KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

 

— 31.08.2012 GENEL MERKEZ

 

Egemenler dünya kurulduğundan buyana ve özellikle de kapitalizmin 20 yüzyıldaki bunalımını aşmak üzere çatışmanın, düşmanlığın ve savaşın dilini egemen kılmaya çalışıyor. Bu uğurda insanlar, halklar, ülkeler birbirine düşman ediliyor. Ülkeler işgal ediliyor, parçalanıyor. Daha kolay sömürmek için, daha kolay ezmek için yapay nedenler, insani olmayan fiili durumlar yaratılıp savaşlar çıkarılıyor. Oysa dünyamız zengin, herkese yetecek kadar kaynak var. Yeter ki adalet olsun. Barışın olması için, yoksulluğun yok olması için, sömürünün yaşanmaması için, odalardan alanlara, alanlardan sınırlara kadar Dünya’nın bütün coğrafyalarında adalet duygusunun yerleşmesi gerek… Adaletin olmadığı yerde barış olmaz, kardeşlik olmaz, sevgi olmaz… Kapitalizmin bunalım döneminin bir aşaması olan emperyalizm daha çok sömürmek, pastadan daha çok pay almak için farklılıkları düşmanlık için kullanmaktadır. Oysaki farklılıklarımız zenginliktir. Demokrasi de bu farklılıklarla birlikte yaşamaktır.
devamı..

»

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: ŞİMDİ SAVAŞ KARŞITLARININ SESİNİ BİRLEŞTİRME ZAMANIDIR

 

— 17.08.2012 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla ortak bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TÜRKİYE`NİN NÜKLEER ENERJİYE İHTİYACI YOK!

 

— 16.08.2012 GENEL MERKEZ

 

Bilindiği üzere Hükümet bundan önceki hükümetler zamanında da mahcup bir şekilde dillendirilen Nükleer Enerji konusunda kararlı bir tavır göstererek yatırım için gerekli anlaşmaları Ruslarla imzaladı. Yakında Mersin ilimize bağlı Akkuyu beldesinde Nükleer Santral yapımına başlanacak. Biz 25 000 Kimya Mühendisini temsilen bu anlaşmanın çok ağır koşullarla imzalandığını ve “Türkiye’nin bu enerjiye ihtiyacı var, yoksa ülkemiz elektriksiz kalır” diye yaratılan kamuoyunun yanlış ve yapay olduğunu belirtmek istiyoruz.
devamı..

»

TOPLUMSAL YAŞAMIN BİLİMSEL-TEKNİK ÖLÇÜTLERE GÖRE DÜZENLENMESİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

— 10.05.2012 GENEL MERKEZ

 

Bugün gazetesinde 4 gündür TMMOB`ye ve bağlı odalarına saldırı niteliğinde ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik yayınlanan haberler üzerine TMMOB`ye bağlı 22 oda 10 Mayıs 2012 tarihinde bir basın toplantısı düzenledi. 22 odanın imza attığı metni TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı okudu.
devamı..

»

BORLA İLGİLİ YASA DEĞİŞİKLİĞİ KİME HİZMET EDECEK?

 

— 20.04.2012 GENEL MERKEZ

 

TBMM gündeminde bulunan 4840 sayılı kanunun 2. Maddesinin değiştirilmesi önerisine yönelik basın açıklaması yapıldı. Türkiye Maden-İş, Petrol-İş, Türk Enerji Sen, Kesk-Esm sendikaları ile TMMOB`ye bağlı Jeoloji, Kimya, Maden ve Metalurji Mühendisleri Odalarının ortak açıklamasını Maden Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet TORUN okudu. Basın açıklaması metnini görmek için lütfen haberin devamına bakınız.
devamı..

»

BOR MADENİ İLE İLGİLİ YASAL DÜZENLEMELER BİZİ KAYGILANDIRIYOR! BASIN AÇIKLAMASI

 

— 14.03.2012 GENEL MERKEZ

 

BOR MADENİ İLE İLGİLİ YASAL DÜZENLEMELER BİZİ KAYGILANDIRIYOR!
devamı..

»

KADINLARIN DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ 8 MART

 

— 07.03.2012 GENEL MERKEZ

 

1857 yılında ABD’de, tekstil iş kolundaki bir fabrikada büyük bir grev başladı. Fabrika sahipleri müdahalesi ile polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 emekçi can verdi. 1910 yılında Clara Zetkin’in önerisi ile ölen kadın işçilerin anısına 8 Mart “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak kabul edildi.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI`ANKARA`DA HAVA KİRLİLİĞİ 1990`LI YILLARA GERİ DÖNÜYOR!`

 

— 12.12.2011 GENEL MERKEZ

 

Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı İbrahim AKYÜREK ve Kimya Mühendisleri Odası Hava Kalitesi Takip Merkezi Başkanı Erkin ETİKE 10 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 12:00`de Oda merkezinde yaptıkları basın toplantısında şunları belirttiler:
devamı..

»

VAN`DAKİ İNCELEMELERİNİ TAMAMLAYAN TMMOB HEYETİ BUGÜN (26 EKİM 2011) BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYEREK TESPİTLERİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTI.

 

— 26.10.2011 GENEL MERKEZ

 

Van`daki incelemelerini tamamlayan TMMOB Heyeti bugün (26 Ekim 2011) bir basın toplantısı düzenleyerek tespitlerini kamuoyu ile paylaştı.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 14.10.2011 GENEL MERKEZ

 

BASIN AÇIKLAMASI
devamı..

»

ON BİNLER “EŞİT, ÖZGÜR, DEMOKRATİK TÜRKİYE” İÇİN ANKARA’DA ALANDA BULUŞTU

 

— 10.10.2011 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin “İnsanca yaşam için eşit, özgür, demokratik bir Türkiye” sloganıyla düzenlediği miting Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce insanı Ankara’da buluşturdu. “Dereler özgür aksın” diyen Karadenizlilerden “Füze kalkanı kurdurmayacağız” diyen Küreciklilere, “Nükleere inat yaşasın hayat” diyen Sinoplulardan, altın aramaları için toprakları zehirlenen Kazdağları halkına kadar binlerce insan 8 Ekim’de Ankara’da “Sokağın Meclisi”ni kurdu.
devamı..

»

TMMOB 19 EYLÜL`DE TÜM TÜRKİYE`DE SOKAKTA...

 

— 17.09.2011 GENEL MERKEZ

 

TMMOB tarihinde önemli bir yeri olan 19 Eylül 1979 iş bırakma eyleminin yıldönümünü 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ olarak kutlamak için, `Mesleğimize ve örgütümüze sahip çıkıyoruz` demek için İKK’larımızın örgütlü olduğu tüm illerde kitlesel basın açıklamaları düzenliyoruz.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 09.09.2011 GENEL MERKEZ

 

Gerzelilerin Yanındayız! Direnişi Yaygınlaştıralım!
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCISI ODALAR ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İLE DAYANIŞMA İÇİNDEDİR!

 

— 08.07.2011 GENEL MERKEZ

 

Çevre Mühendisleri Odası’nın (ÇMO), Eti Gümüş AŞ’ye ait Kütahya’daki tesisin atık havuzunda yaşanan kısmi yıkılma üzerine oluşan siyanür sızıntısı üzerine yaptığı açıklamalara karşı Eti Gümüş AŞ’nin ÇMO’nun basın açıklamalarının dava sonuna kadar durdurulması ve 30 bin TL’lik tazminat istemiyle dava açması üzerine TMMOB’ye bağlı 19 Oda, ÇMO ile dayanışma amacıyla 8 Temmuz 2011 tarihinde ortak bir açıklama yaptı.
devamı..

»

GENEL SEÇİM SONUÇLARI, KHK’LER, YENİ KURULAN BAKANLIKLAR VE GÖREVLERİMİZ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

 

— 20.06.2011 GENEL MERKEZ

 

GENEL SEÇİM SONUÇLARI, KHK’LER, YENİ KURULAN BAKANLIKLAR ve GÖREVLERİMİZ ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI MTA‘DA ÖZELLEŞTİRMELERE, TAŞERONLAŞMAYA,HİZMETLERİN DEVRİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR.

 

— 11.06.2011 GENEL MERKEZ

 

DAHA DÜŞÜK MALİYET VE DAHA FAZLA TASARRUF ! ADINA DAHA FAZLA İNSAN ÖLMESİN! MTA‘DA ÖZELLEŞTİRMELERE, TAŞERONLAŞMAYA,HİZMETLERİN DEVRİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR.
devamı..

»

BİYOMÜHENDİSLER İSTİHDAM YARATACAK YASAL DÜZENLEMELER İSTİYOR

 

— 07.06.2011 GENEL MERKEZ

 

BİYOMÜHENDİSLER İSTİHDAM YARATACAK YASAL DÜZENLEMELER İSTİYOR
devamı..

»

BİBER GAZI ÖLÜMCÜLDÜR!

 

— 03.06.2011 GENEL MERKEZ

 

Nisan 2009 ve Nisan 2010 tarihlerinde aşağıdaki uyarıcı başlıkla kamuoyunu bilgilendirmiş ve yetkilileri uyarmıştık. Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve diğer kolluk kuvvetlerinden, ithal edilen Gaz Bombalarında kullanılan etken madde oranları, güvenlik bilgi formları ve bunları kullanan görevlilerin eğitimleri konusunda kamuoyunu bilgilendirmelerini istemiştik. O günden bu yana sadece Doğu ve Güneydoğu’ da yapılan gösterilerde bizim tespitlerimize göre gaz bombasına maruziyetten kaynaklanan yaralanmalı ve ölümlü 36 olay gerçekleşmiştir.
devamı..

»

SAHTE İÇKİ KAYITDIŞININ VE YETERSİZ DENETİMİN SONUCUDUR!

 

— 03.06.2011 GENEL MERKEZ

 

SAHTE İÇKİ KAYITDIŞININ VE YETERSİZ DENETİMİN SONUCUDUR!
devamı..

»

GÜMÜŞKÖY`DE ÇÖKEN ÜLKEMİZİN ÇEVRE POLİTİKALARIDIR

 

— 12.05.2011 GENEL MERKEZ

 

GÜMÜŞKÖY`DE ÇÖKEN ÜLKEMİZİN ÇEVRE POLİTİKALARIDIR
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: GIDA OLARAK NE TÜKETTİĞİNİ BİLMEK TÜKETİCİLERİN EN DOĞAL HAKKIDIR!

 

— 14.04.2011 GENEL MERKEZ

 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı; 2009 yılında yapılan denetimlerin olumlu ve olumsuz sonuçlarını yüzdeli rakamlarla paylaşmış, ancak numunelerinden olumsuz sonuçlar alınan firma isimleri “ticari sır” oldukları gerekçesiyle açıklanmamıştır. Halen var olan yasal düzenlemelerin bu bilgileri paylaşmaya uygun olmadığı ifade edilmektedir. Yasal düzenlemelerde bu konuda bir engel bulunmamaktadır. Ticari sır gerekçesiyle açıklanamayan firmalar nedeniyle gıda güvenliği açısından risk taşımayan diğer firmalar da zan altında bırakılmakta, medyada yaşanan bilgi kirliliği de göz önüne alındığında gıda sanayii ve işlenmiş ürünlere karşı tüketicide güven sorunu oluşturulmaktadır. Oysa; 13 Aralık 2010’dan beri küçük ve orta ölçekli işletmelerde üretim, mühendisler olmadan yapılabilmektedir. Bu durum gıda güvenliği risklerini daha da arttırmaktadır. Sonuçların paylaşımı tek başına bu nedenle bile, çok daha fazla önem kazanmıştır.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: ANKARA’NIN HAVASI İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR!

 

— 30.03.2011 GENEL MERKEZ

 

1990’lı yıllarda hava kirliliği yüzünden yaşamın durma noktasına geldiği Ankara’da tehlike çanları tekrar çalıyor. 2011 yılının ilk üç ayındaki hava kirliliği değerleri acil önlemlerin alınmasını gerektiren ‘uyarı eşiğini’ aştı.
devamı..

»

LİBYA TEZKERESİNE HAYIR!

 

— 24.03.2011 GENEL MERKEZ

 

Libya`ya asker gönderilmesine ilişkin Başbakanlık tezkeresi TMMOB, TTB ve KESK Ankara Şubeler Platformunca 24 Mart 2011 tarihinde TBMM Dikmen Kapısı önünde düzenlenen kitlesel bir basın açıklamasıyla protesto edildi. Basın açıklaması için lütfen tıklayınız.
devamı..

»

DEPREMLER,AFETLER,KAZALAR,ÖLÜMLER. ÇIKARDIĞIMIZ DERS;YA SUSKUNLUK, YA İNAT!

 

— 22.03.2011 GENEL MERKEZ

 

DEPREMLER,AFETLER,KAZALAR,ÖLÜMLER. ÇIKARDIĞIMIZ DERS;YA SUSKUNLUK, YA İNAT!
devamı..

»

SUSMAYACAĞIZ!

 

— 16.03.2011 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB AKP`nin son dönemlerde emekçilere, gençlere, gazetecilere yönelik saldırı, baskı ve sindirme politikalarına karşı 18 Mart Cuma günü saat 12.30’da İstanbul, Ankara ve İzmir’de eşzamanlı kitlesel basın açıklamaları gerçekleştirecek. ANKARA Saat: 12:00 Kolej kavşağında toplanılarak Sakarya Caddesi’ne yürünecek İSTANBUL Saat: 12:30 Taksim Tramvay Durağında toplanılacak İZMİR Saat: 12:30 Konak YKM önünde toplanılarak Eski Sümerbank’a yürünecek
devamı..

»

TMMOB TARAFINDAN LİBYA’DA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN TAKİP MASASI OLUŞTURULDU

 

— 22.02.2011 GENEL MERKEZ

 

TMMOB tarafından 22 Şubat 2011 yapılan “LİBYA’DA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN TAKİP MASASI OLUŞTURDUK, MESLEKTAŞLARIMIZ VE YAKINLARI BİZE BAŞVURABİLİRLER” konulu basın açıklaması için tıklayınız.
devamı..

»

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 

— 22.02.2011 GENEL MERKEZ

 

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
devamı..

»

DANIŞTAY; BİR KEZ DAHA OVACIK ALTIN MADENİ HUKUKA AYKIRI DEDİ!

 

— 15.12.2010 GENEL MERKEZ

 

DANIŞTAY; BİR KEZ DAHA OVACIK ALTIN MADENİ HUKUKA AYKIRI DEDİ!
devamı..

»

BİZ SÖYLEMİŞTİK, YİNE SÖYLÜYORUZ: HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA, İŞSİZLİK ARTIYOR; ÇÖZÜM DEĞİL SORUN ÜRETİLİYOR!..

 

— 13.12.2010 GENEL MERKEZ

 

Üç ODA Başkanı tarafından Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi`nde bir basın toplantısı düzenlendi. Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Turhan TUNCER, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN ve Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet BESLEME tarafından, 13 Aralık 2010 Pazartesi günü ortak bir basın toplantısı yapılarak, küçük işletmelerde sorumlu yöneticiliği ortadan kaldıran Veterinerlik Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Yasası‘na tepki gösterildi. Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN tarafından okunan basın açıklaması aşağıdadır.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 11.11.2010 GENEL MERKEZ

 

04 Kasım 2010 tarihinde ETBA adı verilen canlı hayvan kesim tesisinin soğutma ünitesinde kullanılan amonyağın tahliyesi sırasında yaşanan ve 14 kişinin zehirlenmesine yol açan kaza sonucu söz konusu tesis Odamız Bursa Şube uzmanlarınca incelenmiştir.
devamı..

»

AÇLIĞIN GÖLGESİNDE DÜNYA GIDA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

 

— 15.10.2010 GENEL MERKEZ

 

Açlığın Gölgesinde Dünya Gıda Gününü Kutluyoruz!
devamı..

»

MACARİSTAN`DA YAŞANILMAKTA OLAN ÇEVRE FELAKETİ KONUSUNDA GÖRÜŞLERİMİZ

 

— 14.10.2010 GENEL MERKEZ

 

Hepimizin bildiği gibi, 4 Ekim 2010 günü Macaristan’da başkent Budapeşte’nin 160 km kadar güney-batısında bulunan MAL Macar Alüminyum Üretim ve Ticaret Şirketi’ne ait Ajkai Timfoldgyar tesisinin sıvı atık havuzunu çevreleyen duvarın bir bölümü yıkılmıştır.
devamı..

»

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ TÜM DÜNYA HALKLARI İÇİN KUTLU OLSUN!

 

— 01.09.2010 GENEL MERKEZ

 

DÜNYA BARIŞINA EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ GÜNLERDEYİZ 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ TÜM DÜNYA HALKLARI İÇİN KUTLU OLSUN!!
devamı..

»

7. AVRUPA KİMYA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ (ECCE7) BAŞLIYOR!

 

— 26.08.2010 GENEL MERKEZ

 

7. Avrupa Kimya Mühendisliği Kongresi (ECCE7) Başlıyor!
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI ODA BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA: 12 EYLÜL ANAYASASI`NA DA, AKP`NİN ANAYASASI`NA DA HAYIR!

 

— 23.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye bağlı 18 Odanın Yönetim Kurulu Başkanı 23 Ağustos 2010 tarihinde anayasa referandumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI ODALAR, AKP İKTİDARI VE YANDAŞ MEDYASININ, ELEKTRİK DAĞITIM ÖZELLEŞTİRMELERİNİ YARGIYA TAŞIYACAK OLAN EMO’YA YÖNELİK YÜRÜTTÜĞÜ KAMPANYAYA KARŞI EMO’NUN YANINDA OLACAKTIR

 

— 16.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye Bağlı Odalar, AKP İktidarı ve Yandaş Medyasının, Elektrik Dağıtım Özelleştirmelerini Yargıya Taşıyacak Olan EMO’ya Yönelik Yürüttüğü Kampanyaya Karşı EMO’nun Yanında Olacaktır
devamı..

»

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ,12 EYLÜL’DE BİR KEZ DAHA “HAYIR” DİYECEĞİZ!

 

— 05.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ,12 EYLÜL’DE BİR KEZ DAHA “HAYIR” DİYECEĞİZ!
devamı..

»

ANAYASA REFERANDUMU İLE İLGİLİ OLARAK TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

 

— 27.07.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak anayasa referandumu ile ilgili olarak 26 Temmuz 2010 tarihinde TMMOB örgütlülüğüne yönelik bir mesaj yayımladı.
devamı..

»

DÖRT ÖRGÜTTEN TBMM`YE ÇAĞRI: `TORBA YASA GERİ ÇEKİLSİN`

 

— 20.07.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB, TBMM’de görüşülen, işçi sağlığı ve güvenliği alanında olumsuz değişiklikler getiren Torba Yasa ile ilgili olarak bugün (20 Temmuz 2010) saat 12:30’da TBMM Dikmen Kapısı önünde bir basın açıklaması yaptı. TMMOB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Erdoğan, Yürütme Kurulu Üyeleri Alaeddin Aras ve H. Gürel Demirel ile çok sayıda TMMOB üyesinin katıldığı açıklamada, ortak metin TTB Genel Sekreteri Feride Aksu Tanık tarafından okundu. Metin haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

HER YER BERGAMA, HER YER DİRENİŞ!

 

— 12.07.2010 GENEL MERKEZ

 

Odamız Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Metalurji Mühendisleri Odası, Koza Altın Şirketi ve çevreciler arasındaki davanın takipçisi olmak ve duruşmaya katılmak üzere 23 Temmuz 2010 tarihinde Bergama’ya gidiyor. Odamız Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Metalurji Mühendisleri Odası`nın konuya ilişkin olarak hazırlamış olduğu basın açıklaması haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KUTLANACAK BİR GÜN DEĞİLDİR !

 

— 04.06.2010 GENEL MERKEZ

 

Günümüzün göz ardı edilemeyecek gerçeklerinden birisi, bilim insanlarının doğanın ne zaman bütünüyle öleceğine ilişkin araştırma ve değerlendirme içerisinde oldukları gerçeğidir. Doğanın sonunun insan eliyle değil ama rantçı sistem eliyle olacağı kesindir.
devamı..

»

HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA, İŞSİZLİK ARTIYOR; İKTİDAR ÇÖZÜM DEĞİL SORUN YARATIYOR!

 

— 31.05.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası‘nca 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü Kocatepe Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması yapılarak, TBMM Genel Kurulunda 1 Haziran 2010 tarihinde görüşülecek olan `Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun Tasarısı`na tepki gösterildi. Basın açıklamasına, ODA‘mız Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Temsilcilerimiz ve TMMOB delegelerimiz ve diğer Odalara mensup yetkililer katılmışlardır. Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN‘ın okuduğu basın açıklamasında, Sorumlu Yöneticilik uygulamasını kaldıran söz konusu yasa tasarısının halk sağlığını tehdit eden bir gıda terörünün önünü açtığı belirtildi. Basın açıklaması sırasında, `Denetimsiz gıdaya hayır` `Gıda işletmelerinde mühendis yoksa halk sağlığı tehdit altındadır`, `Tekellere değil halka gıda yasası`, `Kamuda istihdam, kamu eliyle denetim`, `Yapı denetimsizliğinde 30 bin kişi öldü, gıda denetimsizliğinde kaç bin kişi zarar görecek?` yazılı pankartlar taşınırken, `Tarım Bakanı kimin bakanı?` sloganları atıldı. Basın açıklaması metni haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

GRİZU DEĞİL, TAŞERONLAŞTIRMA ÖLDÜRÜYOR!

 

— 21.05.2010 GENEL MERKEZ

 

Zonguldak’ta, Yapı –Tek adlı özel firmanın işlettiği Türkiye Taşkömürü Kurumu ’nun (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne ait kömür ocağında 18 Mayıs 2010 tarihinde meydana gelen grizu patlaması sonucu 540 metre derinlikte mahsur kalan 30 madencinin 28 ‘ine bu sabah erken saatlerde ulaşılmıştır.
devamı..

»

BİBER GAZI ÖLÜMCÜL OLABİLİR!

 

— 29.04.2010 GENEL MERKEZ

 

Ülkemizde, kolluk kuvvetlerinin kontrolsüz bir biçimde biber gazı kullanmaları giderek kanıksanmaya başlandı. Yaklaşan 1 Mayıs öncesi, bu kontrolsüz kullanımın, insan sağlığı açısından geri dönülemez tehlikeler taşıdığını, Kimya Mühendislerinin mesleki örgütü olarak kamuoyuna açıklamak zorunluluğu doğmuştur.
devamı..

»

YAŞASIN İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA GÜNÜ, YAŞASIN 1 MAYIS

 

— 28.04.2010 GENEL MERKEZ

 

Yaşasın İşçilerin Emekçilerin Birliği ve Dayanışma Günü, Yaşasın 1 MAYIS
devamı..

»

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

— 08.03.2010 GENEL MERKEZ

 

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun
devamı..

»

KIŞLADAĞ ALTIN MADENİ KAPATILMALIDIR!

 

— 11.12.2009 GENEL MERKEZ

 

Kışladağ Altın Madeni Kapatılmalıdır!
devamı..

»

BAKANLAR KURULU TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ KURARAK NE AMAÇLIYOR?

 

— 02.12.2009 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, teknik eğitim ve mesleki eğitim fakülteleri kapatılarak yerine `teknoloji fakülteleri` kurulmasını öngören Bakanlar Kurulu kararı üzerine 2 Aralık 2009 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının metni haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

ULUKIŞLA`DA ALTIN MADENCİLİĞİ POLİTİKASINDAN VAZGEÇİN!

 

— 15.09.2009 GENEL MERKEZ

 

Ulukışla`da Altın Madenciliği Politikasından Vazgeçin!
devamı..

»

12 EYLÜL ANLAYIŞI HALA DEVAM ETMEKTE!

 

— 11.09.2009 GENEL MERKEZ

 

12 Eylül Anlayışı Hala Devam Etmekte!
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME