KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

BASIN AÇIKLAMASI: GIDA OLARAK NE TÜKETTİĞİNİ BİLMEK TÜKETİCİLERİN EN DOĞAL HAKKIDIR!

 

— 14.04.2011 GENEL MERKEZ

 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı; 2009 yılında yapılan denetimlerin olumlu ve olumsuz sonuçlarını yüzdeli rakamlarla paylaşmış, ancak numunelerinden olumsuz sonuçlar alınan firma isimleri “ticari sır” oldukları gerekçesiyle açıklanmamıştır. Halen var olan yasal düzenlemelerin bu bilgileri paylaşmaya uygun olmadığı ifade edilmektedir. Yasal düzenlemelerde bu konuda bir engel bulunmamaktadır. Ticari sır gerekçesiyle açıklanamayan firmalar nedeniyle gıda güvenliği açısından risk taşımayan diğer firmalar da zan altında bırakılmakta, medyada yaşanan bilgi kirliliği de göz önüne alındığında gıda sanayii ve işlenmiş ürünlere karşı tüketicide güven sorunu oluşturulmaktadır. Oysa; 13 Aralık 2010’dan beri küçük ve orta ölçekli işletmelerde üretim, mühendisler olmadan yapılabilmektedir. Bu durum gıda güvenliği risklerini daha da arttırmaktadır. Sonuçların paylaşımı tek başına bu nedenle bile, çok daha fazla önem kazanmıştır.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: ANKARA’NIN HAVASI İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR!

 

— 30.03.2011 GENEL MERKEZ

 

1990’lı yıllarda hava kirliliği yüzünden yaşamın durma noktasına geldiği Ankara’da tehlike çanları tekrar çalıyor. 2011 yılının ilk üç ayındaki hava kirliliği değerleri acil önlemlerin alınmasını gerektiren ‘uyarı eşiğini’ aştı.
devamı..

»

LİBYA TEZKERESİNE HAYIR!

 

— 24.03.2011 GENEL MERKEZ

 

Libya`ya asker gönderilmesine ilişkin Başbakanlık tezkeresi TMMOB, TTB ve KESK Ankara Şubeler Platformunca 24 Mart 2011 tarihinde TBMM Dikmen Kapısı önünde düzenlenen kitlesel bir basın açıklamasıyla protesto edildi. Basın açıklaması için lütfen tıklayınız.
devamı..

»

DEPREMLER,AFETLER,KAZALAR,ÖLÜMLER. ÇIKARDIĞIMIZ DERS;YA SUSKUNLUK, YA İNAT!

 

— 22.03.2011 GENEL MERKEZ

 

DEPREMLER,AFETLER,KAZALAR,ÖLÜMLER. ÇIKARDIĞIMIZ DERS;YA SUSKUNLUK, YA İNAT!
devamı..

»

SUSMAYACAĞIZ!

 

— 16.03.2011 GENEL MERKEZ

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB AKP`nin son dönemlerde emekçilere, gençlere, gazetecilere yönelik saldırı, baskı ve sindirme politikalarına karşı 18 Mart Cuma günü saat 12.30’da İstanbul, Ankara ve İzmir’de eşzamanlı kitlesel basın açıklamaları gerçekleştirecek. ANKARA Saat: 12:00 Kolej kavşağında toplanılarak Sakarya Caddesi’ne yürünecek İSTANBUL Saat: 12:30 Taksim Tramvay Durağında toplanılacak İZMİR Saat: 12:30 Konak YKM önünde toplanılarak Eski Sümerbank’a yürünecek
devamı..

»

TMMOB TARAFINDAN LİBYA’DA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN TAKİP MASASI OLUŞTURULDU

 

— 22.02.2011 GENEL MERKEZ

 

TMMOB tarafından 22 Şubat 2011 yapılan “LİBYA’DA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN TAKİP MASASI OLUŞTURDUK, MESLEKTAŞLARIMIZ VE YAKINLARI BİZE BAŞVURABİLİRLER” konulu basın açıklaması için tıklayınız.
devamı..

»

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 

— 22.02.2011 GENEL MERKEZ

 

TPAO BATMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ GÜNEY ŞELMO DOĞALGAZ ÜRETİM TESİSLERİNDE MEYDANA GELEN PATLAMA HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
devamı..

»

DANIŞTAY; BİR KEZ DAHA OVACIK ALTIN MADENİ HUKUKA AYKIRI DEDİ!

 

— 15.12.2010 GENEL MERKEZ

 

DANIŞTAY; BİR KEZ DAHA OVACIK ALTIN MADENİ HUKUKA AYKIRI DEDİ!
devamı..

»

BİZ SÖYLEMİŞTİK, YİNE SÖYLÜYORUZ: HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA, İŞSİZLİK ARTIYOR; ÇÖZÜM DEĞİL SORUN ÜRETİLİYOR!..

 

— 13.12.2010 GENEL MERKEZ

 

Üç ODA Başkanı tarafından Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi`nde bir basın toplantısı düzenlendi. Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Turhan TUNCER, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN ve Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet BESLEME tarafından, 13 Aralık 2010 Pazartesi günü ortak bir basın toplantısı yapılarak, küçük işletmelerde sorumlu yöneticiliği ortadan kaldıran Veterinerlik Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Yasası‘na tepki gösterildi. Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN tarafından okunan basın açıklaması aşağıdadır.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI

 

— 11.11.2010 GENEL MERKEZ

 

04 Kasım 2010 tarihinde ETBA adı verilen canlı hayvan kesim tesisinin soğutma ünitesinde kullanılan amonyağın tahliyesi sırasında yaşanan ve 14 kişinin zehirlenmesine yol açan kaza sonucu söz konusu tesis Odamız Bursa Şube uzmanlarınca incelenmiştir.
devamı..

»

AÇLIĞIN GÖLGESİNDE DÜNYA GIDA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!

 

— 15.10.2010 GENEL MERKEZ

 

Açlığın Gölgesinde Dünya Gıda Gününü Kutluyoruz!
devamı..

»

MACARİSTAN`DA YAŞANILMAKTA OLAN ÇEVRE FELAKETİ KONUSUNDA GÖRÜŞLERİMİZ

 

— 14.10.2010 GENEL MERKEZ

 

Hepimizin bildiği gibi, 4 Ekim 2010 günü Macaristan’da başkent Budapeşte’nin 160 km kadar güney-batısında bulunan MAL Macar Alüminyum Üretim ve Ticaret Şirketi’ne ait Ajkai Timfoldgyar tesisinin sıvı atık havuzunu çevreleyen duvarın bir bölümü yıkılmıştır.
devamı..

»

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ TÜM DÜNYA HALKLARI İÇİN KUTLU OLSUN!

 

— 01.09.2010 GENEL MERKEZ

 

DÜNYA BARIŞINA EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ GÜNLERDEYİZ 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ TÜM DÜNYA HALKLARI İÇİN KUTLU OLSUN!!
devamı..

»

7. AVRUPA KİMYA MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ (ECCE7) BAŞLIYOR!

 

— 26.08.2010 GENEL MERKEZ

 

7. Avrupa Kimya Mühendisliği Kongresi (ECCE7) Başlıyor!
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI ODA BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA: 12 EYLÜL ANAYASASI`NA DA, AKP`NİN ANAYASASI`NA DA HAYIR!

 

— 23.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye bağlı 18 Odanın Yönetim Kurulu Başkanı 23 Ağustos 2010 tarihinde anayasa referandumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

TMMOB’YE BAĞLI ODALAR, AKP İKTİDARI VE YANDAŞ MEDYASININ, ELEKTRİK DAĞITIM ÖZELLEŞTİRMELERİNİ YARGIYA TAŞIYACAK OLAN EMO’YA YÖNELİK YÜRÜTTÜĞÜ KAMPANYAYA KARŞI EMO’NUN YANINDA OLACAKTIR

 

— 16.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB’ye Bağlı Odalar, AKP İktidarı ve Yandaş Medyasının, Elektrik Dağıtım Özelleştirmelerini Yargıya Taşıyacak Olan EMO’ya Yönelik Yürüttüğü Kampanyaya Karşı EMO’nun Yanında Olacaktır
devamı..

»

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ,12 EYLÜL’DE BİR KEZ DAHA “HAYIR” DİYECEĞİZ!

 

— 05.08.2010 GENEL MERKEZ

 

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ,12 EYLÜL’DE BİR KEZ DAHA “HAYIR” DİYECEĞİZ!
devamı..

»

ANAYASA REFERANDUMU İLE İLGİLİ OLARAK TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

 

— 27.07.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak anayasa referandumu ile ilgili olarak 26 Temmuz 2010 tarihinde TMMOB örgütlülüğüne yönelik bir mesaj yayımladı.
devamı..

»

DÖRT ÖRGÜTTEN TBMM`YE ÇAĞRI: `TORBA YASA GERİ ÇEKİLSİN`

 

— 20.07.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB, TBMM’de görüşülen, işçi sağlığı ve güvenliği alanında olumsuz değişiklikler getiren Torba Yasa ile ilgili olarak bugün (20 Temmuz 2010) saat 12:30’da TBMM Dikmen Kapısı önünde bir basın açıklaması yaptı. TMMOB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Erdoğan, Yürütme Kurulu Üyeleri Alaeddin Aras ve H. Gürel Demirel ile çok sayıda TMMOB üyesinin katıldığı açıklamada, ortak metin TTB Genel Sekreteri Feride Aksu Tanık tarafından okundu. Metin haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

HER YER BERGAMA, HER YER DİRENİŞ!

 

— 12.07.2010 GENEL MERKEZ

 

Odamız Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Metalurji Mühendisleri Odası, Koza Altın Şirketi ve çevreciler arasındaki davanın takipçisi olmak ve duruşmaya katılmak üzere 23 Temmuz 2010 tarihinde Bergama’ya gidiyor. Odamız Kimya Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Metalurji Mühendisleri Odası`nın konuya ilişkin olarak hazırlamış olduğu basın açıklaması haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KUTLANACAK BİR GÜN DEĞİLDİR !

 

— 04.06.2010 GENEL MERKEZ

 

Günümüzün göz ardı edilemeyecek gerçeklerinden birisi, bilim insanlarının doğanın ne zaman bütünüyle öleceğine ilişkin araştırma ve değerlendirme içerisinde oldukları gerçeğidir. Doğanın sonunun insan eliyle değil ama rantçı sistem eliyle olacağı kesindir.
devamı..

»

HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA, İŞSİZLİK ARTIYOR; İKTİDAR ÇÖZÜM DEĞİL SORUN YARATIYOR!

 

— 31.05.2010 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası‘nca 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü Kocatepe Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması yapılarak, TBMM Genel Kurulunda 1 Haziran 2010 tarihinde görüşülecek olan `Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun Tasarısı`na tepki gösterildi. Basın açıklamasına, ODA‘mız Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Temsilcilerimiz ve TMMOB delegelerimiz ve diğer Odalara mensup yetkililer katılmışlardır. Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Petek ATAMAN‘ın okuduğu basın açıklamasında, Sorumlu Yöneticilik uygulamasını kaldıran söz konusu yasa tasarısının halk sağlığını tehdit eden bir gıda terörünün önünü açtığı belirtildi. Basın açıklaması sırasında, `Denetimsiz gıdaya hayır` `Gıda işletmelerinde mühendis yoksa halk sağlığı tehdit altındadır`, `Tekellere değil halka gıda yasası`, `Kamuda istihdam, kamu eliyle denetim`, `Yapı denetimsizliğinde 30 bin kişi öldü, gıda denetimsizliğinde kaç bin kişi zarar görecek?` yazılı pankartlar taşınırken, `Tarım Bakanı kimin bakanı?` sloganları atıldı. Basın açıklaması metni haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

GRİZU DEĞİL, TAŞERONLAŞTIRMA ÖLDÜRÜYOR!

 

— 21.05.2010 GENEL MERKEZ

 

Zonguldak’ta, Yapı –Tek adlı özel firmanın işlettiği Türkiye Taşkömürü Kurumu ’nun (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne ait kömür ocağında 18 Mayıs 2010 tarihinde meydana gelen grizu patlaması sonucu 540 metre derinlikte mahsur kalan 30 madencinin 28 ‘ine bu sabah erken saatlerde ulaşılmıştır.
devamı..

»

BİBER GAZI ÖLÜMCÜL OLABİLİR!

 

— 29.04.2010 GENEL MERKEZ

 

Ülkemizde, kolluk kuvvetlerinin kontrolsüz bir biçimde biber gazı kullanmaları giderek kanıksanmaya başlandı. Yaklaşan 1 Mayıs öncesi, bu kontrolsüz kullanımın, insan sağlığı açısından geri dönülemez tehlikeler taşıdığını, Kimya Mühendislerinin mesleki örgütü olarak kamuoyuna açıklamak zorunluluğu doğmuştur.
devamı..

»

YAŞASIN İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN BİRLİĞİ VE DAYANIŞMA GÜNÜ, YAŞASIN 1 MAYIS

 

— 28.04.2010 GENEL MERKEZ

 

Yaşasın İşçilerin Emekçilerin Birliği ve Dayanışma Günü, Yaşasın 1 MAYIS
devamı..

»

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

— 08.03.2010 GENEL MERKEZ

 

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun
devamı..

»

KIŞLADAĞ ALTIN MADENİ KAPATILMALIDIR!

 

— 11.12.2009 GENEL MERKEZ

 

Kışladağ Altın Madeni Kapatılmalıdır!
devamı..

»

BAKANLAR KURULU TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ KURARAK NE AMAÇLIYOR?

 

— 02.12.2009 GENEL MERKEZ

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, teknik eğitim ve mesleki eğitim fakülteleri kapatılarak yerine `teknoloji fakülteleri` kurulmasını öngören Bakanlar Kurulu kararı üzerine 2 Aralık 2009 tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının metni haberin devam kısmındadır.
devamı..

»

ULUKIŞLA`DA ALTIN MADENCİLİĞİ POLİTİKASINDAN VAZGEÇİN!

 

— 15.09.2009 GENEL MERKEZ

 

Ulukışla`da Altın Madenciliği Politikasından Vazgeçin!
devamı..

»

12 EYLÜL ANLAYIŞI HALA DEVAM ETMEKTE!

 

— 11.09.2009 GENEL MERKEZ

 

12 Eylül Anlayışı Hala Devam Etmekte!
devamı..

»

BARIŞ, HALKLARIN KARDEŞLİĞİNDEDİR!

 

— 31.08.2009 GENEL MERKEZ

 

Barış, Halkların Kardeşliğindedir!
devamı..

»

TÜRKİYE’Yİ KİM YÖNETİYOR? BAKANLAR, BAKANLIKLAR NE YAPIYORLAR? NE YAPMALILAR?

 

— 05.08.2009 GENEL MERKEZ

 

Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Madencilik Faaliyetleri İzin Yönetmeliği ile ilgili verilen Yürütmeyi Durdurma Kararına karşı Başbakanlık ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan itirazı reddetmiştir. Madencilik faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin yasa ve yönetmeliklere ilişkin dava süreçlerinin yakın geçmişini kısaca özetleyecek olursak,
devamı..

»

KOZA ALTIN İŞLETMELERİ`NİN AYRICALIĞINA SON VERİLMELİDİR!

 

— 29.07.2009 GENEL MERKEZ

 

Koza Altın İşletmeleri`nin Ayrıcalığına Son Verilmelidir!
devamı..

»

SİVAS’TA YAŞANANLARI UNUTTURMAYACAĞIZ !

 

— 01.07.2009 GENEL MERKEZ

 

Sivas’ta Yaşananları Unutturmayacağız !
devamı..

»

15-16 HAZİRANI YARATANLARI SAYGIYLA ANIYORUZ

 

— 15.06.2009 GENEL MERKEZ

 

15-16 Haziranı Yaratanları Saygıyla Anıyoruz
devamı..

»

`KENDİMİZİ NASIL TANIMLADIĞIMIZ DEĞİL, NEREDE DURDUĞUMUZ, NE YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİDİR!`

 

— 06.06.2009 GENEL MERKEZ

 

`Kendimizi Nasıl Tanımladığımız Değil, Nerede Durduğumuz, Ne Yaptığımız Önemlidir!`
devamı..

»

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ AÇIKLAMASI

 

— 05.06.2009 GENEL MERKEZ

 

Dünya Çevre Günü Açıklaması
devamı..

»

YÜKSEL CADDESİNDEKİ SALDIRILARI KINIYORUZ.

 

— 04.06.2009 GENEL MERKEZ

 

Ankara Yüksel Caddesi`nde 2-3 Haziran günlerinde yaşanan faşist saldırılar bir basın açıklamasıyla kınandı. Saldırıları kınamak için 3 Haziran 2009 Çarşamba günü Yüksel Caddesi‘nde çok sayıda emek-meslek örgütü, demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya TMMOB ve Bağlı Odaların çok sayıda üyesi destek verdi. Ortak oluşturulan basın açıklaması şöyledir:
devamı..

»

KESK ÜYELERİ VE YÖNETİCİLERİ SERBEST BIRAKILMALIDIR !

 

— 29.05.2009 GENEL MERKEZ

 

KESK Üyeleri ve Yöneticileri Serbest Bırakılmalıdır !
devamı..

»

YAŞASIN İŞÇİLERİN, EMEKÇİLERİN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ! YAŞASIN 1 MAYIS!

 

— 29.04.2009 GENEL MERKEZ

 

Yaşasın İşçilerin, Emekçilerin Birlik ve Dayanışma Günü! Yaşasın 1 Mayıs!
devamı..

»

HALKIN SAĞLIĞI OYUNCAK DEĞİLDİR!

 

— 27.04.2009 GENEL MERKEZ

 

HALKIN SAĞLIĞI OYUNCAK DEĞİLDİR!
devamı..

»

MÜHENDİSLERDEN `GIDA TERÖRÜNE` PROTESTO‏

 

— 24.04.2009 GENEL MERKEZ

 

MÜHENDİSLERDEN `GIDA TERÖRÜNE` PROTESTO‏
devamı..

»

BERGAMA ALTIN MADENİ İŞLETMESİNDE DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY YOK BİLİMİ VE HUKUKU SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

— 20.04.2009 GENEL MERKEZ

 

İzmir ili Bergama ilçesi Ovacık - Çamköy - Narlıca köyleri sınırları içinde Altın ve Gümüş Madeni İşletmesi için Koza Altın İşletmeleri A.Ş lehine tesis edilen 18/02/2009 tarihli ÇED Olumlu işleminin yürütülmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Çevre ve Orman Bakanlığı aleyhine aşağıda imzası bulunan bizler tarafından 20 Nisan 2009 tarihinde (bugün) İzmir Nöbetçi İdare Mahkemesi Başkanlığı’nda dava açılmıştır.
devamı..

»

BİLİMİ YOK SAYMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR!

 

— 13.03.2009 GENEL MERKEZ

 

Siz öyle demeseniz de dünya yine de dönüyor”. Galileo Galilei Bilimi yok saymak kimsenin haddi değildir!
devamı..

»

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNܒNÜ KUTLUYORUZ

 

— 06.03.2009 GENEL MERKEZ

 

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNܒNÜ KUTLUYORUZ
devamı..

»

ALTIN’DAN GEÇİNENLER, ÜLKENİN ALTINI OYUYOR!

 

— 25.02.2009 GENEL MERKEZ

 

Altın’dan Geçinenler, Ülkenin Altını Oyuyor!
devamı..

»

BERGAMA’DAKİ 20 YILLIK ALTIN SEVDASINDA “MUTLU SON”

 

— 06.01.2009 GENEL MERKEZ

 

Bergama’daki 20 Yıllık Altın Sevdasında “Mutlu Son”
devamı..

»

DOĞALGAZ DEĞİL, CEHALET VE SİSTEM ÖLDÜRÜYOR!

 

— 02.01.2009 GENEL MERKEZ

 

Doğalgaz Değil, Cehalet ve Sistem Öldürüyor!
devamı..

»

ARTIK YETER, KİMYA MÜHENDİSLERİNİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİNİ ÖNEMSEYİN!

 

— 24.11.2008 GENEL MERKEZ

 

Artık Yeter, Kimya Mühendislerini ve Mühendislik Hizmetlerini Önemseyin!
devamı..

»

BASINA VE KAMUOYUNA

 

— 07.10.2008 GENEL MERKEZ

 

Basına ve Kamuoyuna
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME