde oranları, güvenlik bilgi formları ve bunları kullanan görevlilerin eğitimleri konusunda kamuoyunu bilgilendirmelerini istemiştik. O günden bu yana sadece Doğu ve Güneydoğu’ da yapılan gösterilerde bizim tespitlerimize göre gaz bombasına maruziyetten kaynaklanan yaralanmalı ve ölümlü 36 olay gerçekleşmiştir.
devamı..

»

SAHTE İÇKİ KAYITDIŞININ VE YETERSİZ DENETİMİN SONUCUDUR!

 

— 03.06.2011 GENEL MERKEZ

 

SAHTE İÇKİ KAYITDIŞININ VE YETERSİZ DENETİMİN SONUCUDUR!
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME