KMO

 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

BASIN AÇIKLAMASI: TUZLA`DA NELER OLUYOR?

 

— 26.12.2017 İSTANBUL

 

25 Aralık 2017 akşam saatlerinden itibaren Tuzla ve çevresinde yaşayan halkımızın geniz yanması, rahatsız edici koku gibi şikayetleri üzerine olan gelişmelere dair Şubemiz bir basın açıklaması yaptı.
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR!

 

— 26.09.2017 İSTANBUL

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının talebi üzerine açılan davada Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi bugün açıklamış olduğu kararla Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun görevine son verilmesine, oda seçimlerinin oda ana yönetmeliğine göre yenilenmesine karar vermiştir.
devamı..

»

DÜNDEN BUGÜNE AYNI KARARLILIK VE İNANÇLA 19 EYLÜL TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

 

— 18.09.2017 İSTANBUL

 

Bundan tam 38 yıl önce, 19 Eylül 1979 tarihinde Türkiye’nin 55 farklı ilinde, toplam 740 işyerinde TMMOB’nin çağrısıyla bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.
devamı..

»

TEMİZLİK KİMYASALLARI DENETLENMELİ, ETKİLERİ CİDDİYE ALINMALIDIR!

 

— 31.07.2017 İSTANBUL

 

Geçtiğimiz hafta Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde Halime H. lavabo temizliği esnasında “açıktan aldığı” lavabo açıcısı olan tozun üzerine sıcak su döktüğünde çıkan buhar ve sıçrayan sıvıyla yüzü yandı. Evlerdeki tehlikeli kimyasallar zararları küçümsenerek tedbir alınmadan ve gelişigüzel bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.
devamı..

»

BASINA VE KAMUOYUNA,

 

— 24.05.2017 İSTANBUL

 

23 Mayıs’ta Kadıköy Khalkedon Meydanında ve Beşiktaş’ta yapılan ve demokratik bir hak olan basın açıklamasına kolluk kuvvetleri orantısız bir şekilde saldırmıştır. Bu saldırılar sonucu Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı S. Selin Top’un da içinde olduğu 28 kişi işkence ile gözaltına alınmıştır.
devamı..

»

KHK`LAR İLE HUKUKSUZCA İHRAÇ EDİLENLER İŞLERİNE İADE EDİLSİNLER!

 

— 09.05.2017 İSTANBUL

 

KHK ile ihraç edilen akademisyenlerden Nuriye Gülmen defalarca işkence ile gözaltına alınmış ancak “işimi geri istiyorum” diyerek haklı ve kararlı mücadelesini sürdürmüştür. Mücadelesine yine KHK ile ihraç edilen öğretmen Semih Özakça da katılmış ve bugün itibarı ile direnişlerinin 182. ve açlık grevlerinin ise 62. günü! Dostlarımız haklı, onurlu direnişlerinde tüm varlıkları ile mücadeleyi sürdürüyorlar. Talepleri ise gayet net: “İşlerini geri istiyorlar…”
devamı..

»

ALADAĞ YURT YANGINI İLE İLGİLİ KAMUOYUNUN AYDINLATILMASI İÇİN SORUYORUZ!

 

— 30.11.2016 İSTANBUL

 

29 Kasım 2016 tarihinde Adana`nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda çıkan yangın üzerine TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, kamuoyunun aydınlatılması için basın açıklaması gerçekleştirdik. Basın açıklamasını tam metni aşağıdadır.
devamı..

»

BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ! BARIŞ İSTEYEN AKADEMİSYENLERİN YANINDAYIZ!

 

— 14.01.2016 İSTANBUL

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak akademisyenlerin ve aralarında yer alan meslektaşlarımızın yanındayız. Akademisyenlerle, meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz, üstümüze düşen sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.
devamı..

»

KİMYA MÜHENDİSLERİNİN İŞSİZLİK SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR

 

— 23.12.2015 İSTANBUL

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Anayasa’nın 135. maddesinde tanımlanan 66 ve 85 sayılı KHK ve 7303 sayılı yasa ile 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Bu nedenle gerek üniversite kontenjanlarının belirlenmesinde ve gerekse de kamuya Kimya Mühendisi alımlarındaki sayının belirlenmesinde Kimya Mühendisleri Odasının görüş ve önerileri dikkate alınmak zorundadır. 6269 Sayılı Kimyagerlik ve Kimya Mühendisliği Hakkında Kanunun 6. Maddesi gereği Kimya Mühendisliği meslek alanlarında üretim ve ticaret yapan her işyerinde Kimya Mühendisi istihdam zorunluluğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından denetlenerek hayata geçirilmelidir.
devamı..

»

ALKOL ÜRETİMİNDE DENETİMSİZLİK VE FİYAT POLİTİKALARI HALKIN CANINA KAST EDİYOR!

 

— 10.11.2015 İSTANBUL

 

Geçtiğimiz haftalarda 28 kişinin hayatını kaybettiği haberlerini kaygıyla izliyoruz. Sahte içki üretimi, denetimsiz alkol üretimi, satışı ve devletin toplumu muhafazakarlaştırma politikalarına bağlı alkol satışına getirdiği yüksek vergiler ve kısıtlamalar can alıyor.
devamı..

»

TEHLİKELİ KİMYASALLARIN YÖNETİMİNİ HAFİFE ALMAYIN!

 

— 02.03.2015 İSTANBUL

 

28 Şubat 2015 Cumartesi sabahı yine bir patlama ve yangın haberiyle güne başladık. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi`nde ambalaj yapımında kullanılan, solvent kaynaklı olduğu iddia edilen patlama ve yangın sonrası, basından iki yurttaşımızın yaralandığını öğrenmiş bulunuyoruz.
devamı..

»

BİBER GAZI YASAKLANSIN İNİSİYATİFİ 2014 YILI BİBER GAZI RAPORU AÇIKLANDI

 

— 09.02.2015 İSTANBUL

 

Şubemiz sekretaryasında çalışmalarını sürdüren “Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi” 2014 yılı biber gazı raporunu, düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı.
devamı..

»

HÜKÜMET MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN VE BİLİMİN GELİŞTİRİLMESİ YERİNE BÜTÜN AMACI BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK OLAN ODALARIMIZI VE MESLEĞİMİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR

 

— 17.12.2014 İSTANBUL

 

devamı..

»

DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE BİBER GAZI YASAKLANSIN!

 

— 15.11.2014 İSTANBUL

 

Şubemiz sekreteryasında çalışmaları yürüten Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, 15 Kasım 2014 tarihinde Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde “biber gazının dünyada ve Türkiye’de yasaklanmasına yönelik basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını, inisiyatif adına, Şubemiz Yönetim Kurulu II. Başkanı S. Selin TOP okudu. İstanbul Tabip Odası adına Ali ÇERKEZOĞLU ve TİHV’den Ümit EFE konu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.
devamı..

»

UYARDIK, TEKRAR UYARIYORUZ!..

 

— 17.08.2014 İSTANBUL

 

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin acı hatıraları 15 yıl geçmesine rağmen hala hafızamızda. Uzmanların uyarılarına göre İstanbul’da büyük şiddette bir deprem yaşanması söz konusu. Geçmişte yaşananlardan ders çıkarıldı mı, yoksa olası İstanbul depremi ayrı bir “kader” vakası mı olacak? Daha da önemlisi buna izin verecek miyiz?
devamı..

»

BİBER GAZI YASAKLANSIN İNİSİYATİFİ NİSAN AYI BASIN AÇIKLAMASI

 

— 26.04.2014 İSTANBUL

 

Şubemiz sekreteryasında biber gazı başta olmak üzere, kolluğun işkence araçlarının yasaklatılması için mücadele veren Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, Nisan Ayı Biber Gazı Raporunu, yaptığı basın açıklmasıyla kamuoyu ile paylaştı.
devamı..

»

KAĞITHANE`DE YAŞANAN ÇEVRE KİRLİLİĞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZ

 

— 22.04.2014 İSTANBUL

 

21 Nisan 2014 tarihinde Kağıthane Cendere Caddesinde bulunan bölge halkının sağlını tehdit eden fabrika hakkında yaptığımız basın açıklamasına bölge halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirdik.
devamı..

»

BİBER GAZI YASAKLANSIN KAMPANYASI BASIN AÇIKLAMASI

 

— 26.03.2014 İSTANBUL

 

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu adına sekreteryasını yürüttüğümüz Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, 22 mart Cumartesi günü Kadıköy İskele Meydanı‘nda yaptığı basın açıklamasıyla, `Biber Gazı Yasaklansın` kampanyasını başlattı.
devamı..

»

GIDA VE GIDA İLE TEMAS EDEN ÜRÜN ÜRETEN FİRMALARDA GÖREVLENDİRİLEN `İSTİHDAMI ZORUNLU PERSONELLER`

 

— 13.03.2014 İSTANBUL

 

Toplum sağlığının güvencesi olan siz üyelerimizin mesleki hak ve yetkilerinin korunması için bu ortak bildiri yayınlanmıştır. Bakanlığın O7. 01.2014 tarihli Resmi Gazete`de yayınlanan `Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik` ten sonra bazı işletme sahiplerinin, mevzuatı istihdamı zorunlu personel olarak çalışan siz üyelerimizin aleyhine yorumladıklarını tespit etmiş durumdayız.
devamı..

»

BİBER GAZI YASAKLANSIN İNİSİYATİFİ KURULDU

 

— 11.02.2014 İSTANBUL

 

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, Çağdaş Hukukçular Derneği, İnsan Hakları Derneği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği ortaklığıyla 25 Ocak 2014 günü düzenlenen “İşkence Alanı Sokaklar Sempozyumu ve Forumu’nda” beyan edilen ve katılımcıların fikirleri ile oluşturulan “Kolluğun İşkence Araçları Yasaklanmalıdır!” başlıklı deklarasyon bugün yapılan bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı.
devamı..

»

ŞUBEMİZ ÖĞRENCİ KOMİSYONU`NUN ODTÜ`DE YAŞANANLAR İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

— 11.04.2013 İSTANBUL

 

Şubemiz öğrenci komisyonu ODTÜ`de öğrencilere yapılan saldırı ile ilgili 19 Aralık 2012 tarihinde bir basın açıklaması yaparak, ODTÜ`lü öğrencilere desteklerini sunmuş, direnişlerini selamlamıştır.
devamı..

»

KİMYA ALANINDA SON DÖNEMDE YAŞANAN YANGIN, PATLAMA VE İŞÇİ ÖLÜMLERİ ÜZERİNE YETKİLİLERE ÇAĞRIMIZDIR!

 

— 14.02.2013 İSTANBUL

 

Kimya alanında son dönemde arka arkaya yaşanan kazalar, bu alanda var olan tehlikeleri bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu denli sık kazaların yaşanması ile işçi ölümlerinde diğer ülkelere göre en üst sıralarda olmamız paralellik göstermektedir.
devamı..

»

TMMOB YASA TASARISI İLE İLGİLİ ODALARIMIZIN İSTANBUL ŞUBELERİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR

 

— 10.12.2012 İSTANBUL

 

TMMOB’a bağlı Odalarımızın İstanbul Şube başkanları, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi`nde bir basın toplantısı düzenleyerek, TMMOB Yasa Taslağı`nı değerlendirdi.
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI: İSTANBUL HALKI MUSLUKTAN KANA KANA SU İÇMEK İSTİYOR!

 

— 17.08.2012 İSTANBUL

 

İSTANBUL HALKI MUSLUKTAN KANA KANA SU İÇMEK İSTİYOR!
devamı..

»

BASIN AÇIKLAMASI:DEPREMDEN SONRA KİMYASALLARDAN KAYNAKLI İSTANBUL’DA YAŞANACAK FELAKETLER

 

— 17.08.2012 İSTANBUL

 

DEPREMDEN SONRA KİMYASALLARDAN KAYNAKLI İSTANBUL’DA YAŞANACAK FELAKETLER
devamı..

»

MAYIS`IN ONBEŞİNDE ANKARA`DAYIZ

 

— 10.05.2011 İSTANBUL

 

MAYIS`IN ONBEŞİNDE ANKARA`DAYIZ
devamı..

»

BİBER GAZI ÖLÜMCÜL OLABİLİR!

 

— 28.04.2010 İSTANBUL

 

BİBER GAZI ÖLÜMCÜL OLABİLİR!
devamı..

»

GIDA GÜVENCESİ VE GÜVENLİĞİ SAĞLANAMIYOR !

 

— 21.10.2008 İSTANBUL

 

BASINA VE KAMUOYUNA ! GIDA GÜVENCESİ VE GÜVENLİĞİ SAĞLANAMIYOR ! 18.10.2008
devamı..
 
<< İlk <<  < Önceki <  1 / 1  > Sonraki >  >> Son >>
 

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME