KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

BASIN AÇIKLAMASI`GEMİ SÖKÜM TESİSLERİNDEKİ TEHLİKELER VE DENETİM EKSİKLİKLERİ`

 

— 20.07.2023 EGE

 

devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI `KOLONYA KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR`

 

— 18.04.2023 EGE

 

devamı..

»

SAĞLIKLI BİR YARIN İÇİN ŞİMDİ GÜVENLİ GIDA(BASIN AÇIKLAMASI)

 

— 06.06.2021 EGE

 

devamı..

»

SİSAM DEPREMİ SONRASI KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VE HASARLI BİNA YIKIMLARINDA ASBEST TEHLİKESİ - BASIN AÇIKLAMASI

 

— 14.05.2021 EGE

 

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası ve Asbest Söküm Uzmanları Derneği ile birlikte ‘Sisam Depremi Sonrası Kentsel Dönüşümde Asbest Tehlikesi’ başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdik.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI `DEZENFEKTAN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?`

 

— 12.03.2021 EGE

 

TİTCK TİP-1 VE TİP-19 BİYOSİDAL ÜRÜNLERE İLİŞKİN 2020 YILI DENETİM VERİLERİ ÜZERİNE ODAMIZ BASIN AÇIKLAMASI
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI ``OLASI BİR İZMİR DEPREMİNDE OLUŞABİLECEK KİMYASAL TEHLİKELER`

 

— 10.11.2020 EGE

 

devamı..

»

KAZDAĞLARI YİNE MADENCİLERİN HEDEFİNDE!

 

— 20.08.2019 EGE

 

Çanakkale`nin Kirazlı köyünde Kanadalı Alamos Gold şirketi tarafından yürütülen altın madeni projesi doğayı katletmeye devam ediyor.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: ALIŞVERİŞ POŞETLERİNİN ÜCRETLİ SATIŞI ÇÖZÜM MÜ?

 

— 04.02.2019 EGE

 

Bilindiği üzere, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, alışveriş poşetlerinin en az 25 kuruştan satılması uygulamasına başlanmıştır. Bu sayede çevre kirliliğinin bir nebze önüne geçilmesi planlanmış ve alışveriş esnasında, özellikle market alışverişlerinde fazla sayıda alınarak kontrolsüz şekilde kullanılan alışveriş poşetlerinin, atık olarak doğaya bırakılması dolaylı yoldan engellenmeye çalışılmıştır.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI:YÖNETİLEMEYEN ACİL DURUMLAR CAN KAYIPLARINA YOL AÇAR!

 

— 13.10.2018 EGE

 

11 Ekim 2018 tarihinde, İzmir Adliyesinde yangın söndürme tüplerinin periyodik bakımı sırasında karbondioksit gaz kaçağı meydana gelmiş, gazdan etkilenen 5’i polis, 2`si 112`ye bağlı sağlık çalışanı 22 kişi Ege Üniversitesi Hastanesi`ne, 7 kişi ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne kaldırılmış, tedavi görenlerin 27`si daha sonra taburcu edilmişti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde tedavi gören taşeron işçi Salih Ataoğlu (47) yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış diğer teknik servis çalışanı hastanede müşahede altındadır.
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR!

 

— 26.09.2017 EGE

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının talebi üzerine açılan davada Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi bugün açıklamış olduğu kararla Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun görevine son verilmesine, oda seçimlerinin oda ana yönetmeliğine göre yenilenmesine karar vermiştir.
devamı..

»

DÜNDEN BUGÜNE AYNI KARARLILIK VE İNANÇLA 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

 

— 18.09.2017 EGE

 

Bundan tam 38 yıl önce, 19 Eylül 1979 tarihinde Türkiye’nin 55 farklı ilinde, toplam 740 işyerinde TMMOB’nin çağrısıyla bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.
devamı..

»

BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ALİ ULUŞAHİN SERBEST BIRAKILMALIDIR !!!

 

— 22.11.2016 EGE

 

15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de bu darbe girişimi sonucunda çıkartılan olağanüstü hal kapsamında gözaltına alınmaktadır.
devamı..

»

İZMİR’İN SUYUNUN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELEYE KARARLIYIZ..

 

— 03.05.2016 EGE

 

Efemçukuru Altın Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili olarak Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde , KMO Ege Bölge Şubemizin`de katılımı ile bir basın toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda yapılan basın açıklaması haberin devamındadır.
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİNİN İŞSİZLİK SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR

 

— 23.12.2015 EGE

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Anayasa’nın 135. maddesinde tanımlanan 66 ve 85 sayılı KHK ve 7303 sayılı yasa ile 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Bu nedenle gerek üniversite kontenjanlarının belirlenmesinde ve gerekse de kamuya Kimya Mühendisi alımlarındaki sayının belirlenmesinde Kimya Mühendisleri Odasının görüş ve önerileri dikkate alınmak zorundadır. 6269 Sayılı Kimyagerlik ve Kimya Mühendisliği Hakkında Kanunun 6. Maddesi gereği Kimya Mühendisliği meslek alanlarında üretim ve ticaret yapan her işyerinde Kimya Mühendisi istihdam zorunluluğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından denetlenerek hayata geçirilmelidir.
devamı..

»

HÜKÜMET MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN VE BİLİMİN GELİŞTİRİLMESİ YERİNE BÜTÜN AMACI BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK OLAN ODALARIMIZI VE MESLEĞİMİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR

 

— 18.12.2014 EGE

 

devamı..

»

AKP İKTİDARI, YENİ BİR TORBA YASA TASARISI İLE KAMUSAL ALANLARA EL KOYMA VE RANT SÜREÇLERİNİN ÖNÜNDEKİ SON ENGELLERİ KALDIRMA HAZIRLIĞINDA..

 

— 11.12.2014 EGE

 

TMMOB ve Odalarımızın Ülkemizin Kentsel ve Doğal Değerlerinin Talanına ve Meslek Örgütlerimizin Etkisizleştirilmesine Karşı Mücadelesi Büyüyerek Sürecek.
devamı..

»

ALİAĞA TERMİK SANTRALİ-BASIN AÇIKLAMASI

 

— 13.01.2012 EGE

 

Aliağa Termik Santrali-Basın Açıklaması
devamı..

»

MAYIS`IN ONBEŞİNDE ANKARA`DAYIZ

 

— 10.05.2011 EGE

 

MAYIS`IN ONBEŞİNDE ANKARA`DAYIZ
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME